dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 25
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 485
  1. #1

    Domyślnie nasza parterówka

    Po wymianie kilku wiadomości z TAR, którą znalazłam przez przypadek googlując coś o naszym projekcie (który jest i jej projektem) zakładam dziennik o z301L. Zapraszam!
    Ostatnio edytowane przez ewedela ; 28-01-2016 o 20:33

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no i sie udalo a tak sie cykalas, komenty beda osobno czy tak jak u mnie razem z dziennikiem? jeszcze tylko linek w stopce i bedzie ok. pisz pokazuj foty jak wyglada dzilka i takie tam

  3. #3

    Domyślnie

    Start z błędem
    Będzie wszystko razem tutaj.
    Napiszę, pokażę, wkrótce...

  4. #4

    Domyślnie

    Mała przerwa w pracy, chwila na wprowadzenie.

    Działka wyglądała przed zakupem tak:



    Od sosenki do sosenki nasze pole (16a), czeremchy powycinane, poza jedną dorodną, której tutaj nie widać. Wjazd na działkę od strony mikro lasku, czyli front od strony południa mamy.
    Prąd w ziemi - co mnie bardzo cieszy, woda w drodze do podciągnięcia na działkę.

    Obecnie jest już ogrodzona, bok to siatka ogrodzeniowa, front narazie prowizoryczny z siatki leśnej z dużą brama wjazdową.

    Tyle słowem wstępu.
    Ostatnio edytowane przez ewedela ; 28-01-2016 o 22:32

  5. #5

    Domyślnie

    projekt w wersji pierwotnej



    nasze zmiany we wnętrzu (rysunek bardzo poglądowy)




    1. powiększony garaż, przez co nie ma okna przy drzwiach, będzie prześwietl 30 cm
    2. likwidacja jednego komina (będzie pompa ciepła)
    3. likwidacja garderób
    4. zmiany ścianek działowych - inne wymiary pomieszczeń
    5. zmiana okien i drzwi tez nieco
    6. inaczej umiejscowiony kominek
    7. ze spiżarni zrobiona wnęka na lodówkę i zabudowę pionową
    8. elewacja zewnętrzna tez inaczej - podstawową zmianą jest brak klinkieru
    9. zmieniony taras
    10. inna grubość ocieplenia
    11. będzie rekuperacja
    Ostatnio edytowane przez ewedela ; 15-02-2016 o 16:59

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bardzo interesujący dom po zmianach.
    Niestety szkoda, że korytarzyk wyjdzie ciemny
    Może warto rozważyć przeszklony otwór w narożniku (np. ze szkła mlecznego) między salonem a korytarzykiem do jego doświetlenia?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-02-2016 o 16:17

  7. #7

    Domyślnie

    Elfir, bardzo Ci dziękuję za odwiedziny i komentarz

    Korytarz nie będzie aż taki długi. Zapomniałam zaznaczyć na rysunku, ale tam koniec jest odcięty na taki mały grajdoł Poza tym ściany będą białe, jasna podłoga, do tego jakieś oświetlenie ledowe, nie powinno być źle.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    hmm jednak troche inaczej niz u mnie, ten grajdolek na pewno ci potrzebny? mozna by powiekszyc sypialnie. I czemu masz zamkniety korytarzyk sciana nosna? jak przechodzi sie do drugiej czesci domu? Spizarni mi by brakowalo. Nie wiem czy ci pokazywalam moje zmiany (potem usune, nie bede zasmiecac)

    my poszerzylismy strone salonowa i wydłuzylismy do przodu linie domu o 1,5 metra (ale bez czesci garazowej), co zaskutkowalo wiekszym i wygodniejszym wiatrolapem, miejscem na spizarke i powiekszeniem kuchni. maly kibelek zamienilismy na pralnie z wejsciem z lazienki, drzwi do malej lazienki przenieslismy zeby było wygodniej korzystac. garderob sie pozbylismy calkowicie i powiekszylismy lazienke. no i poszerzylismy garaz przesuwalac sciane blizej podcienia. no i oczywiscie zmienilismy scianki dzialowe w 3 sypialniach by pokoje byly w miare podobne wielkosciowo. Zmienilismy tez okna salonowe na wieksze suwanki i zrezygnowalismy z balkonowych w sypialniach, dzieki czemu bedzie lepiej ustawne.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 15-02-2016 o 19:22

  9. #9

    Domyślnie

    Tar, nic nie usuwaj - niech zostanie dla potomności

    Ściana nośna w korytarzu to oczywiście babol, nie usunęłam tego fragmentu z pliku dwg Grajdoł potrzebny, zresztą będzie pełnić bardzo ważna rolę, ale o tym kiedy indziej. Sypialnia absolutnie nie jest nam potrzebna większa. Jeśli coś na chwile obecną miałabym powiększać to zastanawiam się nad przesunięciem jeszcze ścianki działowej między gabinetem a pokojem 1 - aby gabinet powiększyć.

    My mamy taki klops w swoich warunkach, że linię zabudowy przy prywatnej drodze mamy ... uwaga!... 12 m. I my ta linię zacząć musimy garażem (Próbowaliśmy zakombinować aby linie wyznaczały drzwi frontowe, ale się nie udało). Myślałam o wyciągnięciu domu do przodu trochę, tak jak u Ciebie, ale tyłu już by mi trochę mało jak no moje gusta zostało.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    chyba nie rozumiesz my przeunelismy nie dom ale sciane frontowa do przodu o 150 cm, potem pokaze teraz mnie gonia

  11. #11

    Domyślnie

    Rozumiem, tylko taki sobie skrót myślowy zrobiłam że "wyciągnęłabym dom" zamiast ścianę frontową domu
    Zresztą widać to dokładnie na rysunku który wstawiłaś.
    Ja myślałam o takim przedłużeniu ale łącznie z garażem... ostatecznie zostało jak w oryginale.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no nie, wlasnie my to zrobilimy bez garazu, zmienily sie troche proporcje pomiedzy garazem a reszta. ale dzieki temu nie ingerowalismy w linie zabudowy, ktora u nas wynosi 10 m, a od lasu 12. jak kupowalismy dzialke linia zabudowy byla na 20 m od przodu, przez pomykle urzednika w gminie. ale udalo sie zmienic PZP (to zrobil w naszym imieniu sprzedajacy, ktory zobowiazal sie do tego przy transakcji)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    no nie, wlasnie my to zrobilimy bez garazu, zmienily sie troche proporcje pomiedzy garazem a reszta. ale dzieki temu nie ingerowalismy w linie zabudowy, ktora u nas wynosi 10 m, a od lasu 12
    Ja wiem jak ty zrobiłaś, napisałam jednak jak ja na początku myślałam o wydłużaniu po całości
    Może ja jeszcze jakoś mało precyzyjnie się wyrażam przez moje chorowanie hehe

    U nas tą linię zabudowy szło by zmienić gdyby nie sąsiedzi którzy sobie już domy postawili, bo maja piętrowe i im to rybka na 16a. Ale już się (prawie) z tym pogodziłam. Pewnie jeszcze zdarzy się sytuacja że na to ponarzekam.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    spoko tez juz zmeczona jestem, nie wyrabiam na zakretach. musze na gwalt znalezc masazyste (ke) ktora bedzie do mnie do domu przyjezdzac. jeszcze mnie czeka wieczorny spacer z bialasami a taka beznadziejna pogoda, choc zawsze z mezem chodzimy na ten ostatni spacer, w blokach nikt o tej porze juz nie wylazi wiec jest spokojnie, cicho i ciemno

  15. #15

    Domyślnie

    Chyba wypada napisać, że fundamenty mamy zrobione do poziomu 4 bloczka. W sumie wszystko miało się wstępnie zaczynać na wiosnę 2016, a 14 listopada ściągali nam humus z działki, 29 grudnia zakopali co zrobili i czekamy

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u nas wciaz sie wszystko toczy jak pilka lekarska, wolno i ciezko, byleby tylko zalac plyte i mozna dalej murowac, mamy juz wprowadzona wode do budynku, kanalize zero i chce by ak najszybciej stan zero sie zrobil, bo potem juz pojdzie chyba szybko.

  17. #17

    Domyślnie

    Wodę też nam podciągnęli "do budynku" - 3 lutego. Zabezpieczone przed mrozem, czeka.

    Piłka lekarska powiadasz... jak tak podczytuje to u Was pójdzie jak burza. U nas pewnie w którymś momencie pojawi się zastój. Kesz jest na stan surowy, i ... powiedzmy dach (na 99% ekipa od pana murarza). Będzie pełne deskowanie, przykryte papą - na dachówkę przyjdzie czas... kiedyś.

    Dalej kredyt, tylko tutaj trochę jest to obwarowane czynnikami niezależnymi od nas więc jeszcze nie wiemy kiedy. A że nie wiemy kiedy to nie dogrywam żadnych ekip. Tzn mamy wybraną firmę od okien - ale zamówienie nie klepniete, i jedna firma która robi, kanalizę, pompę ciepła, podłogówkę, oczyszczalnię, rekuperację, kominek. Najgorzej jest z elektrykiem. Nikt ze znajomych którzy już budowali/są w trakcie nie chce polecić swoich "specy"
    I wiem kto mi kuchnie zrobi. Na tym koniec.
    Ostatnio edytowane przez ewedela ; 16-02-2016 o 20:03

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Kominka nie robie - wiec z bani, wentylacje i reku zrobia mi moje ludki, elektryka mam z poprzedniej budowy - udal nam sie, prace sanitarne, ogrzewanie robi nam gosc polecony przez wykonawce, na razie ok. beton i drzw robi nam jedna firma, kuchnie mam juz zamowiona i zadatkowana tez z polecenia. brakuje mi tylko dobrego kafelkarza-wykonczeniowca ale z tym sobie poradze potem.

  19. #19

    Domyślnie

    Mi się marzy przeogromnie aby mieć zrobione wszystkie podłogi, pomalowane ściany, zrobioną kuchnię i tą najmniejszą łazieneczkę i mogę się wprowadzać zacny plan na późną jesień 2016

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    my jakby nie mamy wyjscia do konca listopada musze zdac mieszkanie, zakladam ze przeprowadzka bedzie szybciej, na pewno musze miec zrobione ogrodzenie ze wzgledu na psy.

Strona 1 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony