dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jakie schody strychowe ?

    Witam,

    Chciałbym zakupić schody strychowe ale nie wiem jakie. Analizując rynek w grę wchodzą schody fakro albo optistep (to chyba to samo).
    Mam kilka pytań:

    1. Schody nożycowe czy drewniane?
    2. Jakie schody bedą dobre gdy odległość od podłogi na strychu do sufitu w pomieszczeniu poniżej to jakieś 35 cm ?
    3. Jak takie schody zabudować w takiej sytuacji?
    4. Czy wymiar 70x90 będzie ok ?

    Schody mają być dobre i tanie. Bez wodotrysków.

    Chce to zamontować wlasnymi silami.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Schody strychowe FAKRO

    Witam,

    W naszej ofercie dostępne są schody drewniane, metalowe oraz nożycowe - możemy zaproponować standardowe rozwiązania w zakresie termoizolacji oraz wersje przeznaczone do budynków energooszczędnych.

    W przypadku schodów strychowych kluczowe znaczenie ma wymiar otoworu w stropie oraz wysokość pomieszczenia w którym schody będą zamontowane. Na podstawie tych danych możemy dobierać konkretną wersję w zależności od własnych preferencji oraz wymagań.

    Proszę o podanie powyższych danych - postaram się dobrać kilka wersji

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  3. #3

    Domyślnie

    Między jętkami mam dokładnie 102 cm. Na szerokość mogę zrobić dowolnie, tj. tak aby schody o szerokości 60 albo 70 się zmieściły (dokręcę belki poprzeczne - proszę tylkoo podanie jakie wymiar mam zostawić pod dany typ).
    Wysokość pomieszczenia w którym bedą schody to 265 cm.
    Odległość od sufitu do podłogi z płyt OSB na strychu to około 35 cm.
    Interesują mnie schody drewniane lub nożycowe. Termoizolacja standardowa. Nie wydam wiecej na schody jak 60-650 zł. Im taniej tym lepiej.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  4. #4
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Schody strychowe FAKRO

    Witam,

    W tej sytuacji mogę zaproponować najbardziej standardowe wersje z naszej oferty czyli model LWS Plus i LWK Plus
    Otwór w stropie powinien być przygotowany w rozmiarze handlowym schodów - skrzynia schodów jest pomniejszona fabrycznie o konieczny luz montażowy.

    Poniżej podaję ceny katalogowe:

    LWS Plus 70x100/280 445,00PLN + VAT/szt

    LWK Plus 70x100/280 510,00PLN + VAT/szt

    W przypadku zdecydowania się na zamówienie sugeruję kontakt z wybranym, lokalnym punktem dystrybucji produktów firmy FAKRO,
    gdzie można uzyskać korzystny rabat od podanej wyżej ceny katalogowej. Lista punktów zamieszczona jest na naszej stronie internetowej:
    http://www.fakro.pl/dystrybucja/gdzi...tkie-produkty/

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz. Czy może mi Pan napisać co jest w standardowym wyposażeniu takich schodów ?
    Jak je zamontować w takiej sytuacji jak pisałem (odległość od podłogi na strychu do sufitu w pomieszczeniu poniżej to około 35 cm)?
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Ja mam schody Fakro, takie z metalową drabinką. Tak sobie wyobrażam, że te drewniane, to 30-40 lat może wytrzymają, a później to jak będę miał 70 lat, to się pode mną załamią Więc kupiłem metalowe. Na starość kości się słabo zrastają...
    Montaż - licujesz skrzynię do sufitu i przykręcacz. Skrzynia ma ze 20 cm wysokości. A później możesz pozostałą wysokość niezakrytego stropu zabudować deskami, albo zostawić tak jak jest.

  7. #7

    Domyślnie Jakie schody strychowe?

    Witam, Poddasze użytkowe 280cm, nie mam ograniczeń co do otworu, więc jaki będzie optymalny? Taki jak wyżej 70x100cm? Poproszę o radę co wybrać?

  8. #8
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Najcześciej wybierany rozmiar schodów strychowych to 70x120, 70x130 oraz 70x140.

    Jeżeli jest taka możliwość zawsze sugeruję zastosowanie skrzyni o długości jak wyżej- dzięki temu mamy zapewnione więcej mniejsca podczas wchodzenia po drabince - ma to znaczenie szczególnie kiedy wnosimy różne rzeczy (czasem dość duże) na strych, jest poprostu wygodniej.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  9. #9

    Domyślnie

    Witam. Jestem przy wyborze schodów strychowych oddzielających pomieszczenia mieszkalne ze strychem nieogrzewanym. Myślałem nad schodami firmy Fakro albo model LWK - 440zł albo cieplejsze LTK - 650zl. Czy jest sens dopłacać 200zl do cieplejszych schodów czy lepszym rozwiązaniem było by zrobienie skrzyni wypełnionej wełna mineralna i przykrycie schodów od góry?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony