dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 133
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 2654
  1. #2321

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Znajomi mieszkający w uk śmieją się ze mnie jak "przeżywam" kafelki, tam kładzie się cokolwiek naokoło umywalki i wszyscy szczęśliwi
    a u nas, a to fuga nie taka, a to odcień za zimny, a lustro centymetr za wysokie
    Może dlatego, ze u nas to za każdym razem robi się "na całe życie"

  2. #2322

    Domyślnie

    No tak, domy tez mamy solidne, ocieplone, a tam - cegła 12 cm i rury kanalizacyjne na elewacji

  3. #2323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    OUCH, naprawdę położył ci alu ramki . Też jak zobaczyłam to pomyślałam jak TAR. Potem rozsądek mnie napadł i doszłam do wniosku, że to pewnie światło odbija się na krawędzi. Takie krawedzie na styk wystarczjąco nie wedle sztuki. Ramki mnie powaliły
    Ja się nie dziwię, że nie dogadywałaś sprawy. Po prostu już nikt tego w ten sposób nie robi.
    Ja bym go miotłą wygoniła z domu.



    NIE POZWÓL mu na kominku kłaść takich ramek. Inaczej przyjadę i gościa wytargam za kudły Wykopię go nawet z kreciej nory.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 20-10-2016 o 23:00
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #2324

    Domyślnie

    Nie, na kominku na pewno ramek nie będzie... wczoraj na szczęście byłam i ustaliłam wszystkie szczegóły - w każdym razie mam taką nadzieję
    Bo i tak jestem wystarczajaco podłamana tymi listwami w łazience...
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 21-10-2016 o 07:15

  5. #2325

    Domyślnie

    Gaja, no że szlifowane byłoby lepiej, to wiadomo, ale jak jest z alu, to jest i tyle, jak dojdzie lustro, wieszaczki, kabina, która ma przecież elementy chromowane, to listwy będą zdecydowanie mniej widoczne , będzie git

    na kominku to już byłoby słabo, więc tu bym gościa przypilnowała

  6. #2326

    Domyślnie

    Właśnie wróciłam - na budowie ogólna tragedia, deszcz leje, glina rozmięka, panowie od styropianu siedzą w garażu i czekają na poprawę pogody...
    Kominek z przodu zrobiony - bardzo ładny Trochę - ale tylko trochę - psuje mi efekt to, że płytki z wzorem są bardzo błyszczące, wolałabym chyba matowe, tak jak te, które stanowia "ramę".
    Kupiłam farbę na boki kominka, bardzo ciemny grafit, prawie czarny - przynajmniej taki ma być. Listew na pewno nie będzie
    W przyszłym tygodniu na pewno wszystko będzie skończone, ocieplenie też. Na razie na styropian idzie tylko siatka i klej, a struktura może będzie teraz, a może dopiero w przyszłym roku. Wcześniej robimy teren wokół domu - a w każdym razie z przodu - i odwodnienie; dzisiaj widzieliśmy sie z panem, który się tym zajmie.

  7. #2327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A zdjęcie ???

    U nas też pada od wczoraj, ale ziemia mokra tylko na pół sztychu szpadlem. Głębiej sucho
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #2328
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ale jestem ciekawa tego kominka Czekam na zdjęcia

  9. #2329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Gaju jak dla mnie łazienki wyglądaja super
    a kominka tez jestem ciekawa i czekam niecierpliwie na zdjęcia
    i oczywiście ocieplenia tez

  10. #2330

    Domyślnie

    Miałam zamiar wstawic kominek, gdy już będzie skończony no ale rozumiem, że wszyscy tu przebierają nogami z niecierpliwości, więc oto on!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161021_085306.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	370736

    Pestko, wiem, ze u góry miały być płytki cięte inaczej, w całości...niestety okazało się, że płytek zabrakło ( w paczce było 4, a nie 6 - mylnie podana informacja na stronie) i musi być tak. Ale to naprawdę nie przeszkadza
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 21-10-2016 o 18:49

  11. #2331

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Miałam zamiar wstawic kominek, gdy już będzie skończony no ale rozumiem, że wszyscy tu przebierają nogami z niecierpliwości, więc oto on!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161021_085306.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	370736
    Francja-elegancja! Piękny!

  12. #2332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie myśl sobie, że ominie Cię pokazanie go calkowitym skonczeniu

    Wyszlo bardzo ładnie, mimo tego drobnego w sumie problemu z ilością płytek.
    Z tym kolorem tynku na boku też jest dobrze.

    Dlaczego pisalaś, że te koronkowe sa błyszczące? Na zdjęciu tego nie widać.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 21-10-2016 o 19:57
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #2333
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Kominek mi się podoba już teraz.

    Listwy nie ale nie każdemu musi to spędzać sen z powiek i bywają większe problemy.

    Pestko pamiętasz może czym ma pomalowane ściany w domu Emilka bo nie mogę jej namierzyć na FM a u Tsunami w Santiago dyskusja się toczy a ja coś pokręciłam.

  14. #2334

    Domyślnie

    Bo rzeczywiście są błyszczące - tylko na zdjęciu jakoś tego nie widac. Może dlatego tak bardzo rzuciło mi się to w oczy, kiedy zobaczyłam pierwszy raz, że wtedy paliło się światło i odbijało się w płytkach
    Ale i tak jest piękny! I w dodatku jedyny taki na świecie - to jest coś

  15. #2335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A teraz wracamy do techniki

    OTWORY na kratki wlotowe i wylotowe.
    Widzę tylko jeden u góry. Gdzie jest drugi dolny ???

    Producent podaje w instrucji:
    Minimalna powierzchnia kratek powietrza na dole obudowy to 400 cm², górne kratki powinny być minimum 2 razy większe.
    http://499.com.pl/doc/thorma/Instruk...B3ady%20v2.pdf


    Czyli na dole powinnaś mieć na obu bokach kratki o powierzchni otworu 200 cm2 (10 cm x 20 cm).
    Na górze każda kratka powinna miec otwór minimum 400 cm2 (20 cm x 20 cm).

    To bardzo ważne dla prawidłowego i długiego funkcjonowania wkładu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #2336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Kominek mi się podoba już teraz.

    Listwy nie ale nie każdemu musi to spędzać sen z powiek i bywają większe problemy.

    Pestko pamiętasz może czym ma pomalowane ściany w domu Emilka bo nie mogę jej namierzyć na FM a u Tsunami w Santiago dyskusja się toczy a ja coś pokręciłam.
    Nie pamiętam dokładnie, ale Emi (Emila3000) podawała przepis. Dość dawno. Wczoraj była u TAR. A wcześniej 3 czy 4 dni temu pisała u Mania1220

    To była bardzo prosta do wykonania farba na bazie wapna. Emi pisala, że nadaje się i do środka i na zewnątrz.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #2337

    Domyślnie

    Pestko - dziękuję, ze mi o tym piszesz. Muszę to jeszcze sprawdzić. Kratki w sumie są cztery - u góry dwie jednakowe kwadratowe, po każdej stronie wkładu (jedną widać na zdjęciu), druga jest symetrycznie po drugiej stronie ; nie pamiętam jaka maja powierzchnię, następnie jedna całkiem mała prostokatna u samej góry po lewej stronie wkładu i jedna na dole też po lewej - największa, dwa razy większa od tej kwadratowej.

  18. #2338

    Domyślnie

    Pestko, jakos nie otwiera mi się ten link z instrukcja - chciałam ją jeszcze dzisiaj panu podesłać - czy mogłabyś mi ewentualnie skopiować ten kawałek?

  19. #2339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Faktycznie jakiś felerny. Wyślę Ci za chwilę mailem ten PDF jako załacznik
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 21-10-2016 o 21:29
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #2340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Już posłałam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 117 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony