dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 25
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 485
  1. #321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Najpierw plan narysuj. Oznacz strony śwata. Opisz chciejstwa i co tam u ciebie rośnie. Pokaż. Dziewczyny pomogą. ja też trochę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #322

    Domyślnie

    Tak? O ja! O ja! Jutro narysuję! Ale się podjarałam - heheh
    Mogę tu w budowlanym? Czy gdzieś indziej?

  3. #323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a czemu nie tu? to przeciez twoj watek a ogrod jest czescia budowy

  4. #324

    Domyślnie

    Zatem... Działka wygląda nastepująco



    szerokość ok 32m, długość ok 50m
    tył działki to jednolity betonowy płot, boki zwykłą siatka ok 1,5m
    Front mniej więcej w podobie jak u TAR, tyle że pewnie szary.

    Gleba taka średnia, piaszczysto gliniasta, umiarkowanie wilgotne wg mnie. Czeremcha rośnie przy płocie betonowym (reszta wycięta choć wypuszcza na nowo).
    Po prawej stronie od frontu przerastają nam przy ogrodzeniu maliny od sąsiadów. Dalej po prawej stronie jest sosna zaznaczona na planie i trochę bliżej frontu (z 2 m odległości między sobą mają) rośnie kolejna mała sosenka.
    Przed frontem mamy mały lasek sosnowo brzozowy z masa muchomorów.

    Co bym chciała na pewno:
    Trawnik wolnorosnący żeby móc na nim luzem posadzić krokusy i narcyze wonne,




    Boki działki najlepiej aby jakoś podobnie zagospodarować aby się lepiej kosiło



    Przed domem po stronie południowej chcemy tez zorganizowac jakieś miejsce do przesiadywania - z przodu lekko widać zachodzące słonko no i lasek od frontu



    Albo tak jak na powyższym rysunku, albo zwyczajnie na powietrzu

    Z roślinek jeśli warunki im posłużą chciałabym:
    - forsycje (jedne z niewielu żółtych kwiatów jakie lubię, jeszcze żonkile i oczar)
    - lilaki
    - tulipany
    - jaśmin wonny
    - kalina angielska
    - magnolia
    - ostrokrzew
    - róża pomarszczona
    - jałowiec Moonglow
    - fiołek wonny
    - piwonie
    - rododendron
    - róże angielskie
    - pigwowiec
    - morwa biała

    Ogólnie z dominacją koloru białego/fioletów/pomarańcze, róże mogą ewentualnie dodatkowo być mocno karminowe, czerwone

    jakiś mini warzywnik w skrzyniach też mógłby gdzieś znaleźć miejsce.

    Zależy mi też aby lewa strona działki była szczelniej odgrodzona od sąsiada (bo ciekawski i w ogóle )
    Po stronie prawej w okolicach dużej sosny tez musi być bardziej zbita zieleń, bo sąsiad za płotem składuje sobie tam drewno - niezbyt fajny widok z bocznego tarasowego okna.
    I ma jeszcze w planach zrobić z boku domu wiatę na autko - więc do zasłonięcia również

    Z lewej strony domu dobrze by było gdyby był możliwy "awaryjny" wjazd na tył działki. Na pewno przyda się na początku aby pownosić meble itp, ale w przyszłości być może z 5 razy też będzie jeszcze potrzebny

    I jeszcze jedno, będziemy musieli nawieźć trochę ziemi (szczególnie z lewej strony działki bo jest spadek ok 30cm i fundament tam sporo wystaje) mamy namiar na fajną ziemię uprawną za bardzo rozsądne pieniądze. Domek ma być nieco wyżej, Taras ma 2 schodki, przy wejściu do domu jeden schodek i pochylnia dalej jak na podjazd.

    Gdyby jeszcze jakieś info było potrzebne pytajcie
    Ostatnio edytowane przez ewedela ; 20-01-2017 o 12:26

  5. #325

    Domyślnie

    Na stronie 14 dla przypomnienia można trochę zobaczyć jak mamy rozlokowane okna

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7267712


    na tych zdjęciach tymczasowy front, nie ma oczyszczalni po prawej stronie, ale jest jakiś ogólny pogląd.
    Ostatnio edytowane przez ewedela ; 08-04-2017 o 19:00

  6. #326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    robicie taki taras jak w projekcie?duuuuuzy u nas jak rabaty wytyczylismy sprawdzila sie doskonale sciezka z trawy na zejsciu z tarasu. tak sobie postanowilam, ze zadnych schodow i barier. jednak przy tych drugich suwankach mezaty bedzie chyba musial ze 3 schodki zrobic. ale to bedzie wyjscie awaryjne, ja rzadko bede tamtedy zapewne wychodzic o ile w ogole. bardziej bedzie słuzyło bialaskom w wejsciu czy wyjsciu. z drugiej strony jak znam zycie to od wiosny taras non stop otwarty wiec tamtedy bedziemy sie poruszac.
    a w jakim stylu chcesz rabaty, proste, geometryczne czy raczej luzne nasadzenia i linie oble (te moim zdaniem sa duzo ładniejsze)

  7. #327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Sądząc po tych krokusach i żonkilach w trawie, to ma być swobodnie Ale betonowy płot trzeba zasłonić.

    Możesz na niego nałożyć panele wiklinowe, lub drewniane. Można go wykorzystać do stworzenia iluzji większego ogrodu wieszając na nim duże lustra (metalowe) i ukrywając ich krawędzie w roślinach. Znakomite będą trejaże z pnącymi powojnikami albo nawet różami. Wybór ogromny.

    Jest betonowy, więc spokojnie możesz podnieść przed nim teren. Podsypać górkę opartą o te betony tworząc w centrum skarpę łagodnie opadającą na boki i ostrzej w kierunku domu. Dopiero na tej skarpie fajnie będą wyglądać nasadzenia.

    Znalazłam w swoich zbiorach coś co może posłużyć za wstępny pomysł na ukrycie płotu. To angielski plan.
    Do przemyśleń Niech zadziała na wyobraźnię

    Nazwa:  Fence plan-1w.jpg
Wyświetleń: 364
Rozmiar:  101,4 KB

    Nazwa:  Fence plan-2w.jpg
Wyświetleń: 364
Rozmiar:  91,4 KB

    Nazwa:  Fence plan-list.jpg
Wyświetleń: 364
Rozmiar:  96,9 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #328

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    robicie taki taras jak w projekcie?duuuuuzy
    Taki jest plan, z prawej strony wystaje 1,4m, z tyłu 2,4m (40cm na schodek)

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    u nas jak rabaty wytyczylismy sprawdzila sie doskonale sciezka z trawy na zejsciu z tarasu. tak sobie postanowilam, ze zadnych schodow i barier. jednak przy tych drugich suwankach mezaty bedzie chyba musial ze 3 schodki zrobic. ale to bedzie wyjscie awaryjne, ja rzadko bede tamtedy zapewne wychodzic o ile w ogole. bardziej bedzie słuzyło bialaskom w wejsciu czy wyjsciu. z drugiej strony jak znam zycie to od wiosny taras non stop otwarty wiec tamtedy bedziemy sie poruszac.
    Schodki nie mają być jakieś wysokie (10-15cm). Mam nadzieję, że na starsze lata nie będą uciążliwe i się o nie nie zabijemy

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    a w jakim stylu chcesz rabaty, proste, geometryczne czy raczej luzne nasadzenia i linie oble (te moim zdaniem sa duzo ładniejsze)
    Właśnie nie do końca umiem to opisać. Lubimy kanciato
    Boki działki chciałabym aby wyglądały tak


    Po jednej stronie mam już sosny które będą umieszczone w tym pasku, pod nimi może jakiś rododendron...
    Kształt jako taki samych rabat najlepiej gdyby był kanciaty z obrzeżem jak po bokach aby łątwo kosiarką smignąć trawkę, a na samej rabacie nasadzeniami może być "nieład" rośliny mają trochę "wyłazić"

    Coś w ten deseń chyba najbliżej













    Na początku myślałam o takim bardzo naturalistycznym ogrodzie, ale za bardzo lubię różne kwiatki

    Ogród najlepiej jak najbardziej samoobsługowy (prócz dosadzania, ścinania kwiatostanów, koszenia i jakiegoś przegrabienia)

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ale betonowy płot trzeba zasłonić.
    No właśnie niekoniecznie - lubie beton(prócz tych dwóch ciemniejszych płyt po lewej stronie - ale tam chyba stanie domek narzędziowy i zasłoni)

    Bardziej chciałabym by był tłem dla jakiś krzaczków, powojników i tym podobnych

  9. #329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To taki zarys jak poprowadzić linie w ogrodzie. Ale widzę, że narysowałam nie kanciasto Nie kanciasto, bo kanciasto trudno się kosi trawnik. Ale może w czymś Ci taki plan pomoże. Można też te niekanciastości poprostować.
    Po prawej na czerwono zaznaczyłam gdzie możesz mieć warzywka i ziółka, gdybyś chciała
    Na froncie spory trawnik na krokusy i żonkile. W głównym ogrodzie to niewygodne by było. Krokusami i innymi wiosennymi kwiatami możesz poszaleć pod krzewami na rabatach.

    Nazwa:  Ewedela-ogrod-plan_w.jpg
Wyświetleń: 340
Rozmiar:  94,0 KB


    Zobacz ogród Malkul. Jest nowoczesny i właśnie bardzo kanciasty
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #330

    Domyślnie

    O rety pestka jak pięknie Jak Ty to tak pięknie narysowałaś?

    Z tym "kanciatym" to chodzi mi o to, że jak zima nie będzie zieleni, to wolałabym aby rabaty były takie "systematyczne" w kształcie, kurde nie wiem czy się dobrze wrażam, ale jak jest pusto to wkurzały by mnie chyba takie zawijaski, zakrętaski

    Zaraz lecę podglądać jak to jest u Malkul.

    Odnośnie Twojego projektu mam kilka zapytań/uwag



    Tam gdzie X przewidujemy miejsce na przesiadywanie, to co pokazywałam z tą ewentualną pergolą
    Na podjeżdzie gdzie nakreśliłąm | można by jakąś prostokątną rabatę wcisnąć
    Czy da się gdzieś wcisnąć warzywnik?
    Gdzie domek narzędziowy
    + dwa pytania i jedna uwaga oznaczone na rysunku

    Generalnie potrzebuję też wiedzy jakie rośliny po jakiej stronie świata sadzić, i czy te moje chciejstwa pierwsze, które pamiętałam wymienić mają rację bytu u mnie?

  11. #331

    Domyślnie

    Zerknęłam na ogrodowe zapiski Malkul po obrazkach i... generalnie to nie to, choć znalazłam inspirację



    U siebie mogłabym gdzieś wcisnąć taki "zagajniczek" tyle ze nieco gęściejszy


  12. #332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wszystkie można poprostować i zrobić w kancik. No problem.

    Dlaczego chcecie przesadywać od frontu, a nie tam, gdzie ogród bardziej prywatny Postawiłam stolik i 2 fotele w lewym górnym rogu.

    Domek narzędziowy można zrobić razem z miejscem na kubły śmieciowe – lewy dolny róg. zrobiłam domek za mały, ale tam jest miejsce na większy.

    Warzywnik, podobnie jak u TAR wzdłuż prawego boku czyli Płd-Wsch.

    Tam gdzie chcesz przejazd awaryjny masz 5 m szer. To nie jest dobry pomysł. Nic w związku z tym przejazdem nie posadzisz.
    Przewidziałam przejazd do tarasu prawą stroną. Można pod trawnik położyć geokratę, ktora wytrzyma obciążenie nawet 5 ton na m2. Na geokracie wysiejesz trawę, więc nie będzie tego widać. Wzdłuż płotu i pod domem zrobisz nasadzenia, skrzynie warzywnikowe i ziołowe. Można je wykonać tak, że dadzą się przesuwać. A poza tym tam jest 9 m, wię wszystko się zmieści. To jest lepsze miejsce na awaryjny przejazd moim zdaniem.

    O roślinach pogadamy jak zdecydujesz się na układ rabat. TAR na pewno lepiej w tym pomoże ode mnie. Może uda się ściągnąć też dana1s, ona ma spore doświadczenie także.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewedela Zobacz post
    U siebie mogłabym gdzieś wcisnąć taki "zagajniczek" tyle ze nieco gęściejszy


    A to moje brzózki i nie skoszony trawnik zachwaszczony po kokardę. Teraz są 3 razy większe. 2 jasnozielone krzewy to pęcherznice kalinolistne 'Luteus'. Przed nimi młoda sosna czarna – teraz już 3 razy potężniejsza.

    Teraz jest dużo gęściejszy i czeka na zrobienie suchego / mokrego strumienia i łąki z bylin i traw ozdobnych w stylu Pieta Oudolfa.

    Maj i koniec października 2015
    Nazwa:  2015_05-21maj-173502w.jpg
Wyświetleń: 330
Rozmiar:  103,5 KB
    Nazwa:  2015_10-29pazdziernik-IMG_3559w.jpg
Wyświetleń: 329
Rozmiar:  97,2 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 20-01-2017 o 19:54
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Ewedela ja wiem o jaki ogrod ci chodzi, dokladnie taki jak moj poprzedni, normalnie identyko. ja ci pokaze kiedys foty i plan taki wlasnie jak to co chcesz i pokazujesz. ale to po weekendzie, bo gosci mam. w kazdym razie na gazie

  15. #335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    I wsio jasno Będą gotowe zestawienia roślinek
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Dlaczego chcecie przesadywać od frontu, a nie tam, gdzie ogród bardziej prywatny
    Tak jak pisałam wyżej, z przodu jest jeszcze jako taki widok na zachód przez drzewka, a z tyłu gapilibyśmy się na wielki pomarańczowy dom sąsiada :/
    Generalnie z tyłu mamy zadaszony taras, z przodu też chcemy jakiś kącik na słonku. Poza tym to droga prywatna - mamy 4 domy a naprzeciw mini lasek

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Domek narzędziowy można zrobić razem z miejscem na kubły śmieciowe – lewy dolny róg. zrobiłam domek za mały, ale tam jest miejsce na większy.
    W sumie kubły na śmieci wstępnie planowaliśmy przy furtce, w takiej "skrzyni" drewnianej, schowanej troszkę w krzaczorkach jakiś. Tak jest na planie, ale to chyba nie problem ewentualnie zmienić.

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Warzywnik, podobnie jak u TAR wzdłuż prawego boku czyli Płd-Wsch.
    Musze sobie to jakoś zwizualizować, jak to upchnąć po tej stronie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Tam gdzie chcesz przejazd awaryjny masz 5 m szer. To nie jest dobry pomysł. Nic w związku z tym przejazdem nie posadzisz.
    Przewidziałam przejazd do tarasu prawą stroną. Można pod trawnik położyć geokratę, ktora wytrzyma obciążenie nawet 5 ton na m2. Na geokracie wysiejesz trawę, więc nie będzie tego widać. Wzdłuż płotu i pod domem zrobisz nasadzenia, skrzynie warzywnikowe i ziołowe. Można je wykonać tak, że dadzą się przesuwać. A poza tym tam jest 9 m, wię wszystko się zmieści. To jest lepsze miejsce na awaryjny przejazd moim zdaniem.
    Właśnie wolałabym prawą stronę zostawić w spokoju, aby sobie tam spokojnie sadzić i nie jeździć po trawniku. Lewa strona będzie raczej nieużytkowana. Potrzebuję tylko coś tam nasadzić aby zasłonić przed sąsiadem swoje okna z sypialni i łazienki, bo on ma w tą stronę 4 jebitne tarasowe okna :|
    Widać to trochę na zdjęciach z katalogu co wczoraj wstawiłam.
    No i z przodu/tyłu poza ścianami budynku aby osłonić podwórko przed oczami

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    O roślinach pogadamy jak zdecydujesz się na układ rabat. TAR na pewno lepiej w tym pomoże ode mnie. Może uda się ściągnąć też dana1s, ona ma spore doświadczenie także.
    Czyli co mam jeszcze określić poza "kanciate" i to co pisałam do tej pory?

    Zagajnik pesteczko miód malina

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Ewedela ja wiem o jaki ogrod ci chodzi, dokladnie taki jak moj poprzedni, normalnie identyko. ja ci pokaze kiedys foty i plan taki wlasnie jak to co chcesz i pokazujesz. ale to po weekendzie, bo gosci mam. w kazdym razie na gazie
    Bardzo chętnie. Ten weekend będzie się bardzo dłużył coś czuję
    Ostatnio edytowane przez ewedela ; 20-01-2017 o 20:23

  17. #337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Do wiosny trochę czasu. Wszystko dograsz

    OK. rozumiem, że lewa jest gospodarcza i tego się trzymamy.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #338

    Domyślnie

    O jak fajnie, jaki ruch w ogrodowym interesie!
    Ewedela, Ty właściwie wiesz już wszystko, czego chcesz; trzeba tylko doprecyzować - podziwiam.
    Muszę sobie również taki rysunek wyprodukować i poddać pod dyskusję

  19. #339

    Domyślnie

    Gaju, mam zamysł, owszem, ale jestem zupełnie niedoświadczona i nie wiem czy to się wszystko kupy trzyma, i gdzie to umiejscowić.
    Trzeba by też czegoś zimozielonego podorzucać, bo przecież nie obsadzę się tylko forsycją, jaśminami i bzem

    Jak dziewczyny zaproponowały pomoc znalazłam kalkę i od razu rysowałam z mapki do celów projektowych Jak czubek w nocy, zamiast spać to mi ogródek w głowie.

  20. #340
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    pestka56, w czym narysowałaś plan ogrodu?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

Strona 17 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony