dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 205 z 308
Pokaż wyniki od 4.081 do 4.100 z 6154
  1. #4081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Proponuję brać do obliczeń aktualne dane stąd, czyli to co widnieje w rozliczeniu na fakturze:
    Na fakturze mogę Ci pokazać - tego jeszcze nie ma. Będzie to, do czego linki wrzucałem. Masz tam daty od kiedy i do kiedy dane stawki obowiązują.

    Edyta. Jak już chcesz koniecznie ze strony, to masz
    https://www.gkpge.pl/Oferta/dla-domu...atne-dokumenty
    i tam
    Taryfa dla energii elektrycznej dla Odbiorców z grup taryfowych G
    Cennik taryfowy Sprzedawcy rezerwowego dla Odbiorców energii elektrycznej z grup taryfowych G
    Taryfa dla energii elektrycznej dla Odbiorców z grup taryfowych G 2022.pdf
    Wkładka do Taryfy G
    Wyciąg z taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej PGE Dystrybucja S.A. obowiązującej od 1.02.2021 r.
    Wkładka do Taryfy OSD (stawki brutto)


    Moje wcześniejsze linki prowadziły do wkładek z tego menu - czyli to, co tak naprawdę istotne.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-01-2022 o 20:24

  2. #4082
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Nie będę się sprzeczał, nie wiem dlaczego nie masz tego na fakturze. U mnie są i były wszystkie te pozycje na każdym rozliczeniu półrocznym.
    Za jednostkowy koszt kWh odpowiadają na fakturze:
    - za energię czynną
    - składnik jakościowy
    - opłata sieciowa
    Wszystko to znajduje się w przesłanych przeze mnie linkach i tabelach

    Na fakturze dochodzą jeszcze dwie opłaty za MWh (kogeneracyjna i OZE), ale w stopniu na tyle minimalnym, że można pominąć. Pozostałe pozycje na fakturze dotyczą opłat miesięcznych:
    - opłata przejściowa
    - opłata stała za przesył
    - opłata abonamentowa
    - opłata mocowa stała

    Wybacz, nie chce mi się robić skana faktury i wysyłać zdjęcia. Uwierz mi na słowo. U mnie od zawsze były te pozycję i zawsze zgadzały mi się z kwotami przesłanymi w linkach, stąd też pozwoliłem sobie przedstawić moje obliczenia

  3. #4083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Nie będę się sprzeczał, nie wiem dlaczego nie masz tego na fakturze.
    Cen które obowiązują drugi dzień?

  4. #4084
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Nie, pozycji które wymieniłem. Stawki zgadzały się w poprzednich fakturach z cenami które wskazałem, dlaczego teraz miałyby się różnić? Ja akurat mam rozliczenie półroczne i przyjdzie do mnie gdzieś w marcu. Ceny z każdej z tych pozycji będą rozbite na do końca roku i od 1 stycznia.
    Mimo że nie dostałem jeszcze rozliczenia, wiem właściwie z dokładnością co do złotówki, ile zapłacę za prąd. Ja nie płacę tego co mi przesyłają w prognozie, tylko kwotę realnego zużycia które liczę sobie sam. I nie mam po pół roku rozliczenia z np. niedopłatą w wysokości 300 zł., tylko rozliczeniem zbliżonym do zera.
    Zacząłem tak robić od momentu pierwszego rozliczenia za gaz, też półrocznego. Prognoza za dwa miesiące była jakieś 200zł, a później wyrównanie z dopłatą 900zł. Stwierdziłem, że wolę płacić co miesiąc za realne zużycie i nie być zaskoczony przy rozliczeniu. Zrobiłem sobie w excelu narzędzie, do którego wpisuję tylko stan licznika, a on sam wylicza mi ile powinienem zapłacić. I robi to na podstawie cen, które wysłałem w linkach.

    Kaizen, tak swoją drogą, czy wg tego co wysłałeś wychodzi Ci że zapłacisz za prąd 25% więcej? Pytam bo nie chce mi się liczyć.

  5. #4085
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kajkomen

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich:
    Proszę o radę chce zamontować Klimatyzator głównie do grzania/dogrzewania celem zmniejszenia rachunków (mam podłogówkę wodną z buforem 1300 kozę w której palę dla klimatu /oszczędności)
    Klima będzie w otwartym salonie z kuchnią mam tylko jedno miejsce do montażu szerokość klimy do 90 cm.
    Co myślicie o Klimatyzator ścienny KAISAI ECO KEX 3,5kW, KAISAI FLY KWX-12HRBI 3,5kW
    Ogrzewanie elektryczne Bufor 1300 l Kolektory słoneczne 7,8 m2 Koza
    Fotowoltaika 5,5 KWp Sofar 1600 TL G3, Klimatyzator 3.50 KW do ogrzewania z okresach przejściowych.

  6. #4086

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kajkomen Zobacz post
    (mam podłogówkę wodną z buforem 1300 kozę w której palę dla klimatu /oszczędności)
    Nie wierzę w to co czytam , większość nowoczesnych na tym forum twierdzi ze to całkowicie nieopłacalne, a Ty palisz w kozie dla oszczędności ?

  7. #4087
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kajkomen

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nie wierzę w to co czytam , większość nowoczesnych na tym forum twierdzi ze to całkowicie nieopłacalne, a Ty palisz w kozie dla oszczędności ?
    Co ten komentarz wnosi do mojej sprawy PUSTE GADANIE
    Ogrzewanie elektryczne Bufor 1300 l Kolektory słoneczne 7,8 m2 Koza
    Fotowoltaika 5,5 KWp Sofar 1600 TL G3, Klimatyzator 3.50 KW do ogrzewania z okresach przejściowych.

  8. #4088
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nie wierzę w to co czytam , większość nowoczesnych na tym forum twierdzi ze to całkowicie nieopłacalne, a Ty palisz w kozie dla oszczędności ?
    To kwestia tego po ile masz drewno
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #4089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kajkomen Zobacz post
    Witam wszystkich:
    Proszę o radę chce zamontować Klimatyzator głównie do grzania/dogrzewania celem zmniejszenia rachunków (mam podłogówkę wodną z buforem 1300 kozę w której palę dla klimatu /oszczędności)
    Klima będzie w otwartym salonie z kuchnią mam tylko jedno miejsce do montażu szerokość klimy do 90 cm.
    Co myślicie o Klimatyzator ścienny KAISAI ECO KEX 3,5kW, KAISAI FLY KWX-12HRBI 3,5kW
    Kaisaj nie porywa parametrami jednak stosunek jakości do ceny i czas zwrotu jest dość pozytywny
    Mam dwie sztuki Fly 2,5kW działa razem z podłogówką w taniej taryfie . Jest to główne ogrzewane a podłogówka służy do poprawy komfortu
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #4090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kajkomen Zobacz post
    Co ten komentarz wnosi do mojej sprawy PUSTE GADANIE
    Kopcisz w kozie drewnem żeby było taniej , a chcesz klimatyzację zamontować ?
    Sam pomyśl kto tu pusto gada.

  11. #4091
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kajkomen

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kaisaj nie porywa parametrami jednak stosunek jakości do ceny i czas zwrotu jest dość pozytywny
    Mam dwie sztuki Fly 2,5kW działa razem z podłogówką w taniej taryfie . Jest to główne ogrzewane a podłogówka służy do poprawy komfortu
    Dziękuję
    Ogrzewanie elektryczne Bufor 1300 l Kolektory słoneczne 7,8 m2 Koza
    Fotowoltaika 5,5 KWp Sofar 1600 TL G3, Klimatyzator 3.50 KW do ogrzewania z okresach przejściowych.

  12. #4092

    Domyślnie

    Cześć wszystkim po latach

  13. #4093
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dlt7

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lublin i okolice
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cześć,
    I jak tam po latach kilku system działa?

    Cytat Napisał lwojtaszek Zobacz post
    Cześć wszystkim po latach

  14. #4094

    Domyślnie

    Po latach przypomniałem sobie dlaczego na tym forum trzeba zapisywać posta przed jego publikacją. Ucięło mi posta, którego pisałem 45 minut i krew mnie zalała. Jak mi przejdzie to usiądę do tego jeszcze raz, postaram się jeszcze w tym tygodniu

  15. #4095
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    No i dostałem rozliczenie za gaz. Od 1 stycznia jest droższy o 71%. Od kwietnia, jeśli nie przedłużą obniżki VAT i wróci do 23% - będzie drożej o 95%
    później sprawdzę ile będę do przodu zakładając klimę, ale tak na oko wychodzi mi co najmniej 35%

  16. #4096

    Domyślnie Jeszcze raz cześć wszystkim :)

    Pamiętam jak powstawał ten wątek oraz jak niewiele było wtedy informacji odnośnie ogrzewania klimatyzacją.
    Teraz ogrzewam już tak dom od 5 lat a dokładnie klimatyzacją split + grzejniki elektryczne.

    Jakie wnioski ? - buduje drugi dom i będzie tak samo.

    Aktualnie ogrzewam dom 100m2 parterówkę, na ścianach 20 cm styro , 30cm wełny na stropie, 15 cm styro w podłodze, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Raczej sporo mostków cieplnych - dwa nieużywane kominy, balkon. Słabe okna dwuszybowe.

    Średni koszt za cały sezon grzewczy z ostanich 5 lat to 1500 zł za prąd na cele grzewcze.

    Instalacja wtedy kosztowała mnie 6 tyś zł.

    Nie ma tańszego ogrzewania w nowym domu i przy takich powierzchniach.

    Przy czym od razu mówię, że nie jest to ogrzewanie dla każdego: niektórym przeszkadza widok grzejników, innym szum z klimatyzacji.

    W nowym domu zrobię w sypialniach grzejniki, w kuchni i salonie elektryczne ogrzewanie podłogowe + klimatyzacja ( Haier Tundra?)

    U nas grzejniki chodzą cały czas na termostatach, klimatyzacja tylko w ciągu dnia.

    Generalnie polecam dla użytkowników, którzy wiedzą z czym się wiąże taki sposób ogrzewania, jeśli dla kogoś widok grzejników jest nie do przyjęcia to może się zastanowić nad matami grzewczymi. Jeżeli szum klimatyzacji w salonie będzie mu przeszkadzał to lepiej, żeby pomyślał o innym sposobie ogrzewania.

    W domu utrzymujemy w salonie 23 stopnie, w sypialni dziecka 21 , w naszej sypialni 20 , w łazience 21.

    Jak ktoś ma jakieś pytania to proszę zadawać. Sam wróciłem do tego wątku bo powoli szukam jednostki klimatyzacji do nowego domu. Teraz mam podstawowe LG z tamtych lat ale widać znaczny postęp na rynku. Sąsiad ma Haiera Tundre to na cichym trybie w ogóle go nie słychać.

    Ps. Błędy popełnione przy budowie pierwszego domu :
    - niepotrzebnie wybudowane dwa kominy.
    - zrobienie balkonu
    - jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest na ścianie zamiast na fundamencie obok domu

  17. #4097

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwojtaszek Zobacz post
    Pamiętam jak powstawał ten wątek oraz jak niewiele było wtedy informacji odnośnie ogrzewania klimatyzacją.
    Teraz ogrzewam już tak dom od 5 lat a dokładnie klimatyzacją split + grzejniki elektryczne.

    Jakie wnioski ? - buduje drugi dom i będzie tak samo.

    Aktualnie ogrzewam dom 100m2 parterówkę, na ścianach 20 cm styro , 30cm wełny na stropie, 15 cm styro w podłodze, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Raczej sporo mostków cieplnych - dwa nieużywane kominy, balkon. Słabe okna dwuszybowe.

    Średni koszt za cały sezon grzewczy z ostanich 5 lat to 1500 zł za prąd na cele grzewcze.

    Instalacja wtedy kosztowała mnie 6 tyś zł.

    Nie ma tańszego ogrzewania w nowym domu i przy takich powierzchniach.

    Przy czym od razu mówię, że nie jest to ogrzewanie dla każdego: niektórym przeszkadza widok grzejników, innym szum z klimatyzacji.

    W nowym domu zrobię w sypialniach grzejniki, w kuchni i salonie elektryczne ogrzewanie podłogowe + klimatyzacja ( Haier Tundra?)

    U nas grzejniki chodzą cały czas na termostatach, klimatyzacja tylko w ciągu dnia.

    Generalnie polecam dla użytkowników, którzy wiedzą z czym się wiąże taki sposób ogrzewania, jeśli dla kogoś widok grzejników jest nie do przyjęcia to może się zastanowić nad matami grzewczymi. Jeżeli szum klimatyzacji w salonie będzie mu przeszkadzał to lepiej, żeby pomyślał o innym sposobie ogrzewania.

    W domu utrzymujemy w salonie 23 stopnie, w sypialni dziecka 21 , w naszej sypialni 20 , w łazience 21.

    Jak ktoś ma jakieś pytania to proszę zadawać. Sam wróciłem do tego wątku bo powoli szukam jednostki klimatyzacji do nowego domu. Teraz mam podstawowe LG z tamtych lat ale widać znaczny postęp na rynku. Sąsiad ma Haiera Tundre to na cichym trybie w ogóle go nie słychać.

    Ps. Błędy popełnione przy budowie pierwszego domu :
    - niepotrzebnie wybudowane dwa kominy.
    - zrobienie balkonu
    - jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest na ścianie zamiast na fundamencie obok domu
    Witam. Ja od dłuższego czasu jestem w kropce jeżeli chodzi o ogrzewanie. Od kotła na pellet, po budżetową pompę ciepła po właśnie klimę. Ktoś pisał że dla mojego takki wariant styknie, co sądzisz? Domek - Sosenka 4 Wariant B. Domek nie będzie szkieletowy lecz murowany. Strop drewniany. Zamiast ładować hajs w ogrzewanie, nie lepiej jest właśnie jak piszesz? na górze do pokoi i łazienki , grzejniki na prąd. Na dole klima + grzejnik w łazience?

  18. #4098

    Domyślnie

    Cytat Napisał lwojtaszek Zobacz post
    Ps. Błędy popełnione przy budowie pierwszego domu :
    - niepotrzebnie wybudowane dwa kominy.
    - zrobienie balkonu
    - jednostka zewnętrzna klimatyzacji jest na ścianie zamiast na fundamencie obok domu
    Dlaczego na fundamencie a nie na ścianie?

  19. #4099
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał dam7 Zobacz post
    Dlaczego na fundamencie a nie na ścianie?
    Wibracje i halas sie przenosi. Sam mam na scianie ale na szczescie na kotlowni, potem jest lazienka wiec jest ok ale na scianie salonu lub pokoju to by bardzo draznilo.

  20. #4100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nie ma końca

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    okolice Gorzowa Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    76

    Domyślnie

    @lwojtaszek, a dlaczego nie rozważasz kanałówki? Co mnie w niej zadziwia w tej do której mam dostęp, że z niej dmucha w zimie +26°C na poddaszu czyli tak jak podłogówka i COP jest większy niż w splicie co na parterze z +40°C daje ze splita w tym samym czasie.
    Rozumiem że grzejnikami elektrycznymi to jest tylko dogrzewanie tam gdzie klima nie dojdzie (poza łazienką). Klima jako główne żródło ciepła w salonie ogarnia kondygnację, a w oddalonych pokojach jest o 1°, lub 2° lub 3°C mniej i grzejniki elektryczne tylko podbijają temp. do właściwej, czyli nie biorą całego ciężaru ogrzewania pomieszczenia a tylko dogrzewają o parę °C.
    W sypialni mam grzejnik wodny i jak żona rano zakręciła kaloryfer, przewietrzyła pokój, wieczorem coś jakoś w sypialni chłodniej (drzwi cały czas otwarte) temperatura o 1,5°C mniejsza i kaloryfer zimny, no tak żona zapomniała rano jak zamykała okno odkręcić zawór termostatyczny na kaloryferze. I to dało mi do myślenia, że przez cały dzień spadło tylko o 1,5°C, czyli jak niewiele potrzeba na dogrzanie do zadanej temperatury/utrzymania tej zadanej temperatury.

Strona 205 z 308

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony