dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie laminowany blat w łazience

    Witajcie!

    Jestem w trakcie urządzania łazienki, której jednym z elementów będzie wpuszczona w blat umywalka. Mam już wymierzoną łazienkę i wiem jaki powinien być rozmair blatu. Chciałabym, by on "wisiał" w powietrzu - i pod nim była wolna przestrzeń. Moja pytanie jest: w jaki sposób go przymocować, i czy jest to w ogóle możliwe? Czy jednak w takiej sytuacji blat z płyty laminowanej się nie sprawdzi i trzeba pomyśleć o innym materiale - jeśli tak to jakim? Rozumiem, że kolejność działań jest taka: 1) mocowanie blatu 2) wykonanie otworu na umywalkę 3) montaż umywalki?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też miałem coś takiego u siebie robić, zazwyczaj takie coś robią z profili jak sufit podwieszany + regips lub płyta OSB, mnie to nie przekonywało i planowalem drogą płytę WEDI, to taki bardzo twardy styropian, z racji, ze to bylo drogie i trudno dostepne mialem zamiar wybetonowac/wyszalowac sobie taki blat z betonu i zbrojony drutem, ale calkowicie mi sie zmienila koncepcja i zrezygnowalem z takiej umywalki w ogole. Zazwyczaj jak cos robie w lazienkach czy nawet jak patrzylem na wystawkach w sklepie (choc to calkiem co innego) to tak jak pisalem, profile jak od sufitu podwieszanego, podwojna plyta GK albo OSB, niektorzy to nawet jej niczym przed wilgocia nie zabezpieczaja, ja bym robil ATOM bo zawsze tak robie nie chcial bym takiej prostej konstrukcji ale tak jak pisze, w zasadzie nie spotkalem sie z innym rozwiazaniem jak odwiedzam nie raz lazienki a jak tylko cos takiego widze to sie schylam i patrze jak zrobili

  3. #3

    Domyślnie

    "wpuszczona w blat umywalka" czy nad blatem ? można do ściany dobudować półkę (spadek od ściany 2%) z przelotem na odpływ a nad nią umywalka. Pod umywalką odradzam OSB, lepiej sklejka "szkutnicza" ≠ 22 mm, nasadzona na pręty osadzone w ścianie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony