dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 304
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 6072
  1. #1061

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Panowie, przewincie dwie strony dalej i zobaczcie jaką jest różnica między Lomo Eco a Change jeżeli chodzi o grzanie w niskich temperaturach. A różnica w cenie to raptem 250zl na niekorzyść Change. Zwróci się w trzy miesiące.

    Lomo Luxury także ma gorszy SCOP wg producenta.

    Niestety nie policzę wam w ile się zwracają różne opcje bo widzę że niekoniecznie grzejecie prądem, a tylko takie kWh na razie ogarniam
    Ale inne zestawienie:
    Gree Change 3,5kW cena 1870zł realny SCOP w klimacie polskim około 4 (możliwe że mniej, producent sam chyba nie wie czy Change się różni od Luxury czy nie).
    Gree Lomo Economic 3,2kW cena 1600zł realny SCOP poniżej 3 (i brak grzalki - na mrozie nie odpalicie tej klimy, o ile nie działa 24/7).
    Gree Lomo Luxury 3,5kW 2600zł realny SCOP około 3 (możliwe że więcej ale producent nie podaje żadnych dodatkowych danych)
    LG Prestige 3,5kW cena 3800zł realny SCOP około 4,5.

    Nie jestem w stanie znaleźć żadnego powodu dla którego warto byłoby kupić Lomo.

    Już prędzej zastanawiam się czy nie kupić LG albo Panasonica (ale w Panasonicu boję się czy mnie ktoś nie skasuje ekstra za dolewkę czynnika R32)
    Przeszukaj forum i poczytaj jak zachowuje się Prestige w ujemnych temp... papier przyjemnie wszystko.. ..

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    A i jeszcze jedno, nie wiem z jakim VATem masz tą wycenę na Lomo Eco. Ale licząc normalnie z VAT 7%:
    2650-7% VAT = 2392 netto
    Lomo Eco 1500zł -23% VAT = 1219 netto
    Czyli koleś zarabia 1173 netto za instalację? Czyste zdzierstwo jak dla mnie.
    Rurki kosztują około 5zł netto czyli jakieś 50zl za 5mx2 szt.

    Kup go sobie sam na Allegro, zamów rurki z kielichami. Do 5m nie trzeba dodawać czynnika, myślę że nawet nie musiałbyś robić próżni, ale jak chcesz to pompka kosztuje 300zł.

    Sorry - to znaczy nie kupuj Lomo pod żadnym pozorem Kup Change.
    Oj kolego, to załóż firmę i licz mniej, Po pierwsze nie 7% a 8% Vat, po drugie, jak prowadzi firmę to płaci podatki, zatrudnia ludzi, zusy itd.
    Po drugie żeby zakładać klimę to musisz na dzień dobry wydać 20tyś zł na sprzęt i szkolenia. Żeby móc montować klimę musisz mieć certyfikat UDT personalny i drugi na firmę. to wszystko kosztuje. Chcesz taniej, załóż sobie sam, ale wtedy nie masz gwarancji na sprzęt.
    Montaż klimy to nie tylko rurki, ale też podstawa pod jed. zewn., azot, próżniarka (olej w próżniarce), musisz mieć jeszcze dużo innego sprzętu http://www.cooltrade.pl/poradnik/ust...edzia-serwisu/
    Cały ten sprzęt kosztuje.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  3. #1063
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Oj kolego, to załóż firmę i licz mniej, Po pierwsze nie 7% a 8% Vat, po drugie, jak prowadzi firmę to płaci podatki, zatrudnia ludzi, zusy itd.
    Po drugie żeby zakładać klimę to musisz na dzień dobry wydać 20tyś zł na sprzęt i szkolenia. Żeby móc montować klimę musisz mieć certyfikat UDT personalny i drugi na firmę. to wszystko kosztuje. Chcesz taniej, załóż sobie sam, ale wtedy nie masz gwarancji na sprzęt.
    Montaż klimy to nie tylko rurki, ale też podstawa pod jed. zewn., azot, próżniarka (olej w próżniarce), musisz mieć jeszcze dużo innego sprzętu http://www.cooltrade.pl/poradnik/ust...edzia-serwisu/
    Cały ten sprzęt kosztuje.
    Nie napędzaj się tak , też pracowałem przy klimach ale nie tycich tylko bolszych gdzie czynnika trzeba było walić 200 litrów a oleju po ponad 500 litrów i wierz mi zresztą wiesz że nie ma w tym wielkiej filozofi ani trudności tylko raczej trochę ogarniętej wiedzy nic poza , no ale jedni zrobią za tyle inni cenią to dwa razy więcej ot życie

  4. #1064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    a zobacz czy daikin ma np grzałkę tacy. Gree Lomo economic, słabe, ale najtańsze daikiny też nie są dobre, Wole gree Lomo Luxury niż najtańszego daikina, ale daikana ze średniej półki to chętnie bym przytulił
    Ten Daikin nie ma grzałki tacy ani karteru, ale nie zamierzam nim grzać przy mrozach, w ogóle jeśli będę grzał to dla sprawdzenia jak to działa np. jesienią.

    Głównie będzie do chłodzenia i tu nie widzę znaczących różnic SEER ponad 6, SCOP ponad 4, a cena z montażem do 5 mb to 3500 netto czyli 3780 z VAT 8% za 6,2 kW
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #1065

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ja ogrzewam budynek 250 m2 jedną klimą ( budowa ) utrzymuje 17 *C .
    Najwyższy koszt w tym roku to 40 zł za tydzień .
    Jaka to klima? Jakiej mocy?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #1066
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mam pytanie. Jeżeli dom potrzebuje 5 kW dla temperatury 21 wewnątrz przy -20 na zewnątrz, jaką moc chłodniczą potrzebuje, żeby utrzymać to 21 stopni przy około +30 na zewnątrz? Planujemy kanałówkę na poddaszu i splita na parterze. 3,5 kW + 3,5kW wydaje mi się wystarczające. Dom 128 m2, płyta fundamentowa 10 xps + 10 eps na płycie, grafit 20 cm na ścianach, dach 25 pur albo 35 wełna, went. mechaniczna. Co wy na to?

  7. #1067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaroWy Zobacz post
    Mam pytanie. Jeżeli dom potrzebuje 5 kW dla temperatury 21 wewnątrz przy -20 na zewnątrz, jaką moc chłodniczą potrzebuje, żeby utrzymać to 21 stopni przy około +30 na zewnątrz? Planujemy kanałówkę na poddaszu i splita na parterze. 3,5 kW + 3,5kW wydaje mi się wystarczające. Dom 128 m2, płyta fundamentowa 10 xps + 10 eps na płycie, grafit 20 cm na ścianach, dach 25 pur albo 35 wełna, went. mechaniczna. Co wy na to?
    5kW/41*=122W/K
    122W/K*(30*-21*)=1,1kW

    Tylko to przez samo przenikanie. Do tego musisz dodać uzyski słoneczne i bytowe. W niewielkim uproszczeniu można przyjąć, że cały pozostały prąd zużywany w tym czasie w domu zamieniany jest w ciepło i trzeba to dodać. Obstawia, że 3,5kW, jak nie masz wybitnych przeszkleń od południa to już z zapasem na cały dom - tylko problemem będzie rozprowadzenie tego chłodu.

    I jeszcze jedna uwaga - wyczytałem, że temperaturę powinno ustawiać się w połowię między tym, co za oknem a 21*. Jedna z mądrości typu aksjomat, bo jedyny argument, że to jest komfortowo i nie grozi szok termiczny. Czyli jak za oknem masz 30*, to ustawić należy 25-26* na klimie. Mi to pasuje. Nawet wyżej mogę ustawiać i o ile w zimie 26* to dla mnie gorąco nie do wytrzymania na dłuższą metę (może być przyjemne na chwilę, jak ktoś wejdzie zmarznięty), to w lecie, przy upałach za oknem odbieram taką temperaturę jako przyjemny chłodek. Oczywiście wrażenia subiektywne, ale IMO dużo ważniejsze jest osuszenie powietrza, bo odczuwalnym największym upałom towarzyszy duża wilgotność.

    Więc ja bym zaczął od klimy kanałowej i to już powinno wystarczyć ze sporym zapasem.
    I poczytaj jeszcze o by-pasie w reku w takiej sytuacji. Opinie czytałem podzielone - ale dla mnie logiczne, że bypas powinien być wyłączony, jeżeli wywiewane powietrze jest zimniejsze od czerpni, a chcesz mieszkanie chłodzić. Reku wtedy zadziała niejako odwrotnie, niż zimą - odzyska ciepło z czerpanego powietrza i "zawróci" je do wyrzutni.

  8. #1068

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaroWy Zobacz post
    Mam pytanie. Jeżeli dom potrzebuje 5 kW dla temperatury 21 wewnątrz przy -20 na zewnątrz, jaką moc chłodniczą potrzebuje, żeby utrzymać to 21 stopni przy około +30 na zewnątrz? Planujemy kanałówkę na poddaszu i splita na parterze. 3,5 kW + 3,5kW wydaje mi się wystarczające. Dom 128 m2, płyta fundamentowa 10 xps + 10 eps na płycie, grafit 20 cm na ścianach, dach 25 pur albo 35 wełna, went. mechaniczna. Co wy na to?
    Pisałem tutaj nie raz o tym jak wygląda to u mnie i u innych również. U mnie na 100m2 kanałówka 3,5 kW latem dla 5 osób a nawet paru gości jest WYSTARCZAJĄCA! Przy upałach 40'C i wewnątrz mając ustawione 28'C na kanałówce komfort bez porównania. Zwracam uwagę na poziom wilgotności, który robi robotę! Przemyślałbym kanałówkę 5,3 Kw na cały dom jak idzie się jakoś dostać na parter....
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #1069
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kanałówkę na cały dom rozważam choć nie ukrywam, że wolałbym to rozdzielić pomiędzy kondygnacjami. W trybie dogrzewania klimą w okresach przejściowych mógłbym grzać strefowo, tam gdzie przebywamy - w ciągu dnia salon/kuchnia (tam planuje umieścić jedn. wewn. splita) a sypialnie na poddaszu wcale albo tylko delikatnie przed nocą. Latem, w trybie chłodzenia to raczej i tak cały system pracowałby na takiej samej temperaturze więc wtedy faktycznie kanałówka na cały dom wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Ale temat mamy o dogrzewaniu więc uważam, że rozdzielenie na strefy jest bardziej komfortowe, szczególnie, że w zimie, przy podłogówce mogę o tym zapomnieć. Centralę wentylacji ustawiałbym do pracy bez bypassa, żeby przytrzymać chłodek w domu. Świeże powietrze mogłoby płynąć przez bypass w nocy i kiedy temperatura spadnie do znośnej. Jakimi średnicami można puścić kanałówkę? Wentylacja poleci na 75tkach nad sufitem podwieszanym parteru, wątpię czy zmieszcze tam kanały od kanałówki. Na poddaszu nad sufitem miejsca mam pod dostatkiem na jednostkę i rury.

  10. #1070
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaroWy Zobacz post
    Jakimi średnicami można puścić kanałówkę? Wentylacja poleci na 75tkach nad sufitem podwieszanym parteru, wątpię czy zmieszcze tam kanały od kanałówki. Na poddaszu nad sufitem miejsca mam pod dostatkiem na jednostkę i rury.
    Są kanały prostokątne jeśli okrągłe się nie zmieszczą.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #1071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Najniższa wycenę jaka uzyskałem to 2300 za lomo economic 2,5 kW co myślicie ??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #1072
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krawat1961

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-211
    Posty
    3

    Domyślnie

    A dlaczego nikt nie opisuje przypodłogowych do ogrzewania mieszkań.Jestem tu nowy przejrzałem forum ,moze nie dokładnie .Jeżeli ktoś ma wiedzę z miłą chęcią posłucham opinii.
    chce kupić takie na pomieszczenia 18 m2 stare budownictwo,mury 55 cm.
    co polecacie

  13. #1073

    Domyślnie

    Cytat Napisał krawat1961 Zobacz post
    A dlaczego nikt nie opisuje przypodłogowych do ogrzewania mieszkań.Jestem tu nowy przejrzałem forum ,moze nie dokładnie .Jeżeli ktoś ma wiedzę z miłą chęcią posłucham opinii.
    chce kupić takie na pomieszczenia 18 m2 stare budownictwo,mury 55 cm.
    co polecacie
    Polecam konsolkę a nie przypodłogowca. Bardzo dobre konsolki ma Toshiba ale i Gree też ma fajne rozwiązanie. I były one przeze mnie omawiane.
    Ostatnio edytowane przez oszczednyGrześ ; 21-05-2017 o 20:40
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #1074
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krawat1961

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-211
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Polecam konsolkę a nie przypodłogowca. Bardzo dobre konsolki ma Toshiba ale i Gree też ma fajne rozwiązanie. I były one przeze mnie omawiane.
    co jest takiego ,ze w Polsce wszyscy polecaja nascienne ,A w innycg krajach przypodlogowe,ktore mi sie podobaja..Poniewaz chce zastosowac je tylko do ogrzewania bo latem mam piekny chlodzik w mieszkankui bez klimy,to szukam czegos praktycznego do grzania..
    tak poczytalem wiele wpisow,ale ja nie jestem fachowcem.A szukam prostej informacji.
    wymagania mam proste,ma byc bialy lub lekko kremowy i ma super grzac.
    Mialem 3 wizyty instalatorow z firmy od klimatyzacji i kazdy mowi co innego.
    Z przypodlogowych podobaja mi sie i Gree i Toshiba..
    jezeli jest tu jakis fachowiec co jest z Warszawy i moze sie lub mozecie mi go polecic i wie co nalezy zainstalowac zeby spelnilo moje oczekiwania,to poprosze o informacje.

  15. #1075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak czyścicie wentylatory w swoich klimach? Jak zapuściłem sobie kamerkę inspekcyjną to mi się włączać odechciało.

    Robienie takiego basenu w salonie co pół roku czy nawet co rok nie bardzo i się uśmiecha.
    https://youtu.be/cnqg7OdiBb0?t=1m3s

    Macie jakiś patent, czy nie widzę, więc nie ma problemu?

  16. #1076

    Domyślnie

    Cytat Napisał krawat1961 Zobacz post
    co jest takiego ,ze w Polsce wszyscy polecaja nascienne ,A w innycg krajach przypodlogowe,ktore mi sie podobaja..Poniewaz chce zastosowac je tylko do ogrzewania bo latem mam piekny chlodzik w mieszkankui bez klimy,to szukam czegos praktycznego do grzania..
    tak poczytalem wiele wpisow,ale ja nie jestem fachowcem.A szukam prostej informacji.
    wymagania mam proste,ma byc bialy lub lekko kremowy i ma super grzac.
    Mialem 3 wizyty instalatorow z firmy od klimatyzacji i kazdy mowi co innego.
    Z przypodlogowych podobaja mi sie i Gree i Toshiba..
    jezeli jest tu jakis fachowiec co jest z Warszawy i moze sie lub mozecie mi go polecic i wie co nalezy zainstalowac zeby spelnilo moje oczekiwania,to poprosze o informacje.
    Ja piszę o konsolce. Takiej oto chociażby:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konsola-gree-ogrzewanie-klima.JPG
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	25,1 KB
ID:	389679
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #1077
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krawat1961

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-211
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ja piszę o konsolce. Takiej oto chociażby:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konsola-gree-ogrzewanie-klima.JPG
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	25,1 KB
ID:	389679
    super o takie cos mi chodzi.
    wlasnie czytam rozne info na forum ,przegladam producentow i im wiecej cyferek i opinii tym czlek bardziej skolowacialy..
    no i co mam zrobic
    ...wyczytalem tez ze one podaja cieplo w bardziej naturalny sposob,dolem. i to juz dla mnie plus
    mam wszystkie pomieszczenia otwarte po 18 m2 i dziure w suficie .
    czytam cos o tym zeby nie zakupic zamocnego urzadzenia.,a instalatozy mowia kup pan mocniejszy bedzie lepiej.
    no i co mam robic

  18. #1078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak czyścicie wentylatory w swoich klimach? Jak zapuściłem sobie kamerkę inspekcyjną to mi się włączać odechciało.

    Robienie takiego basenu w salonie co pół roku czy nawet co rok nie bardzo i się uśmiecha.
    https://youtu.be/cnqg7OdiBb0?t=1m3s

    Macie jakiś patent, czy nie widzę, więc nie ma problemu?
    Zamiast siatki filtracyjnej montować włókninę g4 i wymieniać ją systematycznie (nie zawsze pozwala na to miejsce)
    Myjka parowa jest do tego celu najlepsza, nie robi się "basen" a dezynfekuje bez użycia chemii.

  19. #1079

    Domyślnie

    Cytat Napisał krawat1961 Zobacz post
    super o takie cos mi chodzi.
    wlasnie czytam rozne info na forum ,przegladam producentow i im wiecej cyferek i opinii tym czlek bardziej skolowacialy..
    no i co mam zrobic
    ...wyczytalem tez ze one podaja cieplo w bardziej naturalny sposob,dolem. i to juz dla mnie plus
    mam wszystkie pomieszczenia otwarte po 18 m2 i dziure w suficie .
    czytam cos o tym zeby nie zakupic zamocnego urzadzenia.,a instalatozy mowia kup pan mocniejszy bedzie lepiej.
    no i co mam robic
    Mocniejsze urządzenie na pewno będzie cichsze.
    Tyczy się to zwłaszcza tych producentów ze średniej półki Gree, Midea, MDV, Kaisai itp.
    Jednostki najniższych mocy, są zwykle najgłośniejsze.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak czyścicie wentylatory w swoich klimach? Jak zapuściłem sobie kamerkę inspekcyjną to mi się włączać odechciało.

    Robienie takiego basenu w salonie co pół roku czy nawet co rok nie bardzo i się uśmiecha.
    https://youtu.be/cnqg7OdiBb0?t=1m3s

    Macie jakiś patent, czy nie widzę, więc nie ma problemu?
    Zamiast siatki filtracyjnej montować włókninę g4 i wymieniać ją systematycznie (nie zawsze pozwala na to miejsce)
    Myć najlepiej myjką parową, nie robi się "basen" a dezynfekuje bez użycia chemii.

  20. #1080
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Ja uważam że 50W/m2 jest w zupełności wystarczające przy dzisiejszych warunkach
    Ale skad ta wartość? Dla grzania wiele osób ma z OZC np 40w/m2 czy ktoś to liczył dla chlodzenia przy dobrze oceiplonym domu?

Strona 54 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony