dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 304
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 6071
  1. #1081
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wyliczyć idzie ale nie kazdy chce za to zapłacić. A z informacji od osób które mają klimę wychodzi że 50W/m2 jest wystarczające, czyli że nikt w upałach nie cierpiał z powodu wysokich temperatur.
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  2. #1082

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak czyścicie wentylatory w swoich klimach? Jak zapuściłem sobie kamerkę inspekcyjną to mi się włączać odechciało.

    Robienie takiego basenu w salonie co pół roku czy nawet co rok nie bardzo i się uśmiecha.
    https://youtu.be/cnqg7OdiBb0?t=1m3s

    Macie jakiś patent, czy nie widzę, więc nie ma problemu?
    Jak to oglądam to cieszę się że nie mam klimy

  3. #1083
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jak to oglądam to cieszę się że nie mam klimy
    Ale masz chyba glikolowe GWC ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #1084
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jak to oglądam to cieszę się że nie mam klimy
    A gdy to oglądasz cieszysz się, że nie masz samochodu ?

    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #1085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ale masz chyba glikolowe GWC ?
    Tak mam.

  6. #1086

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    A gdy to oglądasz cieszysz się, że nie masz samochodu ?

    Nie , cieszę się że moje dziewczyny nie są taki głupie jak ta pani

  7. #1087
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    A ja chciałem się zapytać czy ktoś coś wie na temat łączenia klimy i wentylacji, a mianowicie czy ma jakikolwiek sens podłaczać jednostkę kanałową do wentylacji ale nie w celu realizacji pełnowymiarowej klimatytzacji tylko w celu obnizenia temperatury nawiewanej latem i podniesieinia temperatury nawiewanej zima. Czyli w skrocie tylko tyle nawiewanego powietrza ile potrzeba do wentylacji .
    Coś tam rekpuretor Mitshubishi Lossnay moze niby wspolpracowac z klimatyzacja tylko co i jak i gdzie nikt nie wie i nie ma schematow jak to ma pracowac.
    Czy one tylko wpsolpracuja na zasadzie wymiany danych , czy ten klimatyzator wpina sie w te same kanaly co wentylacje.
    Cos tam clarnet na swoim blogu pisze o chlodnicy lodowej, ale to nie to samo chyba....

  8. #1088
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Mam to przetestowane, że wpięcie w kanały wentylacyjne od rekuperatora powietrznej pompy ciepła do CWU się sprawdza, i obniża temp. powietrza z 20 do 5 C, ale moc PPC to maks 3,8 kW

    Ustawiam wtedy centralę na maksymalną wydajność, czyli 320 m3/godz a dmuchawa PPC ma 500 m3/godz, przy większej mocy i wydajności dmuchawy od klimy nie wiem jak by to działało, ale już w łazienkach przy wyciągach świst powietrza zaczyna być słyszalny przy tej mojej.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #1089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Tak mam.
    Zatem teoretycznie powinieneś czyścić lamele tak samo jak w klimie (jak na przytoczonym filmie).
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #1090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Mam to przetestowane, że wpięcie w kanały wentylacyjne od rekuperatora powietrznej pompy ciepła do CWU się sprawdza, i obniża temp. powietrza z 20 do 5 C, ale moc PPC to maks 3,8 kW
    Jak to masz spięte? Całe powietrze wentylacyjne przechodzi przez PC i trafia do domu (w upały)?
    A zimą odwrotnie? Podpinasz przed wyrzutnią i całe powietrze wywiewane przechodzi przez PC?

    Czy inaczej?

    U mnie teraz wygrywa opcja podpięcia przez trójniki. Latem by zaciągała z wywiewu (ile zechce - jak będzie chciała więcej, niż daje reku to zassie z wyrzutni) a schłodzone przez trójnik wpuszczałaby do czerpni (jak wydmucha za dużo - to czerpnią wyrzuci na zewnątrz, trudno, trochę chłodu się zmarnuje).
    Tylko się zastanawiam, co zimą? Trzeba wyssać resztki ciepła z wyrzutni, i chyba wyrzucić na zewnątrz.

    Czyli na wywiewie z rekuperatora miałbym dwa trójniki - pierwszy przez cały rok robiłby za czerpnię dla PC, a drugi zimą za wyrzutnię. Na czerpni reku byłby jeden trójnik - podpięty do niego byłby wyrzut z PC latem, żeby chłód się nie marnował.


    Zimą problem byłby, jakby reku miał mniejszy wyrzut, niż zaciągałaby czerpnia PC, bo wtedy PC zasysałaby powietrze, które już przemieliła i schłodziła. Ale jakby to była PC Ariston Nuos która potrzebuje 150m3/h, to tylko kwestia zwiększenia obrotów reku gdy się włączy.


    Druga opcja, to po dwa trójniki na przewodzie do czerpni i do wyrzutni. Latem zasysałbym z czerpni i wyrzucał też do czerpni, ale bliżej reku.
    Zimą zasysałbym z przewodu do wyrzutni, i wyrzucał też do niego, tylko bliżej wyrzutni. Niby lepiej i nie ma problemu z zamkniętym obiegiem latem. Ale biorąc pod uwagę, że PC pracowałaby tylko kilka godzin to nie powinien być problem. A przy Nuos i reku 300m3/h chodzącym nawet na 2/3 mocy 80m3 i tak byłoby świeżego powietrza.

    No i pozostaje kwestia zbilansowania wentylacji - liczę, że CF w Thessli sobie z tym poradzi.

    Niby ilość kWh ciepła potrzebnego do CWU jeszcze pomniejszona o zużyty prąd to wydaje się śmiesznie mało, jak na chłodzenie domu (chłodu wyjdzie w upały góra 4kWh przy produkcji 100l wody o temperaturze 55*). Ale z praktyki wiem, że nawet niewielkie zmniejszenie temperatury i osuszenie powietrza znacznie poprawia komfort. Więc chyba gra warta świeczki zważywszy, że cały dodatkowy koszt, to trzy trójniki - a chłód i osuszenie będą całkowicie gratis.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-05-2017 o 12:09

  11. #1091
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Uff, jutro mija 3 miesiące od rozpoczęcia budowy a my już mieszkamy od 2 tygodni

    Więc podsumuję.

    Mam kanałówkę Gree 3,8kW. Rozprowadzone do każdego pomieszczenia (bez łazienek). W łazienkach po grzejniku Touch (nie do końca jeszcze obczajone działanie, ale czujnik ruchu działa, i faktycznie obniża zadaną temperaturę o kilka stopni jak człeka nie ma w łazience - po otworzeniu drzwi, momentalnie dmucha ciepełkiem i nadgania różnicę- dziwne uczucie, ale bardzo mi się podoba pomysł OszczędnegoGrzesia, bo grzeję tylko wtedy, gdy ktoś jest i jest taka potrzeba).

    Rekuperator Vents z poliplepleple wymiennikiem - Wersja mini - 100m3/h - dmucha, wentyluje, działa.

    Do wody Ariston Nuos 200Sys. Grzeje i w sumie ... to ma robić, więc robi

    2 tygodnie w nowym domu i spostrzeżenia dot wentylacji i grzania :

    Było kilka dni zimna, grzanie działa. Co prawda, myślałem, że to ciepło to będzie dmuchało "50stopni", a tu delikatny powiew ciepłego (musze zmierzyć ile ma na wylocie), ale fajnie to działa. Cicho, delikatnie i podbija z 19 na 23 w jakieś 15 minut.
    Było też kilka dni gorąca, klima działa.

    Wentylacja pracuje ciągle na 1 biegu (50m3), nie ma sensu włączać na 2 czy 3 bieg. Powietrze jest świeże, po nocy brak "smrodu" w sypialniach, w łazienkach nie ma wilgoci. Ale nie polecam Ventsa Mini - nie ma "wajchy" Bypass. I trzeba wyciągać cały wymiennik by nie odzyskiwać ciepła (znając życie, zgubie kiedyś ten wymiennik).

    Ariston Nuos : nie miałem okazji (czasu) na zabawe w menu, ale włączyłem tryb Green, i działa. Wody 200l o temp. 55stopni wystarcza na kompiel dziecka w wannie i godzinę pod prysznicem , później leci już letnia woda.

    Co mnie martwi? Tak "słabe" grzanie. Wydawało mi się, że powinno mi dmuchać jak z grzejnika Touch (1,8kW), a tu dmucha zaledwie ok, 40 stopniami (zmierzę). I się zastanawiam, czy temperatura zewnętrzna ma wpływ na temperaturę nadmuchu? .... hmmm Chociaż... to inwerter, elektronika, inteligencja ... I jednak w domu jest ciepło Może sam sobie dawkuje potrzebną moc grzania ?

    Nie do końca też wiem, jak ustawić spręż, czym się sugerować przy ustawieniu. Czy ma dmuchać mocno, słabo, średnio ... ?

  12. #1092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Zatem teoretycznie powinieneś czyścić lamele tak samo jak w klimie (jak na przytoczonym filmie).
    Pudło Barth - pomysl dlaczego

  13. #1093
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak to masz spięte? Całe powietrze wentylacyjne przechodzi przez PC i trafia do domu (w upały)?
    A zimą odwrotnie? Podpinasz przed wyrzutnią i całe powietrze wywiewane przechodzi przez PC?

    Czy inaczej?
    PC do CWU jest wpięta pomiędzy wylotem z reku a wlotem do kanałów nawiewnych w domu i tak na stałe.

    Zimą nie używam PC więc nie chłodzi, a latem obniża temp. powietrza np. z 20 do 5 C i takie leci w kanały do anemostatów.

    Miałem plan zamienić zasilanie z powrotem od rekuperatora, ale na razie nie ma potrzeby - klimatyzator i tak daje radę schładzać dom pomimo, że jest w korytarzu więc podziałam tak trochę a potem je zamienię i zobaczę czy będzie znacząca różnica.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #1094

    Domyślnie

    Potrzebuję porady jaką klimę wybrać do chłodzenia sklepu ok. 100 m2? Chodzi mi tylko o chłodzenie? Która najlepiej chłodzi i nie kosztuje kupy forsy? Ile z montażem takie cacko?

  15. #1095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    @ SUSPENSER Jaką klimę założyłeś zakładałeś sam czy przez kogoś z papierami??
    @
    W domu coraz gorzej na parterze 22,2-22,7 na piętrze 23,2-23,7
    Myślałem o Kaisai ECO tańsze niż GREE Co myślicie o Kaisai??Myślę że za jakieś 1300-1400 udałoby się to kupić i odpalić.
    Duże ponoszę ryzyko przy odpaleniu wszystkiego bez pompy próżniowej i długości instalacji ok 1m??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #1096

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    @ SUSPENSER Jaką klimę założyłeś zakładałeś sam czy przez kogoś z papierami??
    @
    W domu coraz gorzej na parterze 22,2-22,7 na piętrze 23,2-23,7
    Myślałem o Kaisai ECO tańsze niż GREE Co myślicie o Kaisai??Myślę że za jakieś 1300-1400 udałoby się to kupić i odpalić.
    Duże ponoszę ryzyko przy odpaleniu wszystkiego bez pompy próżniowej i długości instalacji ok 1m??
    To fajne temperatury, ja wczoraj na poddaszu miałem 28 stopni a na parterze 26 a klima tylko na dole więc - migracja. Dobrze, że chociaż na dole.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #1097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    @ SUSPENSER Jaką klimę założyłeś zakładałeś sam czy przez kogoś z papierami??
    @
    W domu coraz gorzej na parterze 22,2-22,7 na piętrze 23,2-23,7
    Daikin od dystrybutora - promocja z targów - cena z montażem do 5 mb to 3500 netto czyli 3780 z VAT 8% za 6,2 kW

    U mnie obecnie 24 w pokoju, ale wilgotność 50% i chłodzić na razie nie potrzebuję.

    Teraz jeszcze można na noc [ najlepiej po porze grasowania komarzyc] uchylić okna żeby ochłodzić dom co się utrzyma przez dzień, gorzej będzie gdy się i w nocy zrobi ciepło, wtedy bez klimy nic nie pomoże.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #1098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Potrzebuję porady jaką klimę wybrać do chłodzenia sklepu ok. 100 m2? Chodzi mi tylko o chłodzenie? Która najlepiej chłodzi i nie kosztuje kupy forsy? Ile z montażem takie cacko?
    Jakie izolacje w tym sklepiku? Ile okien? Czy dużo jest urządzeń generujących ciepło?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #1099

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jakie izolacje w tym sklepiku? Ile okien? Czy dużo jest urządzeń generujących ciepło?
    Okna wystawowe z jednej strony (strona zachodnia). Komputer + steamer. W sumie chodzi o schłodzenie przebieralni, jest to pomieszczenie (bez drzwi, dosyć szerokie przejście) na końcu sklepu, w którym słaba jest wentylacja.

  20. #1100

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nawet żadną ciekawą ceną nie rzuci? Nie wiem czy ceny z allegro są dobre, może ktoś ma lepszy dostęp...

Strona 55 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony