Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
Nie do końca jest to zgodne z prawdą. Bliższe prawdy byłoby - im cieplej na zewnątrz tym wyższy COP, czyli jak jest ciepło na zewnątrz to przy małym poborze dobrze grzeje, a przy mrozie musi wziąć wiecej prądu aby nagrzać tak samo. Jeśli COP masz 4,5 to z 1kW uzyskasz 4,5kW a z 2 kW 9kW więc jak w sentencji.




zgodzę się, ale nie chce hałasu ani wiatru w izbie.



za jakiś czas bede myślał, na razie urządzenie nowe.


Coś w rachunkach jest nie tak albo skopane masz ogrzewanie gazowe. Porównywać trzeba koszt 1kwh ciepła a tu za nic nie chce wyjśc różnica 2-krotna
Dobrze... zatem odwołam się do danych katalogowych tym razem bo akurat producent podaje dla warunków obliczeniowych minimalny i maksymalny pobór oraz wydajność.Przykład dla kanałówki gree 3,8 kW, którą akurat posiadam:

Dla grzania może dać (0.90-4.10) kW przy poborze 0.22-1.20 kwh
Daje nam to na minimum katalogowym COP 4,09 oraz przy maksimum COP 3,41

Jedźmy dalej... RAS-10G2AVP-E+RAS-10G2KVP-E Toshiba

Grzanie daje: 0,45 - 5,8 kW
Pobiera: 0,09 - 0,58 - 1,65 kwh
Daje nam to COP 5 i COP 3,51

Generalnie zatem im mniejsze zapotrzebowanie tym mniej bierze ciepło na zewnątrz powoduje oczywiście mniejsze zapotrzebowanie.

Co do rachunków...cóż tutaj dużo mówić nie da się oszukać teraz mieszcze się w 300m3 gazu a wcześniej nic do 1200m3 dałoby radę zjeść...
Aha, te kwh z gazu... dużo tutaj zmiennych:

1. Czy aby na pewno na rurce mam przed domem ponad tych 11 kwh?
2, Czy na grzejniki/podłógówkę idzie mi te 11 kwh?
3. Czy kocioł jest w stanie pracować ekonomicznie zgodnie z zapotrzebowaniem...?

1,2,3 = moje odpowiedzi są na nie.