Witam
Mam takie pytanie do posiadaczy pieców na pellet. Posiadam od grudnia zeszłego roku piec klimosza o mocy 15 kw. Instalacja mieszana (grzejniki + podłogówka) z zaworem czterodrogowym. Otóż martwi mnie wysokie spalanie, przy obecnej temperaturze powyżej 0 st C piec spala około 25-30 kg pelletu na dobe, przy czym dom jest jeszcze niezamieszkały o pow. 140m2, dobrze ocieplony. Temperatura jaką ustawiłem na termostacie pokojowy to 15 st. C. Moje ustawienia to podawnie 5s przerwa 35s wentylator 20%, piec pracuje w algorytmie PID (sterownik RT16 Klimosz Komfort). Piec po osiągnięcu zadanej temperatury (70st.) wygasza się i temperatura dochodzi jeszcze do ok. 75st (zajmuje to ok. 10-15min). Piec włącza się ponownie przy 62 st. Pompy CO pracują w trybie ciągłym, a po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniach przymyka zawory mieszające. I tu jest chyba problem, bo przy zamkniętym zaworze czterodrogowym piec stoi w czuwaniu średnio ok 1,5 h (moim zdaniem za mało). Temperatura w domu praktycznie jest stała, termostat daje sygnał żeby grzać od 1 do 2 razy na dobę. Piec załącza się kilkanaście razy na 24h, ogólnie pali się ładnie, bez spieków. Co waszym zdaniem muszę zrobić aby poprawić te spalanie (wydłużyć czas w którym piec jest wygaszony)?