dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Banned
    yarecki_wr

    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Zjazd z drogi gminnej

    Witam. Słyszałem, że ponoć niedawno były jakieś zmiany w prawie gdzie np. nie potrzeba już warunków przyłączenia mediów do pozwolenia na budowę. W moim przypadku jest taka sytuacja, że aby dojechać na działkę potrzebuję zjechać z drogi gminnej na drogę prywatną, do której mam wieczyste prawo przejazdu, przechodu itd. Czy nadal potrzebuję dostać od gminy pozwolenie na zjazd z drogi gminnej na wspomniana drogę prywatną, czy teraz jakoś inaczej się to odbywa?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Idziesz do gminy o wydanie warunków na zjazd.
    Dostajesz i robisz albo projekt/ opis sam lub dajesz do projektanta z uprawnieniami. Ale wg nowego prawa budowlanego projekt od osoby z uprawnieniami nie jest wymagany. Oczywiście warunki wydane na zjazd musza się uprawomocnić. Robisz opis/projekt i idziesz do gminy po pieczątkę ze jest zgodny z warunkami. Do starostwa dajesz kopie warunków,opis zjazdu, wypełniasz papier o posiadanym prawie do działki tylko nie swojej a numer działki gminy do której należy pas drogowy czy jak to się nazywa. Robisz to za zgłoszenie i czekasz 30dni.

    Obecnie ja czekam te 30 dni po złożeniu papierów.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 07-02-2016 o 07:02

  3. #3
    Banned
    yarecki_wr

    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A czy jest to konieczne do uzyskania pozwolenia na budowę czy można to później załatwiać?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Przy zgłoszeniu nie było wymagane, tak samo jak warunki na prąd i wodociąg.
    Przy pozwoleniu z tego co sie orientuje również nie jest wymagane.

  5. #5

    Domyślnie

    Przy zgłoszeniu nie jest to wymagane, ale trzeba to załatwić przed oddaniem domu do użytkowania
    Przy pozwoleniu trzeba wszystkie papiery załatwić od razu

  6. #6
    Banned
    yarecki_wr

    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Właśnie nie jest dla mnie dalej jasne, bo nie znalazłem żadnego przepisu pasującego pod moją sytuację gdzie podkreślam na posesję będę zjeżdżał z drogi prywatnej, więc wydaje mi się, że tu wystarczy pozwolenie od właściciela drogi. Ta droga prywatne przechodzi w gminną i tu nie jestem pewien czy cośkolwiek potrzebuję robić bo ani jedna ani druga nie jest moja i zakładam, że właściciel tej drogi prywatnej ma już pozwolenie na zjazd na nią z gminnej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony