dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    madcap

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    7

    Domyślnie Reklamacja drzwi tymex

    Witam
    Jestem nieszczęśliwym posiadaczem drzwi zewnętrznych producenta tymex

    Po zakupie i bardzo długim okresie oczekiwania ( zamówienie około dwa tygodnie dotarły po ponad miesiącu) wreszcie otrzymałem drzwi. błąd, że je odebrałem.

    drzwi zamontowała mi firma, która wykonywała w tym czasie remont (kolejny błąd) podczas zimy okazało się, iż w dolnej części skrzydła powstaje szczelina około kilku mm przez którą niemiłosiernie wieje. zgłosiłem reklamację w odpowiedzi dostałem informację, iż "odkształcenie drzwi powinna być zauważona podczas montażu. z racji tego reklamacji nie uznajemy". Przyszło lato i szczelina niemalże zniknęła, kolejna zima i to samo wieje jak do stodoły - powtórna reklamacja.
    Przyjechał pan specjalista z firmy Tymex wydarł się na mnie z pretensjami że dlaczego zgłaszamy reklamację. W piśmie zwrotnym otrzymałem informację, iż drzwi zostały nieprawidłowo zamontowane w skutek czego nastąpiło odkształcenie drzwi.
    Biorę więc poziomicę w dłoń i sprawdzam: okazuje się rzeczywiście, iż pozioma część futryny pod nadprożem rzeczywiście nie jest idealnie w poziomie. Pytanie czy to ma jakikolwiek wpływ na odchylanie się (paczenie) drzwi w ich dolnej części?? Czy mogłoby to mieć jakikolwiek związek przyczynowo skutkowy?? Dodam, iż drzwi nie zacierają o futrynę w żadnym miejscu.

    Poniżej foto odchylenia od poziomu oraz szczelina w dolnej części - widać jak przebija światło z zewnątrz.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczelinaDrzwi.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	345775


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poziom.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	31,4 KB
ID:	345776
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160204_220741.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	345774  

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdzałeś czy skrzydło nie jest wypaczone?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek860 Zobacz post
    Sprawdzałeś czy skrzydło nie jest wypaczone?
    Jak to trzeba zrobić? Jeżeli skrzydło jest wypaczone i to wypaczenie jest rzędu 2-3 milimetry to jak je rozpoznać?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarysiaMarysia Zobacz post
    Jak to trzeba zrobić? Jeżeli skrzydło jest wypaczone i to wypaczenie jest rzędu 2-3 milimetry to jak je rozpoznać?
    Trzeba wziąść w miarę długą poziomice i zmierzyć pion na obu końcach skrzydła.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wystarczy przemontowac prog blizej skrzydla?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony