Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
Przy pilocie i temperaturach 0* +/-2*, czyli największym szaleństwie 19-24kWh/dobę w dwóch taryfach (9,70-12,20 zł/doba). Uważam że bardzo dużo. Ewidentnie się męczyła

Po przejściu na czujnik z jednostki i współpracę z gazem, czyli 10 godzin dziennie w taniej taryfie, przy temperaturach w nocy -8 i -6 a w dzień -6 i -4, zużyła:
10.5-13.5 kWh/dobę (3,30-4,30 zł/doba)
7-8 zł gaz
Razem ok 10-12 zł/dobę przy znacząco większym mrozie i zachowaniu idealnego komfortu w domu.

Zaraz będą znowu okolice 0* +/-2*, więc zobaczę i napiszę jakie będą koszta przy hybrydzie, bo komfort będzie na pewno lepszy niż tylko przy klimie
U mnie dziś termostat wyłączył pompę PW. W tym tygodniu temperatury spadały nawet do -9 stopnia na zewnątrz , było mroźno , bez słońca.
Pompa pobierała około 20Kwh dziennie.

Jako że dziś po przyjściu z pracy termostat wyłączył pompę PW postanowiłem jeszcze raz spróbować grzać klimą . Ustawiłem 23 stopni (poprzednio ustawiłem 22) , klima po pewnym czasie pobierała 700. Klima działała ponad 3 godziny nagrzała pokój do 23,6 stopnia i ... się wyłączyła.
Myślałem że po chwili ruszy ale minęła prawie godzina i ... nic ..
Jak poszła w stan uśpienia to zaczęło sie błyskawicznie robić chłodno

Niestety u mnie pompa Gree nie nadaje się do grzania, no chyba że komuś nie przeszakadza histereza 2 stopnie i to że będzie co pewien czas robi sobie "przerwy" i to często dość długie ..