dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 133
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 2654
  1. #2201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Może przynajmnie dosuszcie sypialnię. Można użyć promiennika gazowego na butlę. Są też nagrzewnice gazowe. Mamy taką i całkiem dość dobrze się sprawdziła, chociaż ona z najtańszych.
    Podobna do naszej http://allegro.pl/nagrzewnica-dmucha...427740838.html

    Kominek wyłapuje wilgoć, ale nie robi tego błyskawicznie. Oczywiście zadziała w salonie, ale reszta pomieszczeń już tak nie zareaguje.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #2202

    Domyślnie

    czy mogę zapytać o kilka konkretów? Ile rpzede wszystkim wyszedł kosztowo dom? czy te szacunki na stronach sa jakoś zbliżone? Ja wlaśnie też przekopuje milion projektów, ale ten jak na razie we wszystkim mi pasuje ( wersja bez garażu)

  3. #2203

    Domyślnie

    Jasne, chętnie odpowiem, jeśli tylko będę w stanie, więc pytaj w miarę potrzeby. My niestety nie liczyliśmy tak bardzo dokładnie i co do grosza, no i dom jeszcze nie jest wykończony, ale wyglada na to, że zamkniemy się w jakichś 280-300 tys. Zajrzałam właśnie na stronę - szacunkowe koszty budowy chyba są przybliżone.

  4. #2204

    Domyślnie

    A u nas chyba mały nieplanowany przestój - zabrakło płytek podłogowych (nie wiem, jak ja to policzyłam...) i trzeba poczekać na sprowadzenie, w dodatku poszukać płytek z tej samej partii, żeby nie różnił się kolor. Wczoraj próbowałam interweniować z odległości, bo znowu nas nie ma na miejscu.
    Panowie będą oczywiście - chyba - robić coś innego w tym czasie.
    A ja mam kłopot z wyborem kolorów farb na ściany - poza kilkoma wyjątkami nie pasują mi jakoś gotowe kolory farb Beckersa, a z kolei te z mieszalnika są dość drogie, a wybór też nie jest prosty, bo tych z kolei jest nieprawdopodobnie dużo ... no i tak się biję z myślami... Próbuję też wybrać tapetę na jedną ścianę do wiatrołapu - tutaj sprawa jest prostsza, bo mniej więcej wiem czego chcę, muszę tylko zdecydować pomiędzy kilkoma wzorami.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160930_175201.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	369029  
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 02-10-2016 o 06:12

  5. #2205

    Domyślnie

    Gaja, już jesteś bezdomna?
    Płytki "w masie" preezntują się bardzo ciekawie, braki wynikają zapewne z docinek, szczególnie w korytarzu, trzymam kciuki za pomyślne poszukiwania brakujących płytek

    wymiana okna w kuchni to najlepsza z możliwych decyzji, zapewne też jest to najtańsza opcja, bo koszt okna fix jest relatywnie niski
    Jakie w końcu wybrałaś blaty i fronty?

  6. #2206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Gaja, czy ta rurą, którą panowie podłączyli wkład do komina to jest z podwójnej rury elastycznej o grubości 2 x 0,12 mm, tzw. dwu płaszczowej?
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 02-10-2016 o 17:11
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #2207

    Domyślnie

    Mamik - tak, jesteśmy bezdomni... W związku z tym mieszkamy u dobrych ludzi
    A do kuchni wybrałam w końcu szare fronty i drewniane blaty.
    Pestko, chodzi Ci pewnie o rurę, którą widać na zdjęciu? To rura "tymczasowa", panowie ją założyli żeby móc palić w kominku i suszyć, a własciwa jest zamówiona - nie bardzo wiem jaka...

    Dzisiaj wpadłam, pozałatwiałam co się dało i znowu jadę w Polskę - tym razem najpierw Kraków, potem Warszawa; powrót w czwartek...
    Brakujące płytki zostały zdobyte, chociaż nie było łatwo; na szczęście pan ze sklepu podzwonił po zapzyjaźnionych sprzedawcach i uzbierał potrzebną ilość - będą za kilka dni.
    Odbyłam kilka konferencji telefonicznych z panem od drzwi, trochę zmieniłam szczegóły dotyczące ościeżnic i będzie chyba lepiej.
    Wreszcie podjęłam decyzję w sprawie kolorów ścian - musiałam jak zwykle dojść do momentu, w którym było mi wszystko jedno Nie mam do końca przekonania, ale w każdym razie wybrałam w końcu w miarę bezpieczne, jasne kolory.
    No i najważniejsze - prąd naprawdę już będzie! Dzisiaj zapłaciliśmy resztę i w środę nastąpi ten wielki dzień

  8. #2208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pilnuję jak pies stróżujący

    Mimo problemów wszystko idzie do przodu. Jest nadzieja, że zanim zrobi się naprawdę zimno zamieszkacie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #2209

    Domyślnie

    Ewa fajny kolor tych płytek wybrałaś, ładna podłoga wyszła. Z tym wybieraniem kolorów (i innych rzeczy też ) to też widzę, że mamy podobnie; też czasem dochodzę do momentu, że jest mi wszystko jedno. Cieszę się, że będziesz miała już prąd, zawsze jakiś krok do przodu.
    ]

  10. #2210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Hhehe też miałam moment z kolorami ze mi było wszystko jedno i wtedy brałam pierwszy lepszy jaki mi wpadł w oko

  11. #2211

    Domyślnie

    Cytat Napisał anulla1986 Zobacz post
    Hhehe też miałam moment z kolorami ze mi było wszystko jedno i wtedy brałam pierwszy lepszy jaki mi wpadł w oko
    No to widzę, że jest nas więcej
    Ja obejrzałam jeszcze dzisiaj wybrane kolory - ale na ekranie, więc mam nadzieję, że są przekłamane, bo na wzorniku w sklepie są zupełnie inne...bo gdyby były takie, to pozostaje się pochlastać
    Zapomniałam napisać, że zamówiłam też wreszcie płytki na ścianę w kuchni - Rondoni Bianco z Paradyża; te właściwie miałam namierzone od jakiegoś czasu i wyjątkowo nie zmieniłam zdania
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rondoni_bianco_struktura_monoporosa_mat_98x298-min.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	369287
    Właściwie więc prawie wszystkie decyzje juz podjęte - zamówiliśmy też w ubiegłym tygodniu panele - duża ulga. Myślę jeszcze tylko nad tapetą do przedpokoju/wiatrołapu; wymyśliłam wytapetowanie jednej ściany, ogladam i i mam oczopląs. Na razie wybrałam kilka wstępnie - jakoś tak się skłąda, ze każda w innym stylu Znalazłam jedną, która mnie urzekła - w domki dla ptaków - ale cena zaporowa.
    A Purpura - od kafli na kominek - coś nie odpowiada (wysłałam im maila po rozmowie telefonicznej) ; jutro do nich zadzwonię.

  12. #2212

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    A Purpura - od kafli na kominek - coś nie odpowiada (wysłałam im maila po rozmowie telefonicznej) ; jutro do nich zadzwonię.
    Napisz jak wyszła rozmowa, może ja skorzystam, bo nie mam jeszcze sprecyzowanej wizji mojego kominka. Ciągle się waham między białą cegłą a płytkami na obudowę. Ewa, a Ty w wiatrołapie będziesz miała szafę?
    ]

  13. #2213

    Domyślnie

    Ewa, no właśnie rozmowa telefoniczna była bardzo obiecująca - pani obiecała podesłać kilka wzorów ułożonych z gotowych płytek tzn. takich, które mają teraz w magazynie, bo zrobienie wzoru z płytek na zamówienie trwa bardzo długo - ze 4 miesiące. Prosiła tylko o przesłanie mailem wymiarów powierzchni, która ma być pokryta płytkami i określenie przyblizonej gamy kolorów. Właściwie chyba powinnam jeszcze spokojnie poczekać na odpowiedź...maila wysłałam 4 dni temu.
    Tak, będę miała szafę w wiatrołapie, chociaż nie będę jej robić od razu - na razie wstawię starą (ale niestety nie zabytkową...) szafę i szafkę na buty, które mam. A przyszłościowo będę miała w wiatrołapie zabudowaną jedną całą ścanę (tę, które na zdjęciu jest po prawej stronie) - najbliżej drzwi będzie ławka z wieszakiem, a reszta - to szafa z pawlaczami, zabudowana do samej góry. Ma to być wszystko białe ...chociaz nie wykluczam, że koncepcja mi się jeszcze zmieni. A wytapetować chcę ścianę, które jest naprzeciwko - tam będzie tylko lustro, skrzyneczka na klucze i takie tam.

  14. #2214

    Domyślnie

    A to już kojarzę, podobnie myślę o białej szafie i lustro naprzeciwko (lustro już mam). Właściwie wiatrołap to jedyne pomieszczenie, na które mam kompletny pomysł.
    ]

  15. #2215

    Domyślnie

    Ja lustro chyba też juz mam ...w każdym razie tymczasowe - mam drzwi od szafy z lustrem, chcę je tylko przemalować na biało, może zrobię jakieś takie "przecierane"...chociaz nie bardzo wiem, jak - nie jestem zbyt techniczna

  16. #2216

    Domyślnie

    U mnie jedyne pomieszczenie, na który mam pomysł prawie od początku to też wiatrołap. Za to salon... Tragedia. Ja wybierałam drzwi przez 3 miesiące, aż pewnego dnia przyszłam i wybrałam pierwsze lepsze. Na pytania: jakie klamki, jaka ramka, jakie coś tam - miałam tylko odpowiedź: "wszystko jedno"

    gaju fajnie że u Ciebie tak to już się samo robi. Dobrze, że masz możliwość wyjechać. Pewnie jest to trochę nerwowe, że czasem nie ma Cię na miejscu, ale każdy remont i wykończenia dobrze obserwować z daleka. Mimo wszystko chyba mniej stresujące to jest.

  17. #2217

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    U mnie jedyne pomieszczenie, na który mam pomysł prawie od początku to też wiatrołap. Za to salon... Tragedia. Ja wybierałam drzwi przez 3 miesiące, aż pewnego dnia przyszłam i wybrałam pierwsze lepsze. Na pytania: jakie klamki, jaka ramka, jakie coś tam - miałam tylko odpowiedź: "wszystko jedno"

    gaju fajnie że u Ciebie tak to już się samo robi. Dobrze, że masz możliwość wyjechać. Pewnie jest to trochę nerwowe, że czasem nie ma Cię na miejscu, ale każdy remont i wykończenia dobrze obserwować z daleka. Mimo wszystko chyba mniej stresujące to jest.
    Hahaha U mnie salon - zero pomysłów. W ostatniej chwili zmieniłąm kolor ścian - miały być jasnoszare, ale przestraszyałm się, że wyjdą owszem - szare - ale wcale nie jasne, więc wybrałąm najjaśniejszy możliwy kremowy odcień i tak już musi być. A drzwi - miały być białe i będą, ale już wiem, że bardziej podobałyby mi się innego wzoru...trudno - zamówione.
    Ja niestety wyjeżdżam z konieczności i chyba jednak wolałabym teraz tego nie robić Podczas mojej aktualnej nieobecności mąż wprawdzie działa, ale czasem mam wątpliwości - dzisiaj dogadał się z panem od ociepleń i elewacji; wstępny plan jest taki, że przed zimą zrobią tylko ocieplenie, siatkę i klej, a w przyszłym roku tynki. Nie wiem czy to dobry pomysł? Juz pomijając to, że obaj się upieraja, żeby na ocieplenie dać 15 cm styropianu - wprawdzie takiego, który ma lambdę 0,31 - ale czemu nie 20, jak chciałam?

    Dzisiaj dostałam maila od pani z Purpury - propozycje mają być dzisiaj lub najpóźniej jutro; pewnie je tu wrzucę i urządzę plebiscyt
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 05-10-2016 o 14:12

  18. #2218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u mnie na szczescie poz jednym złym wyborem farby (do 2 pomieszczen ciut za ciemna) wyszlo ok. wiedzialam od poczatku ze beda jasne, bardzo jasne szarosci i zlamane szaroscia biele wiec jakby nie ma zaskoczenia. na szczescie kafle kupilam 8 m-cy wczesniej i nie musialam sie martwic o zmiany. no i chyba dobrze wyszlo. podsumowujac moje "dokonania" za kazdym razem pierwszy pomysl byl najlepszy. 3 razy jednak niepotrzebnie poszlam inna droga ale powrocilam na wyznaczone tory. pod koniec juz nie jest latwo, głowa za mala na problemy a jeszcze jak dzialalam na kilka frontow, bo rownolegle z domem ogrodzenie i ogrod sie tworzy to ciezar odczułam. wykonczeniowka mnie rzeczywiscie wykonczyla a jeszcze do konca daleko. elektryk wciaz dziala i kuchni brak.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 06-10-2016 o 07:53

  19. #2219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Bardzo jestem ciekawa co Purpura zaproponuje
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #2220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    To ja jestem jakaś inna bo właśnie co jak co ale koncepcji na wiatrołap to nie mam wcale

Strona 111 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony