dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Co do wyspy na środku, ja sobie nie wyobrażam robienia wokół niej kółek, żeby się dostać do łazienki, czy wyjść z domu. Dla mnie w ogóle dzielenie takie na dwa "ciągi" jest bez sensu... Nic to nie daje oprócz blatu roboczego. Wersja kinki jak najbardziej trafiona.Salon jest spory. Mieszkanie ma taki układ, że niestety komunikacja ma dużą powierzchnię. Nie da się tego zbytnio zmienić. Dobrze rozwiązane jest strefowanie. Strefa dzienna zaraz przy wejściu, strefa nocna w głębi mieszkania.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frampton Zobacz post
    a projekt nr 1 z wyspą i przejścia po ok 90-100cm ? nie będzie za mało?
    Jak się uprzesz to zrobisz po swojemu,takie przejście jest ok,zwróć uwagę jeszcze że jeśli
    "są dzieci "to one lubią biegać,jeździć i ganiać się tu gdzie najwięcej miejsca a korytarz 9m jest idealnym miejscem do zabaw.
    Tutaj jeszcze jedna propozycja.

  3. #23

    Domyślnie

    Ciekawe rozwiązanie Kinka. Na pewno było by więcej roboty z mediami.
    Z funkcjonalnego punktu widzenia, czy tv może być oddalony od kanapay o 5m i jeszcze vis-a-vis okna?
    Czytałem na kilku stronach że 40" tv HD powinien być oddalony od 1,6 do 2,8m od ogladającego.

    Jasne, że jeśli się uprę. I może nawet się uprę, bo moja wizja odpowiada w jakimś stopniu moim zapotrzebowaniom.
    Z drugiej strony boję się, że już po fakcie okaże się, że ta wizja to utopia która przegrywa w zdarzeniu z rzeczywistością.
    A taki eksperyment może być kosztowny.
    Jeśli macie jakieś linki do rzutów, wizek z mieszkaniem o podobnym układzie, to będę wdzięczny za linki.
    Pozdrawiam
    F.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja sobie nie wyobrażam oglądania tv z takiej odległości,przecież przed kanapą zwykle jest stolik i musi być choć trochę miejsca na przejście.
    Narożnik nie musi stać przy samej ścianie,zresztą każdy robi wedle swojego uznania,ja tam nie uznaje żadnych zasad co do odległości,tylko jak mnie jest wygodnie,zawsze możesz kupić tv 60"

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Mam 32'' w odległości 3 metrów i nie wyobrażam sobie, że tv mógłby być większy przy takim dystansie Przy 40'' oglądanych z połowy tej odległości, musiałabym prosić M, żeby mi relacjonował, co się dzieje na drugim końcu tv
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 09-02-2016 o 09:38

  6. #26

    Domyślnie

    No to Was zaskoczę dziewczyny:
    Ilość cali: tv 40 " Odległosć HD: 1.68 m
    Ilość cali: 40 " Odległosć UHD: od: 0.84 m do: 1,64 m
    Ale wiem o czy myślicie, sam wcześniej nie podejrzewałem że takie mogą być zalecenia i rozpatrywałem odległość 5,5m dla tv 40"

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frampton Zobacz post
    No to Was zaskoczę dziewczyny:
    Ilość cali: tv 40 " Odległosć HD: 1.68 m
    Ilość cali: 40 " Odległosć UHD: od: 0.84 m do: 1,64 m
    Ale wiem o czy myślicie, sam wcześniej nie podejrzewałem że takie mogą być zalecenia i rozpatrywałem odległość 5,5m dla tv 40"
    Każdy zna te zalecenia,spytam wprost..........czy ty dotychczas nie posiadałeś telewizora
    Bo chyba każdy go ma i wie z jakiej odległości najlepiej mu się ogląda.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Mam w nosie te wyliczenia - wiem, że nie ogarnęłabym wzrokiem całego obrazu.

  9. #29

    Domyślnie

    Ok, a wracając do projektu nr 2(pierwszy post). Gdybym jednak tak zdecydował się urządzić salon i aneks znalazłby się w korytarzu, to może Miałybyście dla mnie jakieś już sugestie ad rozwiązań, materiałów, pewnych korekt?

    Np, czy kuchnia (taka wpuszczona w ścianę, dwa filary i sufit) czy powinna się zaczynać równo z linia przedpokoju i korytarza do łazienki, czy tak jak na projekcie "wylewać" się nieco i nachodzić na oba korytarze?

    W kwestii zlewu, to nie zachowałem proporcji. Półwysep ma wymiary 200x90cm, a zlew będzie jednokomorowy.

    Projekt nr 2 ma kilka zalet, które do mnie przemawiają:
    - przestrzeń
    - możliwości dla garderoby, półwyspu (sporo blatu roboczego)
    - stół
    - wszystko dość naturalnie się wkomponowuje, nie ma wrażenia ścisku i dokładania elementów na siłę.

    Dzięki!

  10. #30

    Domyślnie

    Anika, załączone realizacje są bardzo ładne, ale jeśli u nas drzwi wychodzą na wąski korytarz. Podoba mi się jednolita zabudowa, ale jeśli postawimy tam szafę, to będzie bardzo wąsko.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony