dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie dom niskoenergetyczny kontra wykonawca -potrzebne wsparcie

    Już miałam zakładać dziennik budowy
    projekt wybrany - indywidualny, bo zmiana typowego w niskoenergetyczny wychodzi jeszcze drożej
    pracownia wybrana -w końcu znalazłam architekta, który na słowa "płyta fundamentowa" nie odpowiada automatycznie "po co?"
    nawet więcej, zaproponował że zrobi pasywny, bo budowa niewiele drożej a warto
    proponował izodom ale z obawy o trudności w znalezieniu wykonawcy zostałam przy betonie komórkowym
    czas na wykonawcę.
    Miałam upatrzoną firmę, podobno super. Do tego często w budowanych przez nich domach jest montowana pompa ciepła - myślę, powinni nie histeryzować jak powiem że ma być niskoenergetyczny. Dzwonię i co:
    "Pani PŁYTA FUNDAMENTOWA ??? KTO TO TAK BUDUJE!! TO NIE WIADOMO JAK SIĘ ZACHOWA PRZY DUŻYCH MROZACH, JA TO PANI POSTAWIĘ ALE TO PANI PIERWSZA BĘDZIE. NA PODKARPACIU NIKT TAK NIE BUDUJE!!!
    PO CO TO PANI NA PŁYCIE CHCE BUDOWAĆ, PRZECIEŻ CENA TAKA SAMA?
    -bo to ma być dom taki pasywny a fundamenty ciężko ocieplić.....
    TO JA PANI POWIEM JAK OCIEPLIĆ FUNDAMENTY I TEŻ BĘDZIE ENERGOOSZCZĘDNY A PASYWNEGO TO SIĘ NIE OPŁACA BO TO SIĘ NIE ZWRÓCI."

    wyszłam z siebie dosłownie,
    dom bez balkonów, lukarn, wykuszów (jednym słowem tańszy w budowie), ocieplony podwójnie się nie zwróci a pompa ciepła to oczywiście zwraca się ?

    uszy mi opadły, nie sądziłam że będzie problem z płytą fundamentową, byłam do niej przekonana ale teraz zastanawiam się czy może czegoś nie doczytałam ?

    co radzicie teraz robić ? brać tą firmę czy szukać innej? może ktoś poleci kogoś na podkarpaciu w okolicach Rzeszowa?

    Poradźcie bociankowi 2016

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja miałam wykonawców jakiś miejscowych, zwyczajnych i dla żadnego z nich płyta nie była jakąś nowością.
    Za to rozmawiałam z jednym architektem, który dziwował się, dlaczego chcę gruby styropian, bo "wszyscy kładą 10 cm i jest dobrze"

    Szukaj innej ekipy. To tylko jedna ekipa, rozbestwiona zleceniami "z polecenia", więc nie nadążająca za technologiami, bo nie musi się dokształcać - klienci i tak się zgłaszają.

    A dom nigdy się nie zwróci - żaden. Zawsze będzie wydatkiem Chyba, że budujesz na najem lub do odsprzedania.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Co konia obchodzi dokąd wóz jedzie? Przedstawiasz dokumentację ekipie budowlanej z pytaniem czy są w stanie zbudować zgodnie z projektem i za ile złotych.
    Moja ekipa przyszła do mnie tylko z jednym problemem. Czy mogą wieniec, który jest zarazem nadprożem okna wylać 3 cm niżej w miejscach gdzie nie ma okien, bo muszą bloczek g/b ciąć na plasterki 3 cm. Pozwoliłem i mam większą masę akumulacyjną ściany.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szukaj nowej ekipy, płyta nie jest niczym trudnym, jeśli ekipa juz w czasie rozmów próbuje się z tego wyłgać to nie potrafi jej zrobić i moze Ci cos spieprzyć, zrobiłem juz kilkanaście płyt fundamentowych w ciagu 3 lat i jest to o wiele prostsze niż ściany fundamentowe i chudziaki. Tylko trzeba umieć posługiwać się niwelatorem optycznym, najlepiej jak firma ma laserowy - wtedy mozna bardzo dobrze wypoziomować płytę. Szukaj innej ekipy albo rób sama.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u mnie poziom płyty sprawdzał kierbud, bo właśnie miał własny niwelator laserowy.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale żeby go sprawdzić trzeba też mieć taki niwelator przy jej wykonywaniu bo:
    służy do wyznaczenia poziomu budynku
    łatwo się niweluje i wyrównuje teren pod dom
    bardzo dobrze kontroluje sie poziomowanie terenu na rurkach
    ulatwia ukladanie ksztaltek styropianowych

    a dopiero potem mozna sprawdzac...
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za słowa wsparcia.
    Zrobiłam jak radzicie, z pomocą brata znalazłam ekipe, która buduje domy w niemczech a w czasie urlopu w polsce.
    Temat płyty został przyjęty z entuzjazmem, tak samo jak próba postawienia domu pasywnego.
    Zakładam dziennik i wątek ogólny o wyborach, wątpliwościach i oczywiście aranżacji wnętrz

    Jeszcze musze auto sprzedać żeby mieć na SSO

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gratuluję

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony