dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 130 z 133
Pokaż wyniki od 2.581 do 2.600 z 2654
  1. #2581

    Domyślnie

    Powoli robimy sobie domowo - wiszą już pierwsze obrazy. Na razie sprawa mebli w zawieszeniu; zabieram się do rozrysowania planu salonu i oddania go pod Waszą dyskusję i pomysłowość. Poza tym - jestem prawie zdrowa, chociaż - jak wiadomo - "prawie" robi wielką różnicę....
    Zapłaciliśmy też pierwszy rachunek za gaz tzn. za miesiąc - nie pisałam jeszcze? Nie jest źle - 184 zł.

  2. #2582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Świetnie, że zdrowiejesz i myślisz co dalej. Świetnie, że rachunki nie zabijające. Myślę, że będzie lepiej jak domek doschnie do końca.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #2583

    Domyślnie

    Cieszę się Gaju, że juz z Tobą lepiej. Zdrowia i energii do działania życzę.

  4. #2584
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ewcia wykuruj się do końca, bo najgorzej takim niedoleczonym być
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 24-01-2017 o 10:23

  5. #2585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Wentylację mechaniczną wciąż testujemy - trochę nas niepokoi fakt, że mimo niej rano jest rosa na szybach; być może to kwestia wilgoci, którą ciągle oddaje dom?
    Być może tak faktycznie jest. Możesz opisać jaką mocą wentylujecie?

  6. #2586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    U nas na poczatku tez tak bylo mimo dzialajacej wentylacji. Po 3 miesiacach jak patrze uspokoilo sie. Sprawdzilam na stacji pogodowej to wilgotnosc spadla o 24%. Tak to jest jak sie wprowadza na swiezy, jeszcze nie dosuszony domek, bez mechanicznej na stowe grzybucha juz bym miala. U mnie prze pare dni przed przeprowadzka jeszcze osuszacze staly. Z czsem przy ciaglej pracy wentylacji problem zniknie, od wiosny zacznie sie tez solidne wietrzenie z racji ogrodu przynajmniej u nas i latem juz do konca sie dosuszy

  7. #2587
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    To czekamy na jakieś zdjęcia tego twojego "udomowienia"
    i życzę zdrówka sama jestem tez chora

  8. #2588

    Domyślnie

    Co do wentylacji - uspokoiliście mnie; zwłaszcza że wilgoć przestała się zbierać A wentylowaliśmy na początku z najniższą mocą ( bo w czasie mrozów trochę za bardzo nam wiało), więc być może też dlatego tak było.

    Trochę doszłam do siebie - chociaż antybiotyk wykończył mnie nie mniej niż choroba - i zaczynam z powrotem myśleć, co by tu dalej...
    Jakiś czas temu marudziłam, że nie wiem, jak sobie poradzić z ustawieniem mebli w salonie. Wyrysowałam nareszcie plan i wrzucam go z nadzieją na podpowiedzi...
    Na planie są częściowo zaznaczone meble które aktualnie tu stoją i prawdopodobnie zostaną tzn. dwie biblioteczki (na lewo od drzwi na taras) i regał (zaraz na prawo od wejścia do pokoju). Oprócz tego - z mebli, które mogą zostać - jest jeszcze stół, który stoi pod oknem (węższym bokiem do okna), o wymiarach 90 x 130, dwa fotele ( te sfotografowane wcześniej) 70 x 70, sofka (do kompletu z fotelami) 170x70, mały okrągły stolik o średnicy 60 cm. Jest jeszcze witryna na szkło porcelanę itp. na lewo od drzwi wejściowych, która tutaj zostanie - nie narysowałam jej na planie, bo zapomniałam... oraz komoda na lewo od kominka, o wymiarach 120x35, ale myślę o wymianie na jakąś większą, która jednak stałaby w tym samym miejscu. Nad komodą jest TV. Narożnik, który obecnie stoi na ścianie z oknem, chyba pójdzie precz. Chciałabym jednak mieć tutaj jakieś awaryjne spanie (jakaś lekka sofa na nóżkach?), no ale pozostaje pytanie, czy da się to jakoś pogodzić z tymi fotelami i sofką - przypominam, że nierozkładaną...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7143.jpg
Wyświetleń:	947
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	380320

  9. #2589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To jajeszcze poproszę o wymiary foteli i sofki, bo chciałabym je przymierzyć I... czy okno przy kuchni jest otwierane?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #2590
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Ewa - nawet nie próbuję nadrobić zaległości bo i tak nie dam rady, spróbuję na bieżąco wrócić do moich ulubionych dzienników.

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Zapłaciliśmy też pierwszy rachunek za gaz tzn. za miesiąc - nie pisałam jeszcze? Nie jest źle - 184 zł.
    Za co to jest rachunek??
    Tzn. za gaz, ale za co - CO?? cwu?? kuchnia??

  11. #2591

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    To jajeszcze poproszę o wymiary foteli i sofki, bo chciałabym je przymierzyć I... czy okno przy kuchni jest otwierane?
    Okno jest otwierane. Wymiary foteli 70x70, sofka 170x70. Liczyłam na Ciebie

    Pusia - cieszę się, że Cię widzę u siebie. A gaz za wszystko, czyli CWU ( trochę dogrzeją solary), CO i kuchnia.
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 01-02-2017 o 15:29

  12. #2592
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Pusia - cieszę się, że Cię widzę u siebie. A gaz za wszystko, czyli CWU ( trochę dogrzeją solary), CO i kuchnia.
    No spoko, moi rodzice płacą 2 x tyle w bloku, do tego jeszcze prąd dochodzi.

  13. #2593

    Domyślnie

    No cóż normalna kolej rzeczy: dom zamieszkany i dziennik powoli zwalnia tempo...ale postanowiłam jeszcze coś od czasu do czasu napisać, bo jednak coś się jeszcze dzieje.
    Najważniejsze - dom został odebrany i możemy już mieszkać legalnie Wyobrażałam sobie, że to jakaś bardzo skomplikowana procedura, tymczasem trwało to wszystko zaledwie kilka dni od złożenia dokumentów. Natomiast adresu wciąż jeszcze nie mamy.... teraz oczywiście musi już to nastąpić, urząd został powiadomiony o odbiorze, wypełniliśmy jakieś papiery i mam nadzieję, że nastąpi to w miarę szybko.
    Na razie za to mamy chyba przedwiośnie i krajobraz...no cóż...spójrzcie na naszą drogę - łatwiej przejechać samochodem, niż przejść To zdjęcie jest zrobione z naszej bramy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170218_161404.jpg
Wyświetleń:	664
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	381837
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 19-02-2017 o 07:42

  14. #2594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czy macie w gminie coś co nazywa się Spółka Wodna? U nas jest. Wszyscy posiadający jakąś ziemię w gminie automatycznie są jej członkami i płacą na utrzymanie pieniądze w wysokości zależnej od ilości posiadanej ziemi lub jej statusu. My np. płacimy od naszego stanu posiadania 40-50 zł rocznie. To jest co roku ustalane na walnym zgromadzeniu. Za te pieniądze i dotacje gminne, państwowe, nawet unijne Spółka buduje, utrzymuje, konserwuje system melioracyjny. To działa. U nas jest znacznie lepiej niż było jeszcze 3 lata temu. Do zeszłego roku mieliśmy taką jedną drogę asfaltową, gdzie przy większych opadach nie dawało się przejść.

    A przy okazji... jeśli się nie mylę to na zdjęciu widać, że macie fatalny żwir wysypany na tej drodze. On się zlasuje, zaskorupi i będzie wymywany przy każdym deszczu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #2595

    Domyślnie

    Co do do żwiru...nie mam pojęcia...kompletnie się na tym nie znam Ten, który widać, to my " załatwiliśmy" jesienią była gwałtowna potrzeba wysypania czegokolwiek, bo panowie od instalacji gazowej kompletnie rozwalili drogę. Wysypaliśmy nim tylko kawałek drogi mniej więcej odpowiadający szerokości działki. Ta kałuża jest właśnie tam, gdzie już nie ma żwiru. Nie wygląda tak źle, jest taki dość gruboziarnisty i tam, gdzie jest, woda wsiąka w niego.
    A spółki wodnej niestety nie mamy.
    Pestko, dobrze że się pojawiłaś Masz może jakiś pomysł na aranżację mojego salonu? Bo jak nie Ty, to kto?

  16. #2596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mam, ale czasu nie mam, żeby namalować. Może w połowie tygodnia pozbędę się zajęć, to przysiądę.

    Ten żwir na zdjęciu wygląda jak wapienny. Mam wrażenie, że woda jest od niego biała. Jeśli tak to jest to wprawdzie żwir, który używają na podsypki pod drogi asfaltowe, ale on ma tę niedobrą właściwość, że wystawiony na bezpośrednie działanie wody chłonie tę wodę i robi się z niego papka.

    A kto się u Was zajmuje melioracją? Powinni zrobić rów odwadniający wzdłuż tej drogi.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #2597
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marzenkowo

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ząbkowice Śląskie
    Kod pocztowy
    57-200
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pragniemy się serdecznie przywitać z szanownym gronem i autorką wątku, sami zamieściliśmy dzisiaj pierwszy wpis, pewnie dość chaotyczny z wieloma nękającymi nas zagadnieniami. Dziennik Pani "gaja2" czyta się jak dobrą ksiązkę lecimy na stronę 30stą tam gdzie zaczynają się budować mury. Gratulujemy każdego etapu i pewnie za kilka dni dobrniemy do tego miejsca

  18. #2598

    Domyślnie

    Marzenkowo - bardzo mi miło; witam i zapraszam! To dobry wybór, że jesteście na forum, ja naprawdę dostałam tutaj mnóstwo pomocy.

  19. #2599
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Ewuniu wiosna idzie i zaraz obeschnie, a do przyszłej zimy zrobicie dojazd jak się patrzy
    Teraz wszędzie mokro.
    Masz plany ogrodowe?
    Ja już zaczęłam porządki ... tnę, grabię ...i pleców nie czuję
    Kondycji zero...ćwiczę od 4 tygodni, ale jeszcze trochę zanim wrócę do formy. Za długa ta zima była!
    W salonie w końcu samo się wyklaruje trochę pojeździsz z meblami i zostawisz tak jak będzie Ci najbardziej pasowało
    Pozdrawiam serdecznie!

  20. #2600

    Domyślnie

    Danusiu, jak się cieszę, że Cię widzę!
    Z dojazdem to na razie czarno widzę, bo nasza droga...hmmm...właściwie niby ulica - będzie jeszcze co najmniej parę razy rozkopywana, żeby pociągnąć gaz i prąd do sąsiadów po naszej stronie - media są akurat po drugiej, a szykują się jeszcze 3 budowy Docelowo na pewno położą asfalt, bo to w końcu ulica prawie w centrum miasta, ale kiedy?
    A plany ogrodowe mam, owszem - ale nie wiem, kiedy zacznę je wprowadzać w życie. Trzeba wcześniej nawieźć jeszcze trochę ziemi, rozplantować, no i wydać walkę chwastom.

Strona 130 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony