dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 304
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 6073
  1. #1161
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    czy ktoś ma jakiś domowy sposób na zrobienie próżni w celu uruchomienia splita?

    Ewentualnie jakie manometry najtańsze kupić (czynnik R410A)?
    Gdyby był to nikt by nie kupował pompy próżniowej .

    Wiesz jak przy pomocy pompy próżniowej zrobić prawidłowo próżnie?

  2. #1162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    czy ktoś ma jakiś domowy sposób na zrobienie próżni w celu uruchomienia splita?
    Próżni nie, ale odkręcając zaworek od pompy i wpuszczając czynnik drugą rurką magicy-samorobowie "wypychają" tak powietrze z układu zakręcając zaworek w odpowiednim momencie. Sam tego nie robiłem - ale czytałem opisy samorobów.

  3. #1163

    Domyślnie

    Kaizen ja robiłem 10 lat temu tak jak opisałeś i klima działa do dziś...
    Natomiast teraz chcę zrobić zgodnie z zasadami (protokół z Kioto/ ustawa o F-gazach etc)

  4. #1164

    Domyślnie

    Od ośmiu lat grzeję klimatyzatorem. Zwykle tylko w II taryfie, ale ostatniej zimy także w I, bo miałem nadwyżkę produkcji z fotowoltaiki. Klimatyzator Fujitsu inverter zużył 1300kWh na ogrzanie 30m2 pokoju z 15m2 dwuszybowych okien w nieocieplonym domu. Często otwierałem drzwi aby ciepło wychodziło na inne pomieszczenia. Dynamiczny piec akumulacyjny działał nie dłużej niż tydzień - włączany przy temperaturze wzakresie -5 do -10. Poniżej -10 nie używałem klimatyzatora.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #1165
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czyli znaczyłoby to że klimatyzator zbyt słaby ?
    Darek B

  6. #1166

    Domyślnie

    Nie. To znaczy że przy -10 jęczy i stęka. Obawiałem się przedwczesnego zużycia. Ale teraz po porównaniu zużycia z piecami mam zamiar go wypróbować do końca i będzie eksploatowany w pełnym zakresie temperatur czyli do -15. Następny, dodatkowy zamontuję prawdopodobnie także split Fujitsu z COP 5,7.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #1167

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie. To znaczy że przy -10 jęczy i stęka. Obawiałem się przedwczesnego zużycia. Ale teraz po porównaniu zużycia z piecami mam zamiar go wypróbować do końca i będzie eksploatowany w pełnym zakresie temperatur czyli do -15. Następny, dodatkowy zamontuję prawdopodobnie także split Fujitsu z COP 5,7.
    Będzie stękał jak przylodzi tacę albo gdy urządzenie nie działa bez przerwy. Należy założyć kabel grzewczy na tacę ociekową i nie wyłączać urządzenia, chyba że dołożymy również grzałkę karteru.

  8. #1168

    Domyślnie

    Największy problem z lodem jest zanim nastąpią pierwsze mrozy, około zera. Wtedy powietrze jeszcze jest wilgotne i bardzo często klima przełącza się na pracę odwrotną w celu odlodzenia wymiennika. Podczas mrozów z agregatu wiszą sople i jest spora góra lodu pod spodem. Zastanawiam się nad puszczeniem rury kondensatu po ścianie do piwnicy i kanalizacji. Właśnie ocieplam i rura byłaby schowana w styropianie. Mogę też dołożyć podgrzew półmetrowego odcinka między tacą a ścianą. Macie propozycje kabla grzewczego który się do tego nadaje? Najlepiej gdyby go podłączyć do automatyki z termometrem.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #1169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    u mnie w GREE jest możliwość dopięcia do elektroniki kabel grzewczy. A w ustawieniach jednostki się ustawia że grzałka włącza się przy 0 stopniach.
    Swoją drogą, również muszę domontować przed zimą.

  10. #1170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post
    u mnie w GREE jest możliwość dopięcia do elektroniki kabel grzewczy. A w ustawieniach jednostki się ustawia że grzałka włącza się przy 0 stopniach.
    Swoją drogą, również muszę domontować przed zimą.
    tak ale później wyłączy się dopiero jak dojdzie do +2'C jak dobrze pamiętam. W zasadzie w takich temperaturach najwięcej jest defrostów. Często jednak polecam zrobić sobie kabel do gniazdka i do tego samoregulujący. Można wtedy nieco przyoszczędzić na ogrzewaniu tacy. Warto też zwrócić uwagę, że największe problemy z zalodzeniem bywają z mniejszymi jednostkami. Im większa tym lepiej sobie radzi.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #1171
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ostatnie kilka dni były u nas chłodne. W dzień 13 -15 stopni w nocy 7-8.
    W domu ustawione 22 stopnie (rzeczywista 22,5) i przez całą dobę(13 w dzień i 7 w nocy) grzanie kosztowało mnie niecałe 0,35kWh. Średnia z trzech dni to 0,3kWh / doba.
    Wiem że to nie jest jeszcze miarodajne, bo co to za temperatury. Wiem że jak przyjdzie zima to będzie dopiero weryfikacja tego. Ale jak widzę, jak znajomi "przepalają" w piecu, kominku itp, to ja dziękuję

    Jednostka chodzi na minimalnej mocy (po głosie jednostki zewnętrznej słychać - pracuje specyficznie przy minimalnych obrotach).

    Praca kanałówki wygląda tak:

    Włączają się wentylatory na minimum, sprawdzana jest temperatura powietrza (mam ustawione czujnik na powrocie w kanałówce bo na sterowniku to różnie działało) jest odpowiednia to wentylatory się wyłączą. Jeśli trzeba dogrzać to włącza się jednostka zewnętrzna i grzeje. Grzeje max 30 stopniami z wylotów. Po czym po około 10 minutach się wyłącza. Cykl pracy jest 5 do 10 minut grzanie, około godzina nic nie dzieje się (oprócz sprawdzenia temperatury co ok.10 minut przez ok. 5 sec) i znów dogrzewa.

    W salonie mam z sufitu wyloty i rozkład powietrza ciepłego jest idealny. Przeszedłem cały salon z czujnikiem temperatury i wszędzie jest w miarę równo (+-0,3 stopnia).

  12. #1172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post
    Ostatnie kilka dni były u nas chłodne. W dzień 13 -15 stopni w nocy 7-8.
    W domu ustawione 22 stopnie (rzeczywista 22,5) i przez całą dobę(13 w dzień i 7 w nocy) grzanie kosztowało mnie niecałe 0,35kWh. Średnia z trzech dni to 0,3kWh / doba.
    Wiem że to nie jest jeszcze miarodajne, bo co to za temperatury. Wiem że jak przyjdzie zima to będzie dopiero weryfikacja tego. Ale jak widzę, jak znajomi "przepalają" w piecu, kominku itp, to ja dziękuję

    Jednostka chodzi na minimalnej mocy (po głosie jednostki zewnętrznej słychać - pracuje specyficznie przy minimalnych obrotach).

    Praca kanałówki wygląda tak:

    Włączają się wentylatory na minimum, sprawdzana jest temperatura powietrza (mam ustawione czujnik na powrocie w kanałówce bo na sterowniku to różnie działało) jest odpowiednia to wentylatory się wyłączą. Jeśli trzeba dogrzać to włącza się jednostka zewnętrzna i grzeje. Grzeje max 30 stopniami z wylotów. Po czym po około 10 minutach się wyłącza. Cykl pracy jest 5 do 10 minut grzanie, około godzina nic nie dzieje się (oprócz sprawdzenia temperatury co ok.10 minut przez ok. 5 sec) i znów dogrzewa.

    W salonie mam z sufitu wyloty i rozkład powietrza ciepłego jest idealny. Przeszedłem cały salon z czujnikiem temperatury i wszędzie jest w miarę równo (+-0,3 stopnia).
    Jak wygląda pobór chwilowy jak urządzenie pracuje?

  13. #1173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jak wygląda pobór chwilowy jak urządzenie pracuje?
    A wiesz że nie sprawdzałem ? Tak tutaj pisali by podawać "średnią" z jakiegoś okresu więc się nie skupiałem na tym.

    Sprawdzę, bo grzanie mam już od tygodnia włączone więc to kwestia obserwacji miernika.

    ----
    Po kolejnych dwóch miesiącach mieszkania w domu, otrzymałem rachunek za prąd :

    417zł/ 2 miesiące. Wszystko w domu na prąd (indukcja, hydrofor, Pompa do CWU - Ariston 240l) + cały miesiąc działania klimatyzacji ( ustawione 23 stopnie).

    Średnie dobowe niecałe 11kWh na cały dom (niecałe 7zł/doba za wszystko) Dużo ? Mało ?

    Blok 51m2 - lipiec - sierpień 2016 :
    120zł /2 miesiące GAZ (średnia za 2016 to 79zł/ miesiąc)
    150zł / 2 miesiące prąd
    100zł woda + ścieki
    ---
    Dom 86m2 użytkowej - lipiec - sierpień 2017:
    Prąd 417zł / 2 miesiące

    Dom droższy o 47zł ( nie licząc tabletek do oczyszczalni 3zł)
    Ostatnio edytowane przez Maazik ; 18-09-2017 o 11:48

  14. #1174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post
    A wiesz że nie sprawdzałem ? Tak tutaj pisali by podawać "średnią" z jakiegoś okresu więc się nie skupiałem na tym.

    Sprawdzę, bo grzanie mam już od tygodnia włączone więc to kwestia obserwacji miernika.

    ----
    Po kolejnych dwóch miesiącach mieszkania w domu, otrzymałem rachunek za prąd :

    417zł/ 2 miesiące. Wszystko w domu na prąd (indukcja, hydrofor, Pompa do CWU - Ariston 240l) + cały miesiąc działania klimatyzacji ( ustawione 23 stopnie).

    Średnie dobowe niecałe 11kWh na cały dom (niecałe 7zł/doba za wszystko) Dużo ? Mało ?

    Blok 51m2 - lipiec - sierpień 2016 :
    120zł /2 miesiące GAZ (średnia za 2016 to 79zł/ miesiąc)
    150zł / 2 miesiące prąd
    100zł woda + ścieki
    ---
    Dom 86m2 użytkowej - lipiec - sierpień 2017:
    Prąd 417zł / 2 miesiące

    Dom droższy o 47zł ( nie licząc tabletek do oczyszczalni 3zł)
    Sprawdź proszę z ciekawości jak się urządzenie zachowuje przy poborze chwilowym. W bloku ile wychodziło za ogrzewanie?

  15. #1175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Sprawdź proszę z ciekawości jak się urządzenie zachowuje przy poborze chwilowym. W bloku ile wychodziło za ogrzewanie?
    Faktycznie nie policzyłem
    270zł/ miesiąc.

  16. #1176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post
    Faktycznie nie policzyłem
    270zł/ miesiąc.
    12*270?

  17. #1177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    12*270?
    Niestety. 3240 / rok.

  18. #1178
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romen

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    mikołow
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam,
    od paru dni działa u mnie kanałówka Midea mtb18; wydaje mi się że mam mały problem mianowicie na dworze temperatury są sporo na plusie 10-13 stopni, kanałowka dogrzewa dom i jest przyjemnie jedna wydaje mi się że pracuje cały czas na mocy znamionowej, tzn nie wyłącza sie nie zmienia obrotów jednostki wewnetrzenj.
    Podłączyłem miernik poboru prądu i wychodzi że pobiera stale ok 1400W a więc nie widać pracy inwesrterowej.
    Dodatkowo gdy na pilocie zmieniam prędkości 1,2,3 lub auto nie słyszę żadnej zmiany obrotów wciąż ten sam poziom dzwieku.
    Co może być przyczyną ? złe podłaczenie przez instalatora?

  19. #1179

    Domyślnie

    Cytat Napisał romen Zobacz post
    witam,
    od paru dni działa u mnie kanałówka Midea mtb18; wydaje mi się że mam mały problem mianowicie na dworze temperatury są sporo na plusie 10-13 stopni, kanałowka dogrzewa dom i jest przyjemnie jedna wydaje mi się że pracuje cały czas na mocy znamionowej, tzn nie wyłącza sie nie zmienia obrotów jednostki wewnetrzenj.
    Podłączyłem miernik poboru prądu i wychodzi że pobiera stale ok 1400W a więc nie widać pracy inwesrterowej.
    Dodatkowo gdy na pilocie zmieniam prędkości 1,2,3 lub auto nie słyszę żadnej zmiany obrotów wciąż ten sam poziom dzwieku.
    Co może być przyczyną ? złe podłaczenie przez instalatora?
    Nie ustawiony spręż. Nie przestawione zworki. Pisz priv

  20. #1180

    Domyślnie

    Jakie zalety ma klimatyzacja kanałowa vs split? Z tego co widzę, to kanałowe mają znacznie niższy COP od splitów, wyższą cenę i konieczność prowadzenia grubych rur. To jakaś moda?

    Co myślicie po puszczeniu rur do skroplin z jednostki zewnętrznej pod warstwą ocieplenia i potem do domu, do kanalizacji?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 59 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony