dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 304
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 6062
  1. #1141
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea Zobacz post
    no, rzeczywiście jesteście zimnolubni!
    Troche offtop się zrobił, ale dorzucę jeszcze :

    Mieszkaliśmy w starych, powojennych blokach. Zawsze o tej porze była już "parówa" w bloku. A mieszkając w centrum nie dało się wywietrzyć, bo hałas z ulicy był taki, że nie słyszał człowiek własnych myśli. Nie mieliśmy tam klimy a i spać się nie dało wtedy. Dziecko się kręciło, stękało a i my niewyspani. Teraz to jest bajka. Wszyscy wyspani, wypoczęci ... zadowoleni Pewno za rok nam przejdzie... Ale póki co, korzystamy i się cieszymy jak dzieci z tego, że mamy A/C w domu

  2. #1142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    ja jestem niestety zmarzluch okropny. a słuchajcie, ma ktoś albo słyszał o klimie kanałowej SINCLAIR? jakieś opinie?

  3. #1143

    Domyślnie

    Czy ktoś może coś powiedzieć na temat klimy Electroluxa, chodzi mi konkretnie o model OptiBreeze X3? Spotkał się ktoś z kllimami tej firmy?

  4. #1144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Czy ktoś może coś powiedzieć na temat klimy Electroluxa, chodzi mi konkretnie o model OptiBreeze X3? Spotkał się ktoś z kllimami tej firmy?
    Niestety nie pomogę. Ale proponuję sprawdzone rozwiązania takie jak Gree, Midea, Mitsubishi, Daikin, Toshiba.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #1145

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klimatyzator-kanałowy-midea-5,3kW.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	394502Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyrzucamy-gaz-z-domu.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	394503Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyrzuć-gazowe-ogrzewanie.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	23,0 KB
ID:	394504

    Tymczasem wyrzucanie ogrzewania gazowego na rzecz kanałówki z podłogówką elektryczną i grzejnikami. Ogrzewanie wody będzie na boilerze w 2 taryfie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #1146

    Domyślnie

    Moją uwagę ze względu na cenę przykuł taki produkt:
    Klimatyzator ścienny 2,8 kW Midea Fairwind MS12FU-09HRDN1 zestaw split

    OszczędnyGrześ masz może zdanie na temat wyżej wymienionego klimatyzatora?

    Piszą,że może grzać do minus 15 stopni na zewnątrz.
    Zastanowiły mnie jeszcze takie funkcje jak::
    1.Jonizator
    2.Filtr z jonami srebra
    W tej cenie w innych produktach chyba tego nie ma.Tylko pytanie,czy ten jonizator i filtr rzeczywiście mogą się przydać?

  7. #1147
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klimatyzator-kanałowy-midea-5,3kW.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	394502Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyrzucamy-gaz-z-domu.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	394503Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyrzuć-gazowe-ogrzewanie.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	23,0 KB
ID:	394504

    Tymczasem wyrzucanie ogrzewania gazowego na rzecz kanałówki z podłogówką elektryczną i grzejnikami. Ogrzewanie wody będzie na boilerze w 2 taryfie.
    Grześ, wywalasz u siebie wodną podłogówkę na rzecz kabli?
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  8. #1148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Grześ, wywalasz u siebie wodną podłogówkę na rzecz kabli?
    Ja nie mam wodnej w całym domu. U mnie już od dawna kanałówka. Tam gdzie jeszcze mam wodną będę wymieniał na elektryczną podczas wymiany płytek...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #1149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ja nie mam wodnej w całym domu. U mnie już od dawna kanałówka. Tam gdzie jeszcze mam wodną będę wymieniał na elektryczną podczas wymiany płytek...
    Jako ciekawostkę, zmierzyłem podczas pracy przy 37 stopniach na zewnątrz ile "watów" potrzebuje kanałówka do schłodzenia domu szkieletowego do temperatury 23 stopnie.
    Kanałówka pracowała cały tydzień (dzień/noc). W godzinach południowych 11 - 14 kanałówka potrzebowała między 400 a 500W. Wieczorem w granicach 150W a i potrafiła się wyłączyć (jednostka zewnętrzna).

    Wszystko pracuje na Auto, wentylatory delikatnie mielą w okolicach 1.5m/s (najniższa prędkośc i funkcja "nocna"). Zastanawia mnie jak będzie wyglądała zima ... Wygląda obiecująco.

  10. #1150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post
    Jako ciekawostkę, zmierzyłem podczas pracy przy 37 stopniach na zewnątrz ile "watów" potrzebuje kanałówka do schłodzenia domu szkieletowego do temperatury 23 stopnie.
    Kanałówka pracowała cały tydzień (dzień/noc). W godzinach południowych 11 - 14 kanałówka potrzebowała między 400 a 500W. Wieczorem w granicach 150W a i potrafiła się wyłączyć (jednostka zewnętrzna).

    Wszystko pracuje na Auto, wentylatory delikatnie mielą w okolicach 1.5m/s (najniższa prędkośc i funkcja "nocna"). Zastanawia mnie jak będzie wyglądała zima ... Wygląda obiecująco.
    U mnie to samo urządzenie chociaż nieco starsze pobiera podczas chłodzenia średnio 320W. Najniżej zaobserwowałem 208W nocą. Zimą najmniej brał 300W.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #1151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    U mnie to samo urządzenie chociaż nieco starsze pobiera podczas chłodzenia średnio 320W. Najniżej zaobserwowałem 208W nocą. Zimą najmniej brał 300W.
    A skąd pobierasz informację o temperaturze ? Bo ja obecnie mam ustawiony czujnik w jednostce wewnętrznej i mierzy temperaturę na powrocie. Standardowo było ustawione na sterowniku czujnik. Może tutaj trzeba poeksperymentować jeszcze|?

  12. #1152
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Pisząc "pobiera średnio" wyrażacie się maksymalnie nieprecyzyjnie, bo w rzeczywistości "pobiera chwilowo" gdy patrzycie, nie możecie normalnie zacząć podawać zużycia kWh w jakimś okresie czasu?

  13. #1153

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Pisząc "pobiera średnio" wyrażacie się maksymalnie nieprecyzyjnie, bo w rzeczywistości "pobiera chwilowo" gdy patrzycie, nie możecie normalnie zacząć podawać zużycia kWh w jakimś okresie czasu?
    Średnia z 24h 283 w. W domu 24'c na zewnątrz maksymalnie było 36'c.

  14. #1154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Średnia z 24h 283 w. W domu 24'c na zewnątrz maksymalnie było 36'c.
    Znowu magiczna "średnia", czyli wziąłeś odczyt kWh z licznika i podzieliłeś na 24h. Czy też masz jakieś urządzenie które samo liczy średnią.

    Czy może co jakiś czas rzucałeś okiem na jakiś miernik (warto byłoby powiedzieć jaki), a potem uznałeś, że "na oko średnio to będzie 283W"

  15. #1155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Znowu magiczna "średnia", czyli wziąłeś odczyt kWh z licznika i podzieliłeś na 24h. Czy też masz jakieś urządzenie które samo liczy średnią.

    Czy może co jakiś czas rzucałeś okiem na jakiś miernik (warto byłoby powiedzieć jaki), a potem uznałeś, że "na oko średnio to będzie 283W"
    Poczytaj dokładnie wątek od początku to dowiesz się że podaję dane z podliczników. Nic nie ma tutaj magicznego.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #1156

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Przy okazji Split zamiast grzejnika Nietypowo ale robotę robi. J Załącznik 368328
    To znaczy,że nie ma przeciwwskazań by powiesić tak splita?
    Na jakiej wysokości od podłogi go powiesić,gdy jednostka zewnętrzna miałaby stanąć na tarasie,który jest na tym samym poziomie co podłoga?
    Czy raczej wieszać jednostkę zewnętrzną na ścianie i montować pompkę do kondesatu?
    Czy są w ogóle można postawić jednostkę zewnętrzną bezpośrednio na tarasie? Czasem na taras nawieje sporo śniegu.

  17. #1157

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    To znaczy,że nie ma przeciwwskazań by powiesić tak splita?
    Na jakiej wysokości od podłogi go powiesić,gdy jednostka zewnętrzna miałaby stanąć na tarasie,który jest na tym samym poziomie co podłoga?
    Czy raczej wieszać jednostkę zewnętrzną na ścianie i montować pompkę do kondesatu?
    Czy są w ogóle można postawić jednostkę zewnętrzną bezpośrednio na tarasie? Czasem na taras nawieje sporo śniegu.
    Przeciwwskazań w zasadzie nie ma To ma głównie grzać rozumiem? Jeśli tak to dać tak by góra jednostki wewnętrznej była powiedzmy na wysokości 60-80 cm od podłogi. Jeżeli split wychodzi równo z tarasem to pasuje jednak wyżej nieco na tyle by odprowadzić skropliny latem. Jednostka zewnętrzna nie ma nic do pompki... Jak na taras nawieje to można zmieść, względnie osłonić
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #1158

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    To ma głównie grzać rozumiem? )
    No nie tylko,ale czy jest jakiś sensowny kompromis powieszenia splita?
    Upały ostatnio dały po du,ie ,ale chyba jest więcej jest dni okresu przejściowego gdzie można by skorzystać z funkcji grzania.
    To w jakich przypadkach stosuje się pompki ?
    Ostatnio edytowane przez G69 ; 12-08-2017 o 14:17

  19. #1159

    Domyślnie

    czy ktoś ma jakiś domowy sposób na zrobienie próżni w celu uruchomienia splita?

    Ewentualnie jakie manometry najtańsze kupić (czynnik R410A)?

  20. #1160

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    czy jest jakiś sensowny kompromis powieszenia splita?...To w jakich przypadkach stosuje się pompki ?
    Ja mam split po sufitem. Pół roku grzeje skutecznie salon. Kwestia dobrego nadmuchu. Wiadomo w lecie pracuje jako klimatyzator. Pompkę daje się, jak nie ma gdzie odprowadzić skroplin grawitacyjnie. Nigdy nie stosuj pompki! Już druga pompka mi wysiada. Po pewnym czasie zaczyna potwornie buczeć, a potem włącza się kiedy chce, buczy jak młot pneumatyczny i nie wyciąga skroplin. Rozmawiałem z serwisem klimatyzacji. Facet użył niecenzuralnych słów na temat pompek. Powiedział, że 90% interwencji to jest cieknięcie spod splita z powodu awarii pompki. Unikaj pompki jak ognia.

Strona 58 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony