dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6142

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Zauważyłem że występuje to przy sterowaniu z pilota. Do tej pory, czyli od dwóch dni kiedy to chodzi z czujnika jednostki, rusza od razu po odszronieniu. Właśnie teraz włączył się defrost i po 7 minutach klima znowu ruszyła.

    Po dokładniejszym porównaniu nie mogę polecić pilota. Ma tylko jedną przewagę nad jednostką, ale musi być umieszczony w bardzo przemyślanym i odpowiednim miejscu. Nie reaguje wtedy na szybkie zmiany temperatury przy podmuchu ciepłego powietrza. I to wszystko

    Wczorajszy przykład
    Mieszkanie dogrzane (nawet żona wychodząc w nocy z sypialni stwierdziła że jest bardzo ciepło, co rzadko można od niej usłyszeć), klima na sterowaniu z jednostki chodziła na w miarę delikatnych obrotach przy użyciu ok 900-1000W. Przypadkowo wcisnąłem klawisz Ifeel, obroty od razu skoczyły na maxa a użycie na ponad 1,5kW. Warunki w domu absolutnie nie potrzebowały takiego żaru. Przełączyłem na jednostkę i wróciło do normy.

    Tak naprawdę kląłem tą klimę za jej irracjonalne działanie, ale po przejściu na czujnik w jednostce i delikatnym przesunięciu żaluzji pionowej jest znacznie lepiej. Oglądałem wczoraj do późnych godzin ostatni sezon Upadku Królestwa i przy okazji zerkałem na smartfon jak chodzi klima. Elegancko modulowała mocą i wentylatorem w miarę potrzeb. Tak jak powinna, ciężko coś zarzucić.

    Jestem już w stanie stwierdzić również, że może i da się ogrzewać klimą cały sezon, ale raczej nie jest to dla mnie (raczej mojej żony) idealne rozwiązanie. Potrafią być chwile, kiedy (np. przez niską temp na zewnątrz i wysoką wilgotność) ma problemy z płynnym działaniem i potrafi zrobić się mniej przyjemna atmosfera w domu. Później jest dosyć długa droga do powrotu oczekiwanych warunków. Bardzo za to odpowiada mi współpraca z gazem. Klima dogrzewa w nocy za połowę chajsu, a w dzień piec nie musi nadrabiać ewentualnych nocnych strat tylko idealnie trzyma komfort i szybciej się wyłącza. Układ idealny komfortowo i opłacalny finansowo. Co najmniej 20% niższe rachunki tak do -5*, zobaczymy jak przy większych mrozach. Przy okresie przejściowym zyski będą jeszcze wyższe, ponieważ nie zawsze piec zdąży się uruchomić
    Ostatnio edytowane przez rafalm81 ; 09-12-2021 o 14:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony