dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nowe ściany - kolejność prac nie przynosi pozytwynego rezultatu.

    W innym wątku opisałem moją nieudaną próbę pomalowania na biało pokoju - zgodnie z instrukcją - "sztuką budowlaną". Mam mieszkanie deweloperskie, ściany wymagają jedynie drobnych korekt - kwestia faktury (drobne rysy i w niektórych miejscach chropowaty tynk).

    Jaką mam zastosować kolejność prac? Pytam jeszcze raz bo szlifowanie, odpylenie, gruntowanie, szpachlowanie (finish) i farba gruntująca - było złą decyzją. Tak samą złą decyzją było - gruntowanie, szpachlowanie (finish), gruntowanie ze spryskiwacza + wałek, farba właściwa.
    Użyte produkty: Grunt - acryl-putz, szpachla - acryl-putz finish, farba gruntująca - śnieżka, farba właściwa - śnieżka prestige.

    Jaką mam zastosować kolejność prac aby biała farba trzymała się ściany i nie pojawiały się dziury, placki i przebarwienia?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    farba gruntująca potem farba

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Farba gruntująca Forste, do poczytania na innych wątkach ... sam też ją polecam ... bez żadnego gruntu, prosto na tynk, jedna warstwa całkowicie wystarcza...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Farba gruntująca Forste, do poczytania na innych wątkach ... sam też ją polecam ... bez żadnego gruntu, prosto na tynk, jedna warstwa całkowicie wystarcza...
    Już zamówiłem, farba w drodze. Spróbuje też ją zastosować na jednej ścianie gdzie mam gładź finish. Może nie zmyje gładzi.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie


    Zaskoczyła mnie ta farba... jedno krycie po gładziach wystarczyło w zupełności... niektórzy sądzą, że mam pomalowane na gotowo ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety, tą farbą też nie udało mi się zamalować gładzi - zerwała ją. Najprawdopodobniej tej gładzi trzeba dać kilka warstw i to grubo, żeby później farba jej nie zrywała. Na kawałku ściany zamiast gładzi finish użyłem zwykłego gipsu szpachlowego (Dolina Nidy) - niestety farba gruntująca na gipsie zrobiła zupełnie inną strukturę niż na tynku. 2 warstwy gruntującej + 2 właściwej i dziury jak na księżycu. Nie do zamalowania.

  7. #7

    Domyślnie

    właściwa kolejność prac to szpachlowanie gipsem np gips francuski potem gruntowanie pod farbę (nie musi to byc jakiś drogi grunt) a następnie malowanie. Jezeli przy malowaniu gips odrywa się od tynki to trzeba przemalować rozwodniona farbą a nastepnie typową farbą "dobrej firmy".

    www.dreslerstudio.pl

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnusone Zobacz post
    Niestety, tą farbą też nie udało mi się zamalować gładzi - zerwała ją. Najprawdopodobniej tej gładzi trzeba dać kilka warstw i to grubo, żeby później farba jej nie zrywała. Na kawałku ściany zamiast gładzi finish użyłem zwykłego gipsu szpachlowego (Dolina Nidy) - niestety farba gruntująca na gipsie zrobiła zupełnie inną strukturę niż na tynku. 2 warstwy gruntującej + 2 właściwej i dziury jak na księżycu. Nie do zamalowania.
    Nie nie nie... skoro farba "zrywa" gładź, to znaczy, że gładź nie trzyma się tynku. Ja bym nie pudrował trupa, tylko zerwał głaz w miejscach w których się właściwie nie trzyma podłoża, skoro gruntowanie przed malowaniem nie wystarcza, i wykonał na nowo. Ewentualnie dobrze zagruntować ściany i jeszcze raz wykonać gładzie, ale to naprawdę dobrym gruntem, żadne tam marketowce

    ps. A co dewloper na to ? Wszak to zakrawa na błędy wykonawcze - jakby brak gruntowania tynków przed wykonaniem gładzi ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    ..., ale to naprawdę dobrym gruntem, żadne tam marketowce
    Nie znam się na gruntach. Na forum odradzali UNI GRUNT bo niby zacieki to zastosowałem Acryl-Putz 40.

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    ps. A co dewloper na to ? Wszak to zakrawa na błędy wykonawcze - jakby brak gruntowania tynków przed wykonaniem gładzi ?
    Gips szpachlowy się trzyma, zatem prawdopodobnie jest to kwestia sposobu nakładania tego finisha. Mam wrażenie, że gładź finish (acryl-putz) nie nadaje się bezpośrednio na tynki, albo trzeba zrobić kilka warstw.
    W moim przypadku ściany mam w 90% nadające się pod malowanie np. farbą gruntującą a dla tych 10% drobnych niedociągnięć robić kilka warstw gładzi na całej ścianie jest bez sensu.

  10. #10
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    wykończeniową gładź szpachlową ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ: http://www.acrylputz.pl/produkty/gla...tz-fs20-finisz należy nakładać w co najmniej dwóch warstwach (każda warstwa powinna mieć jednorazowo grubość 1-3 mm).

    Na zagruntowane ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy: http://www.acrylputz.pl/produkty/gru...nt-uniwersalny podłoże polecam ponowne nałożenie gładzi w dwóch warstwach. Po przeszlifowaniu i odpyleniu gładzi należy ją pokryć gruntem ACRYL-PUTZ® GU. Trzeba pamiętać o całkowitym wyschnięciu gładzi - na czas schnięcia ma wpływ panująca w danym pomieszczeniu temperatura i wilgotność. Grunt powinno się nakładać w niewielkiej ilości, delikatnie, nie dociskając zbytnio wałkiem lub pędzlem do podłoża, żeby nie rozpuścić gładzi. Po wyschnięciu gruntu ścianę pokrywamy emulsją podkładową Śnieżka Grunt: http://www.sniezka.pl/produkty/farby.../sniezka-grunt a następnie farbą nawierzchniową.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony