dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie bufor-gdzie go postawic w tym wypadku

    wita.Caly czas rozwazalem usytuowanie 2 mniejszych buforow w piwnicy ale nie w kotlowni tylko bezposrednio pod kuchnia i lazienka (rys 1).jeden z nich mial posiadac wezownice cwu i dlatego chcialem dac blisko pionu kuchni i wc aby po odgreceniu kranu miec zaraz ciepla wode.(odleglosc z kotlowni do kuchni w lini prostej to jakies 8m). Jednak znalazlem byc moze zaruwno dobre rozwiazanie umieszczajac jeden bufor 1500 l w garazu ktory jest wyzej od piwnicy jakies 150 cm ale nizej od parteru.bufor znajdowal by sie z tylu garazu(garaz w bryle domu) rys 2. problem w tym ze wtedy do kuchni odleglosc od byfora w lini prostej to jakies 10 m.na cieplo wode trzeba by czekac dobra chwile.jakie rozwiazanie wedlug was bylo by najlepsze.wiem ze mozna by zastosowac cyrkulacje cwu ale czytalem rozne opinie i wiem ze duzo ludzi taka cyrkulacje posiada ale nie uzywa.a moze poprostu ustawic bufory w kotlowni? sam juz nie wiem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piwnica rys 1.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	345541   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter rys 2..jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	345540  
    Ostatnio edytowane przez antek12345 ; 03-02-2016 o 10:21

  2. #2

    Domyślnie

    Halo Halo,Jest tam kto?pomożecie?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    717

    Domyślnie

    Wszystkie chwyty dozwolone. Dwa mniejsze bufory dadzą ci ciepłą wodę bez potrzeby zabawy w cyrkulację. Jeden większy będzie stał na tyle daleko, że bez cyrkulacji CWU bedziesz klął w żywe kamienie czekając na ciepłą wodę. Ale masz jeszcze dwie opcje. Ciekawe rozwiązanie, to cyrkulacja na żądanie sterowana ręcznie lub czujkami ruchu w kuchni i łazience. Druga opcja - duży bufor w miejscu dwu małych, tylko trzeba by go pospawać z kawałków w miejscu docelowym.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  4. #4

    Domyślnie

    Współczuję jak dom wybudowany.
    Albo będziesz miał problem z rozładowaniem buforów przez kocioł, albo problem z utrzymaniem temperatury w rurkach cwu.
    Policz( albo daj policzyć) ile cię wyjdzie zrobienienie 5cm grubości izolacji na rurkach, Możesz poprowadzić je w izolacji podłogi partteru, najlepiej zasypać perlitem
    A ile będzie kosztować rozładowywanie buforów?
    Pomyśl nad połączeniem buforów w jeden większy(kręgi z kołnierzami) - mniej kosztów zaizolowania będzie.
    Jak masz możliwość, to zagłąb kocioł na drewno tak ,by dół buforów był na poziomie góry kotła i po problemie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał strusp Zobacz post
    Współczuję jak dom wybudowany.
    Albo będziesz miał problem z rozładowaniem buforów przez kocioł, albo problem z utrzymaniem temperatury w rurkach cwu.
    Policz( albo daj policzyć) ile cię wyjdzie zrobienienie 5cm grubości izolacji na rurkach, Możesz poprowadzić je w izolacji podłogi partteru, najlepiej zasypać perlitem
    A ile będzie kosztować rozładowywanie buforów?
    Pomyśl nad połączeniem buforów w jeden większy(kręgi z kołnierzami) - mniej kosztów zaizolowania będzie.
    Jak masz możliwość, to zagłąb kocioł na drewno tak ,by dół buforów był na poziomie góry kotła i po problemie
    Dom jest w trakcie budowy ale juz rozwazam takie rozwiazania.znaczy sie piwnica juz wybudowana a na wiosne ruszam z reszta.
    Co to znaczy polaczenie w jeden wiekszy (kregi z kolniezami)
    Wiec tak. rozsadniej bylo by umieszczenie bufora w garazu i do tego nie zalowac na izolacje rur cwu aby straty byly jak najmniejsze?i doloczyc wtedy cyrkulacje np czasowa?lub innego rodzaju czujniki itp?
    A mowe byfory w piwnicy z zabespieczajacym zaworem aby cieplo nie szlo do pieca(pieca nie da rade poglebic). tylko pewnie po kazdym wygaszeniu kotla musial bym latac na dol i go zamykac.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Antek pieronie, masz tu najmądrzejsze forum na tym świecie jeśli chodzi o bufory
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...or-ciep%C5%82a
    a ty kombinujesz jak koń pod górę.
    Bufor nie musi być powyżej kotła=ładowanie wymuszone pompą.
    Mam ok.15 m. z kotłowni do kuchni,rura cu 12 mm. bez cyrkulacji,też się da,ale jak masz możliwość bufor pod,obok łazienki jest optymalnie.
    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.
    Antek pieronie, masz tu najmądrzejsze forum na tym świecie jeśli chodzi o bufory
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...or-ciep%C5%82a
    a ty kombinujesz jak koń pod górę.
    Bufor nie musi być powyżej kotła=ładowanie wymuszone pompą.
    Mam ok.15 m. z kotłowni do kuchni,rura cu 12 mm. bez cyrkulacji,też się da,ale jak masz możliwość bufor pod,obok łazienki jest optymalnie.
    Pozdrawiam.

    miedziannik TY pieronie ja to madre forum dobrze znam.tylko ze jest ono juz tak obszerne i na dodatek jest w nim bardzo duzo nieaktualnych fotek ze glowa boli i mozna cos przeoczyc.
    Powiedz mi kolego jedno.Ja wiem ze ladowanie wymuszone jest pompka obiegowa ale co gdy w piecu wygasnie a pompka sie wylaczy.czy kociol nie bedzie podbieral mi ciepelka z bufora.
    I jeszcze na marginesie ile czekasz tak mniej wiecej (w przyblizeniu) na ciepla wode w kranie przy odleglosci 15m.chodzi mi o czas w sekundach.pozdrawiam

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Bo forum ma być obszerne i pytać trza mądrzejszych w tej materii.
    Nie nie będzie bo trza antek zawór zwrotny dać.
    Czasu nie mierzyłem,zależy od ciśnienia,na oko 2-3 s. jest to jakiś litr wody,dzisiaj dałbym 10 mm.,jeśli mówimy tylko o zlewie w kuchni.
    Antek nie bój się idź tam i pytaj,tam nikt nie gryzie.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez miedziannik ; 05-02-2016 o 14:01

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Bo forum ma być obszerne i pytać trza mądrzejszych w tej materii.
    Nie nie będzie bo trza antek zawór zwrotny dać.
    Czasu nie mierzyłem,zależy od ciśnienia,na oko 2-3 s. jest to jakiś litr wody,dzisiaj dałbym 10 mm.,jeśli mówimy tylko o zlewie w kuchni.
    Antek nie bój się idź tam i pytaj,tam nikt nie gryzie.
    Pozdrawiam.
    kurde czy ja dobrze rozumie.czekasz na wode 3 sek?jak tak to po co cyrkulacja?
    a co chodzi o forum na temat bufora to bylem,pytalem ale nikt nie widzial mojego zapytania i nie odpowiedzial

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Ale antek jo cię tam nie widzio,kiedyś był ?
    Cyrkulacja po to żeby była od razu ciepła w kranie,ale koszty są,za darmo nima nic.
    Pozdrawiam.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Wejdź sobie na stronę czysteogrzewanie. pl tam jest zebrane wszystko do kupy z tego forum.

  12. #12

    Domyślnie

    miedziannik
    na stronie 605.byla wtedy dyskusja o temperaturze wrzenia wody w kotle.a ty koleżko zaraz dwa tematy pod moim odpowiedziales miedzy innymi ze zagotowales wode na 160 st jak byles dzidzius mały.nie ladnie

    beskidziak
    Juz rzucam okiem na ta strone

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Rzeczywiście antek masz rację,więcej się nie powtórzy,nie było to zamierzone w ostrej wymianie zdań,pewnie koledzy też przeoczyli.
    Jak nie ma odpowiedzi,trzeba powtórzyć pytanie.
    Pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Rzeczywiście antek masz rację,więcej się nie powtórzy,nie było to zamierzone w ostrej wymianie zdań,pewnie koledzy też przeoczyli.
    Jak nie ma odpowiedzi,trzeba powtórzyć pytanie.
    Pozdrawiam.
    dzieki koleszko widze ze upomniales sie w moim imieniu na odpowiednim forum.a teraz do spania bo rano do roboty.nie ma lekko

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał antek12345 Zobacz post
    ...ile czekasz tak mniej wiecej (w przyblizeniu) na ciepla wode w kranie przy odleglosci 15m.chodzi mi o czas w sekundach.pozdrawiam
    W łazience do ciepłej wody mam jeszcze dalej niż te 15 metrów, ale mam zrobioną cyrkulację CWU.
    Wstępnie miał być czujnik ruchu w łazience- czyli jak wchodzę do łazienki to automatycznie włącza się pompka od cyrkulacji i ciepła woda buja się po rurach. Ja to zmieniłem- bo gdy wchodzę do łazienki to za każdym razem nie potrzebuję ciepłej wody.
    Zamontowałem włącznik dzwonkowy przy zlewie i gdy wiem, że będę chciał skorzystać z ciepłej wody to robię pstryk... idzie sygnał do przekaźnika schodowego i na 15 sekund włącza się mieszanie ciepłej wody. Szczerze to nigdy jeszcze nie sprawdzałem po jakim czasie jest ciepła woda w kranie. Wiem natomiast, że jak odkręcę kran to po chwili jest już ciepła.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    A jest taki fajny wątek - cyrkulacja - wór bez dna, gdzie wszystko jest omówione po wiele razy...

    Cyrkulację, jak jest potrzebna, buduje się DOBRZE.
    Wtedy działa i nie kosztuje!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    No jest jeszcze grawitacyjna.
    Nie zastosowałem,kuchnia to nie łazienka,a w moim przypadku,prawie cały czas gotujemy w kuchni letniej(tu 1 m. do bojlera),takie hobby,jakoś lepiej mi smakuje na piecu opalanym drewnem no i koszty śmieszne.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony