dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 25
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 485
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    46 tys to opcja front z szarosci i boki z siatki. Sam front wycenili na 28 tys (38 mb). Cena z bramą z napędem, furtką, robocizna i materiały na ogrodzenie.
    Dla mnie i tak za duzo to bylo a siatki nie chce. W 30 tys. zmieszcze sie po całości z brama i furtka (robi mi kumpel), dechy w przeslach zrobi mąż a reszte firma ktora znalazlam w ogłoszeniach.Ty spokojnie zmiescisz sie w 20 tys na przod ale raczej nie w tym xcelu. ja mam w sumie ok. 154-160 mb do zrobienia. siatki na bokach nie chce, dlaczego? o tym juz pisalam u siebie i nie bede sie powtarzac i smedzic

  2. #42

    Domyślnie

    Tak wiem, regularnie wszystko czytam
    U nas boki z siatki bo już jeden tak był zrobiony, drugi pociągnęliśmy identycznie, tym bardziej, że sąsiad nas uświadomił że się nie dołoży...
    Tył uzupełniliśmy w 6 przęseł betonowych, bo 3/4 działki już tak było zrobione a nie chciałam mieć mieszania ogrodzenia beton-siatka. Sąsiadka (ta od siatki) najpierw chciała żebysmy wykopali jej ogrodzenie i zrobili równo, ale później zmieniła zdanie i mamy o pół słupka cofnięte do siebie. Postawimy tam później domek narzędziowy i czymś się obsadzi i nie będzie się tak w oczy rzucać

    Z murowaniem u nas przestój bo od czwartku ciągle pada...dziś po południu (a właściwie już wczoraj) się dopiero trochę przejaśniło ale jak to będzie rano...

    Zdjęcia z wczorajszego popołudnia:
    -ogrodzenie


    - woda w salonie





  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u nas od rana patelnia a jutro ponoc ma byc cieplej jeszcze. murowanie najszybciej idzie i najbardziej spektakularnie widac, potem juz rzezbienie. my czekamy z niecierpliwoscia na strop a potem dach. okna zamowione, czas oczekiwania 3 tygodnie. Wiec jak skoncza dach to od razu montaz okien nastapi.
    byc moze dogralismy dzis ogrodzenie, czekam na ostatnią wycene. jak bedzie akceptowalna to za 2-3 tygodnie robimy. na sobote musze kopareczke zamowic by troszke jeszcze z terenem powalczyc i czesc ziemi juz rozplantowac na dzialce. az mnie nosi by ogrodowe prace zaczynac.jak zrobią boczki i tył to domowie jeszcze ze 20 wywrotek czarnoziemu i zaczynamy przód.

  4. #44

  5. #45

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no rosnie

    a jaki wy bedziecie miec strop?

  7. #47

    Domyślnie

    Rośnie , rośnie ale i tak powoli, bo 2 dni słońca 4 dni leje, 2 dni bez deszczu, 3 dni leje, dwa dni słońca.... i tak na zmianę
    Ze stropem zostaliśmy przy terivie.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    pytam, bo u nas nie bylo w projekcie tych pionowych zbrojen w garazu

  9. #49

    Domyślnie

    u nas też nie było, ale garaż poszerzony, brama wielka 5,5m, murarz zasugerował.

    Powoli musimy ogarnąć temat drzwi - wejściowych przede wszystkim, bramy garażowej, między garażem a pom. gosp - drzwi techniczne i dalej wnętrza...
    Zewnętrzne podobają nam się coś w ten deseń:



    a brama garażowa z takimi większymi przetłoczeniami:


  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    bedziesz miec naswietle? my ostatecznie zrezygnowalismy. a okno w wiatrołapie zostawiliscie?

  11. #51

    Domyślnie

    Okno nam zniknęło przez poszerzanie garażu stąd pomysł na naświetl. Tylko będzie z lewej strony.
    I drzwi raczej z klamką, choć mi podoba się ta "poręcz", ale nie chciałabym sobie zatrzasnąć drzwi, bo chyba nie byłoby wtedy jak tego otworzyć
    Musze poszukać jakiś konkretnych modeli za rozsądne pieniądze.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a czy nie mialas juz przypadkiem drzwi wybranych?

  13. #53

    Domyślnie

    Kiedyś... wejściowe miały być wstępnie KMT stalowe, ale zaczynam powątpiewać i dobrze byłoby mieć jakąś alternatywę i większy wybór.
    Technicznych w ogóle nie szukałam jeszcze a wewnętrzne maja być białe - ale narazie nie znalazłam tego co by mi się w 100% podobało

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    techniczne tez daje biale ale gladkie, najprostsze.

    kmt? nie pisalas o innych kiedys? a moze to nie Ty?

  15. #55

    Domyślnie

    a to nie ja w takim razie, myślałam, że wspomniałam coś w naszych rozmowach na PW na początku i stąd wiesz o drzwiach

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no to nie wiem kto o innych mowił, drutexach czy cos w tym stylu, ostatnio jestem zakrecona powaznie

  17. #57

    Domyślnie

    TAR i ktokolwiek inny kto tutaj zagości , jeszcze takie pytanko odnośnie elewacji. Wymyśliliśmy sobie, że będzie się to prezentować mniej więcej następująco:









    choć tutaj niekoniecznie z tym szarym tynkiem, a pewnie cała biała ściana.

    Jakiś pomysł na ewentualne, sensowne (kasowo i wizualnie) zastąpienie drewna na elewacji?

    P.S. U nas na budowie zapewne znów nic się nie dzieje przez deszcz

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jesli nie przeszkadza ci, ze to sztuczne to może panele rodeo (samemu sie maluje) u mnie będą w newralgicznych miejscach jedynie: wejscie i podcien. w wejsciu ze wzgledu na psy i ich lapki a w podcieniu zeby tynk sie nie obrypal od mebli.
    takie cos - pewnie znasz
    http://www.rodeo-dr.pl/produkty/list...mitacja-drewna

  19. #59

    Domyślnie

    Ja ostatnio znalazłam: http://elewacjadomu.blogspot.com/201...ne-panele.html
    ale musiałabym to pomacać osobiście
    a kolejna opcja to: http://budujmy.eu/product-pol-1043-C...wno-25-kg.html

    myślałam, że może ktoś już przepraktykował i podzieli się wiedzą jakiego wyboru dokonał i czy jest zadowolony

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewedela Zobacz post
    Ja ostatnio znalazłam: http://elewacjadomu.blogspot.com/201...ne-panele.html
    ale musiałabym to pomacać osobiście
    a kolejna opcja to: http://budujmy.eu/product-pol-1043-C...wno-25-kg.html

    myślałam, że może ktoś już przepraktykował i podzieli się wiedzą jakiego wyboru dokonał i czy jest zadowolony
    Ja niestety nie praktykowałam, ale mam obawy,że niestety wszystko "pseudo" drewniane jednak zawsze zostanie tym "pseudo" ;/

    Pomysł na elewację całkiem zgrabny- będą dwa rodzaje drewna?

    Mi osobiści coraz bardziej podoba się pomysł z okiennicami przesuwnymi. To jakby taka ruchoma elewacja drewniana. Jednak widoczna szyna to słaby punkt pomysłu wg. mnie. Może da się jakoś ją zamaskować.
    Podsyłam (jeśli można) kilka inspiracji. plus link do galerii : http://www.baier.pl/galeria/albumid_1386090063/3
    Cenowo nie wiem jak to się ma w porównaniu do elewacji drewnianej bądź pseudo-ale mój m. upiera się,że jak ktoś ma smykałkę to sam może to zrobić
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okiennice_przesuwne_10.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	352965   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okiennice-przesuwne-baier-freiburg-5.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	352966  

Strona 3 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony