dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Renowacja 20-letniej sosnowej podłogi

    Witam wszystkich.
    Moje pytanie dotyczy sposobów na usunięcie szpar między deskami oraz zlikwidowanie skrzypienia. Rzecz dotyczy podłogi surowej, deski nie były nigdy lakierowane, od nowości był przykryte wykładziną. Niestety obecnie porobiły się między nimi kilkumilimetrowe szpary (od 2 do 5 mm). Podejrzewam, że w momencie przybijania nie były dostatecznie wysuszone. Oczywiście przybite do legarów są gwoździami, więc ich ewentualny demontaż i ponowne przybicie w celu zniwelowania szpar byłby bardzo ryzykowny, bo pewnie spora część desek by się połamała. Dodatkowo podłoga w kilku miejscach dramatycznie skrzypi, co jest również bardzo dokuczliwe dla rodziców którzy mieszkają "pod nami". Macie jakieś pomysły jak uratować tą podłogę? Nie chcę jej przykrywać ani wykładziną ani panelami, ale w takim stanie raczej nie nadaje się do użytku. Dołączam zdjęcia które może dokładniej pokażą na czym polega mój problem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160205_122641.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	345845   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160205_122635.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	345846  

  2. #2

    Domyślnie

    podobijaj gwoździe i dodaj wkręty to powinna przestać skrzypieć - co do szpar można by powklejać listewki ( jeżeli nie jest lakierowana) - ja bym spróbował zdemontować i skręcić z powrotem .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Jeśli skrzypienie jest na legarach to bez rozbierania może być ciężko ale jeśli to deski skrzypią to trzeba dobrze podobijać gwoździe ( co i tak należy wykonać przed cyklinowaniem - aby nie zniszczyć bębna cykliniarki oraz aby zaszpachlować gwoździe bo nie zaszpachlowane będą mocno świecić na odnowionej podłodze )

    Jeśli szpary są większe jak 0.7 mm to należałoby ponabijać wstawki drewniane ( pióra) na kleju

    Jeśli szpary mniejsze to należy zastosować wypełniacz elastyczny gdyż standardowa typowa szpachla jest zbyt twarda i z czasem ulegnie wykruszeniu .


    Ps. nie warto tak pięknej podłogi przykrywać bo to grzech . Drewno to drewno

    Załączam zdjęcie ( podłoga odnowiona a szpary wypełnione masą elastyczną)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160115_10_07_35_Pro.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	345882  
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za te błyskawiczne odpowiedzi Podumałam jeszcze z kilkoma osobami i doszliśmy do wniosku, że chyba najmądrzej będzie zaryzykować i podjąć próbę zdemontowania całej podłogi i przymocowania jeszcze raz tylko teraz moja kolejna wątpliwość. Załóżmy że uda się fachowcom tak zdjąć deski, żeby ich nie zniszczyć, to ponowne ich przymocowanie powinno już być zastąpione wkrętami prawda? No i teraz to mogą być te miejsca po gwoździach, czy wiercić kolejne dziury?

    Biorąc pod uwagę opcję uzupełniania szpar piórami, moje pytanie jest następujące - czy w związku z tym, że drewno pracuje, te pióra są stabilnym rozwiązaniem? No i jeśli praktycznie między wszystkimi deskami są szpary, ale po długości deski nierówne szerokości, to czy gra jest w ogóle warta świeczki? Rozumiem że to rozwiązuje tylko problem szpar, skrzypienie o ile nie pomogłoby dobijanie gwoździ, nadal zostaje?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackberr Zobacz post
    Dziękuję za te błyskawiczne odpowiedzi Podumałam jeszcze z kilkoma osobami i doszliśmy do wniosku, że chyba najmądrzej będzie zaryzykować i podjąć próbę zdemontowania całej podłogi i przymocowania jeszcze raz tylko teraz moja kolejna wątpliwość. Załóżmy że uda się fachowcom tak zdjąć deski, żeby ich nie zniszczyć, to ponowne ich przymocowanie powinno już być zastąpione wkrętami prawda? No i teraz to mogą być te miejsca po gwoździach, czy wiercić kolejne dziury?

    Biorąc pod uwagę opcję uzupełniania szpar piórami, moje pytanie jest następujące - czy w związku z tym, że drewno pracuje, te pióra są stabilnym rozwiązaniem? No i jeśli praktycznie między wszystkimi deskami są szpary, ale po długości deski nierówne szerokości, to czy gra jest w ogóle warta świeczki? Rozumiem że to rozwiązuje tylko problem szpar, skrzypienie o ile nie pomogłoby dobijanie gwoździ, nadal zostaje?
    Najpierw podobijajcie porzadnie wszystkie gwździe bo jeśli się okaże że skrzypienie ustało to obędzie się bez rozbierania podłogi.Jeśli natomiast będziecie musieli rozebrać podłoge to najpierw ponumerujcie deski aby szły później w tej samej kolejności . Jeśli będziecie składać podłogę na nowo to też będziecie ją przybijać ciaśniej i szpary zniwelujecie do minimum . Możecie kręcić obok nowe dziury ale nie ma to zbytniego sensu więc lepiej będzie użyć większe wkręty i wkręcać w poprzednie otwory , lub użyć gwintowanych gwoździ i bić gwoździarką .
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  6. #6

    Domyślnie

    Czy moglibyście polecić mi jakiegoś fachowca znającego się na rzeczy, który nie zmaltretuje mi podłogi z okolic Łodzi?? Albo gdzie najlepiej szukać kogoś solidnego i sprawdzonego?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackberr Zobacz post
    Czy moglibyście polecić mi jakiegoś fachowca znającego się na rzeczy, który nie zmaltretuje mi podłogi z okolic Łodzi?? Albo gdzie najlepiej szukać kogoś solidnego i sprawdzonego?
    Z polecenia od znajomych , z interentu jak ma w jakiś dobry sposób udokumentowane portfolio , po wstępnej rozmowie telefonicznej też dużo można wywnioskować jeśli coś tematu się liznęło .

    Też nei jest powiedziane że młodzi są gorsi bo nieraz ci młodzi zaczynający bardziej się staraja niż stare wygi zjedzone rutyną
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony