dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 48
Pokaż wyniki od 941 do 957 z 957
  1. #941

    Domyślnie

    Matko, nieźle!!!!! hahaha Dobrze, że ja mam tylko 1 sztukę...

    Czy któraś z Was wie coś na temat wypożyczenia minikoparki na dobę? Zdiagnozowałam swoją depresję, która mnie dopadła i jest to wina tego, jak wygląda nasz krater dookoła domu. Właśnie szukam minikoparek, bo z operatorem to wyjdą ceny kosmiczne, a ja znam ich tempo pracy...Tak mi się marzy, że to sobie dookoła ładnie wyplantujemy i posiejemy chociaż trawę, na więcej prac ogorodowych w tym roku ani czasu, ani kasy. Parę drzew już jest, może jeszcze coś dosadzimy na jesień. Aee trawę chcę, równą ziemię dookoła... No bez tego ani rusz.

  2. #942
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    Czy któraś z Was wie coś na temat wypożyczenia minikoparki na dobę?
    Też będę musiała zabrać się za swoją glinę... Ale o dziwo, trawa u mnie rośnie jak szalona, wszędzie poza tegorocznym wykopem pod wodę.
    Być może w Ramirencie mają http://www.ramirent.pl Niestety nie pytałam o szczegóły, w ogóle jest to jedyna wypożyczalnia sprzętu, którą znam.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #943
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Tsunami Kartofelka jest boska, uwielbiam króliczki, tak cudnie noskami ruszają

  4. #944

    Domyślnie

    Jurtex-Rabka wypożycza minikoparki, ale to chyba za daleko

  5. #945

    Domyślnie

    Wczoraj zakończyliśmy ocieplanie domu styropianem Choć jeszcze na jedną ścianę trzeba położyć siatkę, ale i tak sie już cieszymy, bo dosłownie moi faceci rzygali już tym styropianem...
    Trochę to trwało - ponad pół roku, ale jako, że pracowali tylko we dwoje w niektóre weekendy, to i tak dobrze, że wreszcie to skończyli.
    Walka z myszami trwa, ale wyciągnęliśmy cięższe działa - mamy kota Jest z nami kilka dni i mój mąż nie ma póki co objawów alergii (to na pewno zasługa wentylacji, dużej kubatury i śmiejemy się z dziećmi, że dzięki kąpieli kota w szarym mydle).
    W tym tygodniu zamawiamy regipsy na poddasze i to już mam nadzieję ostatnia inwestycja przed oddaniem domu do użytku. Naliczją nam już z banku karne odsetki.

    Musieliśmy też zainwestować w kosę spalinową, żeby ujażmić dżunglę i powiedzmy, że skoszenie 15 arów haszczy jest nią możliwe. Na szczęście mamy też dobrego sąsiada, który traktorem w 10 minut rozprawił się z pozostałą częścią działki.

  6. #946
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nawet nie mów, że ocieplanie styropianem jest takie upierdliwe, bo przymierzamy się do tej czynności Siatkę też sami kłaść chcemy... No to chyba czeka mnie upojne lato

    Wasz kot to kocur czy kotka? Z doświadczenia mojego wynika, że do łowienia nadają się wyłącznie kotki No, może jest szansa dla kocura, ale po obcięciu jajek

    Kosa dobra rzecz, niestety mam taką tanią elektryczną na żyłkę i przy grubszych badylach żyłka w mig schodzi. Ostatnio chcąc dokończyć koszenie działki, posiłkowałam się pożyczoną kosą ręczną, którą jeszcze musiałam zaostrzyć osełką
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #947

    Domyślnie

    Matko, mamy kotkę o imieniu Beza Nawet śpi z nami w łóżku...

    Co do ocieplania to jak dom ma prostą bryłę bez zakamarków to idzie naprawdę szybko. U nas przez taras na piętrze i ganki było trochę dłubania. Wciąż zastanawiamy się jak niektóre kwestie rozwiązać przy suficie na ganku...


    Zostało nam też 15 paczek styropianu grafitowego z TERMOORGANIKA GALAXY FASADA 20 cm, czyli jakieś 5m3. Odsprzedamy tanio (150zł/m3).

  8. #948
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U nas będzie 15 i 18 cm Termonium Plus, już zamówiony.
    Ale pewnie znajdziecie nabywcę na Galaxy, bo cena bardzo atrakcyjna
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  9. #949

    Domyślnie

    gratuluję zakończenia ocieplania Skusiłabym się na ten styropian, bo cena mega atrakcyjna, ale muszę z Inwestorem pogadać o transporcie

  10. #950
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    chyba nie zauważyłam jakimś cudem tych nowych (dla mnie ) postów...
    Już macie niemal gotowy dom po cichu trochę zazdroszczę.... ale jest ślicznie, bardzo mi się podoba

  11. #951

    Domyślnie

    Hej Liliputku, dzięki ))

    U nas już ostatnia prosta, ocieplenie skończone (przynajmniej ścian, bo taras na piętrze wciąż przed nami). Czas jednak na radykalne kroki - zmiana Kierownika Budowy. Zmieniamy na samą końcówkę dlatego, bo nasz obecny kier bud jest z innego powiatu, a wiadomo powiaty rządzą się swoimi prawami. Kierownik z naszego powiatu trzyma rękę na pulsie i jest już gotowy złożyć nasze dokumenty do Nadzoru Budowlanego. Pozostaje się nam rozliczyć jedynie z poprzednikiem. Mam nadzieję, że we wrześniu oddamy dom do użytku i rozliczymy cały kredyt i już wszyscy się od nas odczepią. Wtedy w weekendy zamiast skakać po scianach z wiertarką będziemy leżeć i pić soczki przez słomkę, bo mamy już dosyć tego tempa. Nie samej pracy - ona przed nami jeszcze na kilka lat, ale tego wiecznego pośpiechu i półśrodków, a także decyzji, które podejmujemy niejako pod przymusem czasowym i finansowym. Wolę wolniej, ale po naszemu. Może wreszcie zrobię jakieś zdjęcia jak wygląda nasz domek w kubraczku.
    Materiały na poddasze przyjechały!

  12. #952
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Witaj Tsunami
    nie było mnie tu bardzo długo a tu takie postepy pracy
    Gratuluje bardzo nowych członków rodziny jak i również ocieplenia domku
    Pozdrawiam !!

  13. #953

    Domyślnie

    Pod koniec września nasz dom został oficjalnie oddany do użytku i mieszkamy wreszcie legalnie
    Prace bardzo powoli się posuwają, bo nie ma co ukrywać schody nas finansowo spowolniły na jakieś 10 miesięcy...
    Obecnie powoli kończymy zabudowę poddasza i to raczej będziemy robić przez zimę. Kolejne jakieś większe prace dopiero na wiosnę.
    Prowadzimy życie wiejsko-miejskie, bo przynajmniej 2 razy tygodniu jesteśmy w Krakowie i co tu dużo mówić - nie ma jak we własnym domu, nawet niewykończonym.

  14. #954
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gratuluję odbioru domu!!
    Trochę spóźniony mam zapłon, ale bardzo się cieszę Waszym szczęściem Chciałabym mieć to za sobą a tu jeszcze trochę się trzeba pomęczyć. Tak więc pozytywnie zazdraszczam

    Mam jeszcze pytanko: udało Ci się znaleźć minikoparkę bez operatora?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  15. #955

    Domyślnie

    Matko, dzięki Trochę już minęło od oddania domu, a co najważniejsze od rozliczenia kredytu. Płaciliśmy odsetki karne kilka miesięcy za niewyrobienie się w terminie, po oddaniu domu marżę nam obniżyli, ale ratę - nie. Z jednej strony kiepsko, bo drożej miesięcznie, z drugiej strony skrócili nam okres kredytowania o 4 lata, więc brzmi to już zdecydowanie lepiej, więc się nie kłóciliśmy.
    Z koparką nie wyrobiliśmy się w zeszłym roku, odkładamy na wiosnę.
    Powolutku sobie dłubiemy w domu, fugujemy podłogi (wciąż), obrabiamy drzwi, na górze zabudowaliśmy skosy i sufity (poza klatką schodową, gdzie położymy deski). Wyszło nam 40 cm przestrzeni między sufitami a podłogą strychu, więc mamy 40 cm ocieplenia i 10 cm thermano na podłodze stryszkowej, co daje w sumie 50 cm ocieplenia. Chyba jakiś rekord, ale zostały nam płyty, więc je tam poukładaliśmy.
    Grzanie peletem okazało się póki co bardzo mało ekonomiczne, piec wybrany na podstawie OZC jest za mały, żeby ogrzać po podłodze 200 m i nie zipieć, także w tej kwestii zaliczyliśmy kompletną klapę, bijemy się w piersi. Dajemy mu 5-6 lat i pójdzie do wymiany, chyba że wcześniej sam zdechnie. Ale jakoś się tym nie przejmuję, szkoda życia na martwienie się takimi pierdołami. Choć jak zostawiliśmy świeczki na kominku i go zapaliliśmy (rzadko palimy przy działającym piecu, a świeczki sobie tam po prostu stały) i wosk się prawie cały stopił na kominku za kilkanaście tys zł, to zbladłam hahaha Na szczęście znaleźliśmy pastę, która usuwa wszystkie tłuste plamy z kamienia naturalnego (ze steatytu też) i po 6 h po wosku nie było ani śladu. Nie dałoby się na niego patrzeć był cały zalany woskiem aż do szyby, usyfiony zaciekami i w ogóle - masakra. Także takie zabawne przygody nas nie opuszczają od początku i chyba już nie opuszczą. Przywykliśmy.

    Na wiosnę ruszymy na spokojnie z ogrodzeniem, które leży kupione już 1,5 roku. Może w tym roku też skończymy górę, ale wolę ogarnąć dom z zewnątrz chyba najpierw. Zobaczymy, oby ten rok nie był gorszy od poprzedniego.

    Najważniejsze jest to, że nasze dzieci kochają przedszkole, są tu szczęśliwe, nie brakuje im Krakowa (zresztą często tam jesteśmy). Z sąsiadami żyjemy w zgodzie i przyjaźni, każdy jest dla nas miły, choć wiadomo za plecami sobie lubią pogadać, jak to na wsi Pediatra przyjmuje bez kolejek tego samego dnia, i mieszkamy na wichrowym wzgórzu, gdzie tak piździ, że o smog się nie martwimy. )Za to o zerwane dachy, może troszkę... Nasz drewniany domek po jednej z wichur Na szczęście dało się go naprawić

  16. #956

    Domyślnie

    Ale przygody!

    Cieszę się, że nic Wam uśmiechu z twarzy nie zdejmuje! Jednak co życie bez smogu, to życie bez smogu! Pozdrawiam z Podlasia
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  17. #957
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przeczytałam opowieść jednym tchem
    I mimo paru przeciwności losu, wciąż podchodzisz do życia optymistycznie, to jest chyba właśnie magia wsi

    Zaskoczona jestem, że piec na pellet nie zdaje egzaminu. Tyle się naczytałam na forum pozytywnych opinii Za to w ilości ocieplenia bijecie wszystkich na głowę Przygoda ze świecami na kominku emocjonująca i z pozytywnym zakończeniem, to najważniejsze

    Ostatnio coś mocno wieje, a im bliżej gór, tym podmuchy silniejsze. Trzeba się zabezpieczyć na okoliczność i jakoś przetrwać Nasadzenia w ogrodzie warto zaplanować mając na uwadze bezpieczeństwo domu, choć drzewa potrafią też osłonić.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

Strona 48 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony