dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rura kanalizacyjna z rurą stalową czy można łączyć jako rura dymna

    Witam, chciałbym się zapytać jakie temperatury osiąga rura stalowa około 2 m od kozy ?
    Chciałbym podłączyć do piecyka wolno stojącego około 2KW z którego wychodzi kolanko i 2 metry rury stalowej, rure kanalizacyjną z PCV.

    Rura stalowa nie będzie osłonięta niczym więc temperatura spalin na wysokości 2m powinna już spaść na tyle że nie roztopi rury kanalizacyjnej ale nie jestem pewien więc proszę o porady czy się nie stopi
    Ostatnio edytowane przez bartek24m ; 19-01-2016 o 13:42

  2. #2

    Domyślnie

    to nie jest w domu a w pomieszczeniu gdzie nie ma się co spalić wiem ze tak się nie robi ale potrzebuje tymczasowo 2 razy nagrzać pomieszczenie więc nie chce kupować rur stalowych bo bym musiał zakupić ich łącznie z 5 metrów a tak kupie 2 m rur stalowych i 3 m rur PCV

    w domu mam rure od pieca gazowego to ona już 1 m od pieca ma temperaturę około 60*
    Ostatnio edytowane przez bartek24m ; 19-01-2016 o 14:50

  3. #3

    Domyślnie

    czekam na wypowiedź eksperta który potwierdzi moje przypuszczenia.
    Jak ktoś zamiast fachowo opisać dlaczego nie pisze że mu ręce opadają to dla mnie nie jest ekspertem

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar schizo85
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-213
    Posty
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek24m Zobacz post
    czekam na wypowiedź eksperta który potwierdzi moje przypuszczenia.
    Jak ktoś zamiast fachowo opisać dlaczego nie pisze że mu ręce opadają to dla mnie nie jest ekspertem
    A gdzie Ty znajdziesz eksperta od podłączania rur kanalizacyjnych do komina?
    Z241 104,77 m2 parterowy, OZC: 3.8kW, 53kWh/m2/rok dla -20/22. WM Onyx Dream, PC PW Panasonic 7kW, 100% podłogówka.
    Dziennik budowy z komentarzami

    2015/16 - 2058kWh CO+CWU+Chłodzenie - 631zł; CO - 1386kWh/424zł
    2016/17 - 2726kWh CO+CWU+Chłodzenie - 800zł; CO - 1927kWh/573zł

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Taką tanią małą kozą dogrzewam pomieszczenia podczas budowy, wieczorem gdy zgasi się światło rura kominowa o długości około 2m w poziomie potrafi lekko świecić na czerwono. Jaka to temp wydedukuj to sobie sam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony