dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 133
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2654
  1. #21

    Domyślnie

    Jak miło, że do mnie zaglądacie!
    Tsunami - zapraszam! Duchy rzeczywiście nam niestraszne; ogladając tę działkę jakoś zupełnie nie pomyślałam o cmentarzu, którego zresztą nie widać.
    Artur - witaj! nawet zajrzałam dzisiaj do twojego dziennika, tylko nie doczytałam i nie zdązyłam nic wpisać. Odpowiadając na pytanie - od strony południowej
    Elfir - bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś, liczę na Twoją wiedzę i doświadczenie.
    Ja wiem, że sa pewne minusy takiego usytuowania domu - przerzuciłam naprawdę mnóstwo projektów i to był najlepszy kompromis. Wjazd na działkę jest od południa ( z lekkim nachyleniem na wschód), więc te sypialnie teoretycznie będą miały okna z tej strony. (Teoretycznie... bo jest pewna zmiana o której za chwilę napiszę. ) Plusem pomieszczenia gospodarczego były dla mnie jego drzwi bezpośrednio na ogród - jestem zaciekłą ogrodniczką i możliwość wejścia do domu od tyłu - zamiast frontowymi drzwiami - w zabłoconych butach, z brudnymi rękami itp., a następnie od razu umycie rąk i zdjęcie roboczego ubrania - była dla mnie bardzo nęcąca.
    No i wiem - być może posypią się na mnie gromy za taras od północy, a kuchnię od południa. Ale koniecznie chciałam mieć kuchnię z oknem z przodu domu, a cień na tarasie mi nie przeszkadza - specjalnie ciepłolubna nie jestem, a tarasu używam zazwyczaj latem kiedy z przyjemnością usiądę w cieniu.
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 05-02-2016 o 20:21

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Odpowiadając na pytanie - od strony południowej
    czyli po "mojej" stronie od Kielc.. co do cen to u nas ceny całkiem przyzwoite są, na szczęście nie warszawskie, cement, materiały, drewno blisko..
    do dziennika oczywicie zapraszam..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  3. #23

    Domyślnie

    gaja, przychodzę z rewizytą i witam się serdecznie Będę gorąco wspierać Wasze poczynania budowlane Świętokrzyskie bardzo lubię i często bywam Jestem przekonana, że stworzysz drugi raj, z owocami, niezakazanymi Ale będzie fajnie!

  4. #24

    Domyślnie

    Tomkowa, i ja witam z radością!
    Wsparcie bardzo się przyda, bo tworzenie raju to ciężka praca, jak wiadomo...

  5. #25

    Domyślnie

    Ponieważ mam dzisiaj dobry dzień na pisanie, to dokończę to, co już się wydarzyło, zeby potem móc już pisać o stanie aktualnym.
    Działkę kupiliśmy dokładnie 30 grudnia i galopem zabraliśmy się do załatwiania niezbędnych papierów.
    Działka ma PzP, więc było wiadomo, co wolno budować i na szczęście warunki nas nie ograniczały.A w każdym razie tak się nam wydawało, kiedy oglądaliśmy go w necie...
    Zdecydowaliśmy się na projekt, kupiliśmy go i znaleźliśmy projektanta, który zrobi adaptację.
    Potem poszło taśmowo zdobywanie Bardzo Ważnych Dokumentów: mapa sytuacyjna, wypis z rejestru gruntów, odrolnienie, mapa do celów projektowych (geodeta), chyba jeszcze coś...nie pamiętam.
    I tu się pojawił zonk. Okazało się bowiem, że na mapce wziętej z Urzędu jest w PzP pewna linia równoległa do drogi, o której myśleliśmy, że to nieprzekraczalna linia zabudowy, a to była linia nakazowa! I linia ta jest w odległości 6 metrów od granicy działki z przodu! Jednym słowem - dom musi się zaczynać na tej linii...a my chcieliśmy go postawić dużo dalej, tak 15-20 m od drogi, bo działka ma prawie 60 m długości.
    No i wpadłam na jedyną, jak się okazało, mozliwość ominięcia tego ograniczenia - dobudowanie do domu garażu, pod kątem prostym z przodu. W ten sposób jego przednia ściana czyli (drzwi) będą 6 m od granicy, a reszta domu - 12 m. Tu dodam, że garażu na razie nie planowaliśmy, żeby było oszczędnie.
    Tym samym okno od sypialni musi powędrować na ścianę szczytową.
    Przy okazji zdecydowaliśmy się na parę innych drobnych zmian - zlikwidowanie kominka i wygospodarowanie dodatkowego WC z pomieszczenia gospodarczego - komina nie będzie.
    I domek będzie wygladał mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_parteru — zmiany.jpg
Wyświetleń:	615
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	345913
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 05-02-2016 o 22:40

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zostawiam ślad Czytać będę jutro
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #27

    Domyślnie

    a ja tymczasem myślę...
    Bo jeszcze mam ostatnie dni na podjęcie decyzji o ewentualnych zmianach w projekcie...albowiem nasz zaprzyjaźniony nadworny projektant trafił do szpitala i w ten sposób podarował nam tydzień do namysłu. Przydał się ten tydzień, bo podjęliśmy decyzję co do ogrzewania - będzie gaz i już. Przekopaliśmy się przez temat pompy gruntowej, nawet spotkaliśmy się z Panem Fachowcem, nawet cena była względna...ale w końcu jednak nie.
    A ja myślę dalej (już nie na temat pompy), ale drzwi i okien.
    No bo tak - taras jest od północy i to jest świadoma decyzja. Ale w związku z tym również drzwi tarasowe są z tej samej strony - czy więc duże przeszklone drzwi nie będą niepotrzebnie wychładzały wnętrza? Czy miałoby może sens zrobienie w tym miejscu po prostu drzwi pojedynczych, takich jak balkonowe? Będzie za to duże okno od strony zachodniej, można nawet je zrobić jeszcze większe. Boję się jednak, że to będzie głupio wygladać, tzn. te małe drzwi...

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jeśli by się dało między garażem a domem zrobić zadaszenie tylko i z niego wejście do pomieszczenia ogrodniczego jako tylnej części garażu, to moglibyście uzyskać odsunięcie domu jeszcze dalej od linii nakazowej.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #29

    Domyślnie

    I ja przybyłam, już nie mogę się doczekać postępów.
    Projekt fajny, ale ubolewam nad zlikwidowanym kominkiem, my w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na montaż pieca wolnostojącego (kozy) zamiast kominka, który nie był na naszą kieszeń, i była to najlepsza decyzja. Na pytanie o numer 1 w naszym domu, zgodnie odpowiadamy, że jest to koza, zwłąszcza, ze też ogrzewamy gazem i daje nam to spore oszczędności, już nie wspominając o przyjemności z palenia i patrzenia

  10. #30

    Domyślnie

    Pestko - to fajny pomysł, ale nie da rady. Możliwośc dobudowania garażu też nasz projektant konsultował w urzędzie, były telefony "do województwa" i w końcu werdykt wydano pomyślny pod warunkiem że: garaż będzie miał szerokość co najmniej 1/3 głównej ściany elewacyjnej i że będzie integralną częścią budynku.
    Liczyłam na to, że zajrzysz A co myślisz o tych drzwiach na taras?

    Aga witaj! Cieszę się, że mnie odwiedziłaś U nas decyzja zrezygnowania z kominka również jest podyktowana względami finansowymi; kozy jakoś nie rozważaliśmy, więc dzięki za pomysł, bardzo mi się spodobał - muszę zgłębić temat, bo kompletnie się na tym nie znam. My zrezygnowaliśmy również z kominów, a w tym przypadku musiałby jednak być - też jakiś koszt. No a jeśli, to gdzie postawiłabyś u nas kozę?
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 06-02-2016 o 20:36

  11. #31

    Domyślnie

    Układ salonu masz podobny do mojego. Koszt komina w kosztach całego domu nie jest wbrew pozorom taki duży. Nie wiem czy będziesz miała komin wentylacyjny do wc, ale ja jeśli już to kozę umieściłabym na ścianie z WC. U nas ogrzewa cały salon, schody i korytarz na poddaszu. Grzejniki mamy w salonie skręcone na 0 całą zimę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_parteru — zmiany.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	346047

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    No bo tak - taras jest od północy i to jest świadoma decyzja. Ale w związku z tym również drzwi tarasowe są z tej samej strony - czy więc duże przeszklone drzwi nie będą niepotrzebnie wychładzały wnętrza? Czy miałoby może sens zrobienie w tym miejscu po prostu drzwi pojedynczych, takich jak balkonowe? Będzie za to duże okno od strony zachodniej, można nawet je zrobić jeszcze większe. Boję się jednak, że to będzie głupio wygladać, tzn. te małe drzwi...
    Też mamy "niestandardowo" usytuowany dom względem stron świata i też to świadoma decyzja, mimo, że architekt uparł się, nie zgodziliśmy się na taras od południa.
    Taras mamy od wschodniej strony i jest to cudowne ustawienie, bo akurat gdy wracamy z pracy mamy tam pełny cień i można na tarasie przebywać mając komfort termiczny.
    Wydaje mnie się, że małe drzwi mogą głupio wyglądać. Czy duże tarasowe okno będzie "wychładzać" pomieszczenie - to wszystko zależy od tego jakie to okno, od jego montażu, ale też od tego z której strony u Was najmocniej wieje (u nas akurat od zachodu).

  13. #33

    Domyślnie

    No tak też myslałam, że to głupi pomysł; chyba już za mocno kombinuję
    U nas tez przeważają wiatry zachodnie. Taras od wschodu byłby idealny, ale odpadł ze względu na zbyt małą ilośc miejsca.

    Tymczasem - dowiedzieliśmy się wczoraj, że ktoś kupił/bądź właśnie kupuje sąsiednią działkę. Musimy więc szybko dokonać wycinki drzew, zwłaszcza tych większych, do których potrzebna jest tzw. "zwyżka" i w związku z tym na działkę musi wjechać samochód - a w tej chwili jedyny możliwy wjazd jest właśnie przez tę sąsiednią, narożną działkę. Mamy na to pozwolenie od dotychczasowego właściciela, a nie wiadomo, co na to powie nowy.
    Mąż umówił sie już na przyszły tydzień z gościem, który to zrobi - a zamiast zapłaty zabierze drzewo. Tzn. to, które nie przyda się do palenia, czyli czereśniowe.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Każde owocowe drewno jest dobre do palenia w kominku.
    Jeśli chodzi o taras, czy rozważaliście lustrzane odbicie domku?

    Ja bym nie była tak przeciwna mniejszym drzwiom tarasowym, ale wtedy przesunęła bym je blisko narożnika i to samo zrobiła z oknem na sąsiedniej ścianie. Trzeba by to przymierzyć na elewacji. W środku salon zyskał by na ustawności i byłoby też miejsce na ewentualna kozę.
    Jeśli chodzi o komin, to są rozwiązania bez tradycyjnych ceglanych czy ceramicznych kominów. Firma Poulijat (chyba dobrze napisałam), najbardziej ceniona jeśli chodzi o kominy stalowe, z pewnością ma w ofercie komin, który można by zastosować.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    To ja już typowo, czemu przy tak małym domku była rozważana gruntowa pompa i jakiej mocy, że wychodziła aż 25 tys. zł więcej niż podpięcie gazu? OZC jest?

  16. #36

    Domyślnie

    Pestko - co do drewna to zawsze słyszałam/czytałam, ze czereśnie i wiśniowe zawiarają jakąś tam gumę i że się nie nadają do kominka? Czy to prawda, czy może jakaś bzdura?
    a co do lustrzanego odbicia, to nie rozważaliśmy go dlatego, że wtedy taras byłby od strony, na którą będzie wychodził tył domu, który stanie na sąsiedniej działce. Może to drobiazg, ale wydawało się nam to istotne A myślisz, że tak byłoby lepiej?
    Myjk - witam Cię serdecznie! OZC policzyłam tylko metodą chałupniczą, przy pomocy kalkulatora ze strony Ciepło Właściwe i wyszło 3,3 kW, I niestety nie pamiętam, jakiej mocy była ta pompa, wydaje mi się że 6 kW, albo może 9 - to możliwe? W tej cenie była też podłogówka i instalacja wod.-kan.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Jeśli na cw.pl wyszło 3,3kW (jak rozumiem maksymalnie), to 6 czy 9kW gruntówki to skrajnie nieporozumienie -- bo średnio potrzeba będzie tylko 1,5-2kW, a koszty inwestycji nigdy się nie zwrócą. Wg mnie instalator odpalił "standard" i stąd taka a nie inna cena. Tu wystarczy mała PC powietrzna i ta z pewnością będzie tańsza w instalacji i użytkowaniu niż gaz (za który się płaci nawet jeśli się zeń nie korzysta).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Tu wystarczy mała PC powietrzna i ta z pewnością będzie tańsza w instalacji i użytkowaniu niż gaz (za który się płaci nawet jeśli się zeń nie korzysta).
    No tak, tylko na tym samym forum pisze się, PC PW nie da rady.... to co ludzie maja myśleć

  19. #39

    Domyślnie

    Gaju my chyba troszkę młodsi, ale też budujemy (będziemy budować) pierwszy i, mam nadzieję, ostatni dom
    szkoda sadu
    u mnie też taras od północy (decyzja świadoma) a drzwi, gdyby nie to, że trzyma nas komin, byłyby 4x2,2m, ale będą 3x2,2m + duże okno 180x160cm. Mamy zrobione OZC i z obliczeń nie wynikają duże straty ciepła przez te drzwi/okno - chyba nie ma się czym martwić przy dzisiejszych ciepłych, szczelnych oknach.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    No tak, tylko na tym samym forum pisze się, PC PW nie da rady.... to co ludzie maja myśleć
    Dlatego ponownie polecam i będę dusić, żeby
    a) zrobić profesjonalne OZC (cw.pl może podawać dobre dane, ale nie musi)
    b) na podstawie a) dobrać urządzenie grzewcze z naciskiem na PC PW, jest tutaj wielu użytkowników tych urządzeń którzy mogą potwierdzić że to DZIAŁA jak należy i pewnie też pomogą w doborze
    c) cieszyć się tanim ogrzewaniem
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 2 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony