dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Klimatyzacja do mieszkania - jaka moc, ile?

    Witam, mieszkanie 54m2, salon z aneksem i sypialnia.
    Chcialabym schlodzic salon i sypialnie. Pojawia sie pytanie: czy lepiej miec dwie jednostki wewnetrzne, osobno do sypialni i salonu czy moze jedna o nawe wiekszej mocy w korytarzu? Czy jedna wewnetrzna schlodzi mi odpowiednio mieszkanie? Nie ukrywam, ze boje sie, ze w przypadku po 1 na pokoj balabym sie, ze zainstaluja mi tak, ze bedzie mi dmuchac akurat na lozko i sofe.
    Jaka moc jest potrzebna? Bardzo prosilabym o pomoc, sprawa jest w miare pilna. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Trudno wyrokować nie znając rozkładu mieszkania. Jeżeli salon nie jest połączony z sypialnią, to niewykluczone, że lepiej sprawdziły by się 2 jednostki wewnętrzne 2kW sypialnia i 3,5kW salon. Wybrana jednostka do sypialni powinna być cicha i mieć możliwość pracy w trybie nocnym. Do wstępnych rozmów warto zamówić więcej niż 1 firmę, żeby mieć możliwość skonfrontowania proponowanych rozwiązań. Nie tylko cen!
    Ostatnio edytowane przez yarck ; 09-02-2016 o 21:37

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magdalenaszy

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    1

    Domyślnie

    A nie lepiej zainwestować w rekuperację zamiast w klimatyzację? Jak sie zastosuje odpowiednie filtry to zimą jest w domu cieplej, a latem chłodniej, masz wtedy rekuperację i "klimatyzację" w jednym. I jeszcze pytanie czy masz mieszkanie czy domek? [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 23-05-2016 o 14:32

  4. #4

    Domyślnie

    Rekuperacja w żadnym wypadku nie zastąpi klimatyzacji, może co najwyżej zaoszczędzić trochę energii poprzez odzysk chłodu wytworzonego już przez klimatyzację, ale tego chłodu nie wygeneruje.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    inka: jeżeli to mieszkanie to pewnie jest i wspólnota. Masz zgodę na postawienie jednostki zewnętrznej?

  6. #6

    Domyślnie

    Dołączę się do pytania. Potrzebuję klimatyzacji do mieszkania do sypialni 30m3 Chciałbym ją schładzać na wieczór i w ciągu dnia aby drzwi były otwarte aby chłód wylatywał na mieszkanie. Podstawa to schłodzenie sypialni. Chciałbym przeznaczyć na to 2-2,5k Jaką jednostkę moglibyście polecić stosunek jakości do ceny itd. Sam myślałem może o LG E12EM

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michał St

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-043
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wszystko aby nie LG od momentu kiedy zaczeli produkcje na skale masową jakość znacznie się pogorszyła. Wzrost awaryjności i długi czas reakcji serwisu w przypadku awarii.

  8. #8

    Domyślnie

    Aż tak źle z tym LG pasuje mi bo jest cichy a na tym mi bardzo zależy, ewentualnie w podobnych cenach są Gree

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał St Zobacz post
    Wszystko aby nie LG od momentu kiedy zaczeli produkcje na skale masową jakość znacznie się pogorszyła. Wzrost awaryjności i długi czas reakcji serwisu w przypadku awarii.
    Sory za odgrzanie kotleta ale nie mogę czytać takich bzdur. Napisz, która firma nie produkuje dziś masowo. Mam LG i jestem bardzo zadowolony a ich design nie ma sobie równych.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10

    Domyślnie

    Hej, osobiście nie wybierałabym klimatyzatora typu monoblok, fajne są split i do mieszkań też
    fajnie opisane jest to tutaj
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-08-2017 o 13:56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony