dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzemp

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    3

    Domyślnie stulatek na wsi - remont

    Witam Was, to mój pierwszy post na tym forum . Przeczytałam już chyba wszystkie wątki i dzienniki w tym temacie.Sprawa wygląda tak że możemy otrzymać przedwojenny dom po pradziadkach. Odrazu mówię że nie ma możliwości burzenia i budowania od nowa w tym miejscu. Chodzi nam konkretnie o ten dom. Remont był by raczej hobbystyczny, mamy duże mieszkanie więc czas nas nie goni.Dom jest od około 15 lat niezamieszkały, w wielkie mrozy czasem się pali w piecu kaflowym. W piwnicy w deszczowe dni wybija woda, ściany ciagną wilgoć, tynk odpada.Cegły są w raczej dobrym stanie, miejscami zdarzą się zmurszałe. brak izolacji poziomej, podłogi na legarach, więźba zdrowa, dachówka do wymiany. W kuchni widać wychodzący grzyb.
    Napewno trzeba:
    skuć tynki
    osuszyć ściany
    odrenować dom
    zrobić izolację
    wymiana okien, dachówki
    wszystkie instalacje ( są przyłącza)
    zrywanie podłóg, wybieranie podłoża

    Nie wiemy od czego zacząć. Wydaję się nam że największym problemem jest wilgoć. Czy odrenowanie domu oraz odkopanie fundamentów kawałkami, oczyszczenie, folia kubełkowa + żwir drenarski wystarczy aby zahamować wilgoć? Czy bez iniekcji i odtworzenia izolacji poziomej sie nie obejdzie? Z tym mamy największy problem, do jakiego fachowca się zwrócić z pomocą przy ocenie? Z resztą typu dach okna instalacje damy rade.
    Na wiosnę mamy zamiar zacząć skuwać tynki. Ściany są grube ok 50cm.Chcemy jak najbardziej zachować charakter domu. Może ktoś Was remontować podobny dom w południowej Polsce? Myślicie że w 200tys da radę? robiąć wszystko samemu w wolnym czasie? Mamy dostęp do materiałów w cenach hurtowych, mamy swój sprzęt maszyny, koparka itp. Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Robiąc wszystko samemu, to w 200 tyś. się pewnie zmieścisz.
    Ale tak na oko, taki remont, to 10 lat pracy dla 1-2 osoby (codziennie po pracy + weekendy + urlop )
    Pytanie czy warto?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzemp Zobacz post
    Witam Was, to mój pierwszy post na tym forum . ....
    Może ktoś Was remontować podobny dom w południowej Polsce? Myślicie że w 200tys da radę? robiąć wszystko samemu w wolnym czasie? Mamy dostęp do materiałów w cenach hurtowych, mamy swój sprzęt maszyny, koparka itp. Pozdrawiam
    Witam

    My również bawiliśmy się remontem stulatka . Najczęstszą opinią było rozwalić i zbudować coś nowego bo się nie opłaca. Postanowliśmy ( w zasadzia ja, bo żona była przerażona tematem ) jednak spróbować.
    Remont kompletny, z oryginału zostały ściany zewnętrzne i więźba. Na dzisiaj , uważam że decyzja była trafna. Grunt to dobre rozplanowanie prac, często nieszablonowe podejście do tematu, upór, bo sporo niespodzianek Was spotka po drodze. Nagroda, to fajny dom z klimatem.

    Acha też w BB się remotowaliśmy, tu się kiedyś budowało porządnie
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzemp

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziekuje Wam za odpowiedzi.
    ZbyszekT według mnie warto. Jednemu marzy się nowoczesny nowy domek a drugiemu stara chałpka z duszą
    Przewas odezwałam się do Ciebie na priv. Dom masz przepiękny, super to wyszło. Jednak ja w naszym chciałabym zostać przy tradycyjności i wiejskim klimacie. Mieszkamy na wsi koło Bielska

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzemp Zobacz post
    B]Przewas [/B] odezwałam się do Ciebie na priv. Dom masz przepiękny, super to wyszło. Jednak ja w naszym chciałabym zostać przy tradycyjności i wiejskim klimacie. Mieszkamy na wsi koło Bielska
    Odpowiedziałem. Przy remoncie wzorowaliśmy sie troche na stylu nowoczesnej stodoły ale w zasadzie robiliśmy trochę na żywioł, wiele planów zmienialiśmy w trakcie , bo akurat ciekawy pomysł się gdzieś pojawił.
    Powodzenia, trzymam kciuki.
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzemp Zobacz post
    Witam Was, to mój pierwszy post na tym forum . Przeczytałam już chyba wszystkie wątki i dzienniki w tym temacie.Sprawa wygląda tak że możemy otrzymać przedwojenny dom po pradziadkach. Odrazu mówię że nie ma możliwości burzenia i budowania od nowa w tym miejscu. Chodzi nam konkretnie o ten dom. Remont był by raczej hobbystyczny, mamy duże mieszkanie więc czas nas nie goni.Dom jest od około 15 lat niezamieszkały, w wielkie mrozy czasem się pali w piecu kaflowym. W piwnicy w deszczowe dni wybija woda, ściany ciagną wilgoć, tynk odpada.Cegły są w raczej dobrym stanie, miejscami zdarzą się zmurszałe. brak izolacji poziomej, podłogi na legarach, więźba zdrowa, dachówka do wymiany. W kuchni widać wychodzący grzyb.
    Napewno trzeba:
    skuć tynki
    osuszyć ściany
    odrenować dom
    zrobić izolację
    wymiana okien, dachówki
    wszystkie instalacje ( są przyłącza)
    zrywanie podłóg, wybieranie podłoża

    Nie wiemy od czego zacząć. Wydaję się nam że największym problemem jest wilgoć. Czy odrenowanie domu oraz odkopanie fundamentów kawałkami, oczyszczenie, folia kubełkowa + żwir drenarski wystarczy aby zahamować wilgoć? Czy bez iniekcji i odtworzenia izolacji poziomej sie nie obejdzie? Z tym mamy największy problem, do jakiego fachowca się zwrócić z pomocą przy ocenie? Z resztą typu dach okna instalacje damy rade.
    Na wiosnę mamy zamiar zacząć skuwać tynki. Ściany są grube ok 50cm.Chcemy jak najbardziej zachować charakter domu. Może ktoś Was remontować podobny dom w południowej Polsce? Myślicie że w 200tys da radę? robiąć wszystko samemu w wolnym czasie? Mamy dostęp do materiałów w cenach hurtowych, mamy swój sprzęt maszyny, koparka itp. Pozdrawiam
    Szanowna Pani,

    jeśli większość prac wykonują Państwo sami, podana kwota będzie prawdopodobnie wystarczająca. Podstawą będzie osuszenie domu i pozbycie się wilgoci, która powoduje niszczenie budynku oraz rozwój szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. Kluczowa jest więc wykonanie izolacji fundamentów, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymiana dachu oraz stolarki okiennej. Dobrze również, aby co jakiś czas ogrzewać i użytkować budynek podczas okresu jesienno-zimowego. Do przygotowania ścian i wykonania na nich warstwy wierzchniej dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie rozwiązań Śnieżka ACRYL-PUTZ®. Przy gruntowaniu ścian sprawdzi się np. grunt głęboko penetrujący ACRYL-PUTZ® GP 41.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  7. #7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony