dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Okna dachowe ROTO a grzejniki

    Witam, chciałem zapytać czy koniecznie muszę dać grzejnik pod okna dachowe? czytalem że niby się skrapla woda gdy nie ma grzejnika ? mam 2 okna ROTO obok siebie o wymiarach 94 szerokie na 140 długie i instalator radzi dać ... w projekcie z kolei nie ma grzejnika pod nimi bo jest łóżko i pod ten wariant mam elektrykę dopasowaną .... a grzejnik za łóżkiem to chyba rozwiązanie nie do przyjęcia ? co radzicie? jest to sypialnia na piętrze ..... może alternatywnie zastosować podlogówkę w sypialni i po kłopocie ?? POMOCY

  2. #2

    Domyślnie

    jak u Was jest rozwiąnie rozmieszczenie grzejników na poddaszu ? macie pod oknami czy też nie ma takiej konieczności ?? plz help

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na cholerę Ci grzejniki???
    Zrób podłogówkę w całym domu i po kłopocie. Nie ma sensu robienie OP tylko w jednym pomieszczeniu, przy błędnym montażu ogrzewania mieszanego będziesz mieć same problemy. Grzejniki owszem tak, ale tylko drabinki w łazience.
    Pomyśl o WM, u mnie w łazience mam okno Roto i przy wentylacji i OP nie mam żadnych problemów.
    Druga sprawa to ja na Twoim miejscu przy dwóch oknach dachowych w jednym pomieszczeniu rozsunął bym je. Łatwiej dokładnie je ocieplić.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 09-02-2016 o 17:16
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4

    Domyślnie

    poczytałem troszkę i chyba rzeczywiście zmienię grzejniki na podłogówkę na całym poddaszu, jedynie w garażu zostawie grzejnik, i dwa żeberkowe w łazienkach. Niestety okien już nie rozzsunę ponieważ są już zabudowane .... teraz myśle jakie sterowniki pokojowe wybrać do każdego z pokoi, wcześniej wybrałem na parter z firmy Salus ST320 dobowy..... Tomaszs131 a Ty jakie masz sterowniki ??

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie mam żadnych sterowników w OP. Wychodzę z założenia, że nie ma co komplikować sprawy, najprostszy system jest zdecydowanie trwalszy i parę groszy w kieszeni zostaje. Temp. pomieszczeń reguluję rotamerami, na samym początki jest trochę zabawy ale raz ustawiona będzie działać. Ważną sprawą jest oznaczenie pętli na belce rozdzielacza, ułatwi to sterowanie. Zdjęcia oczywiście teź się mogą przydać. Pamiętaj, że OP charakteryzuje się dużą bezwładnością.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #6

    Domyślnie

    wykonawca radzi że na sterownikach ustawiam w każdym pokoju inną temperaturę, jeśli wiem że w któryś nie przebywam to nie ustawiam na nim 25 stopni a np 18 .... co jednocześnie przekłada się na oszczędności w ogrzewaniu.

    Charakteryzuje się dużą bezwładnością czyli co masz na myśli ? że długo się nagrzewa i jednocześnie długo się wychładza po wyłączeniu ??

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wykonawca powiadasz, po prostu chcę zarobić. Co mu się dziwić. To samo możesz osiągnąć za pomocą skręcania rotamerami i termometrami pokojowymi.
    Bezwładność tym się właśnie charakteryzuje,, zwłaszcza przy posadzkach cementowych. Może podprowadź kabelki pod każdy zasilacz, jak postanowisz po wszystkim że zabawa rotamerami nie jest dla Ciebie to je założysz. Ile musiałbyś zapłacić za sterowniki z montażem dla całego budynku?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #8

    Domyślnie

    cena jednego sterownika dotykowego to ok. 300 zł ... ale są również takie zwykłe za 77 zł sztuka ...

    tak zrobie już z elektrykiem gadałem wyciągnie mi kabelki do pokoi i pozniej sie zdecyduje czy je biore czy nie.

    czyli przy zastosowaniu OP lepiej mieć wylewkę anhydrytową niż cementową ??

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jeśli zależy Ci na akumulacji (cementowa), czy na szybszymi podgrzewaniu i studzeniu posadzki. W pierwszym przypadku przy dobrze ocieplonym, szczelnym domu można wykorzystać akumulator w postaci posadzki do nagrzania jej w taniej taryfie a ciepło będzie oddawane w ciągu dnia. Podsumowując obie nadają się do OP, wszystko zależy od komfortu mieszkańców, a to już kwestia indywidualna.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony