dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 135
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Dzięki za podpowiedz, pobiegłam obejrzeć -piękny dom -bliski bardzo naszym gustom . Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy.
    Faktycznie myśląc o zakryciu wszystkiego, mieliśmy też na uwadze ten fakt, że łatwiej zakryć nić "porządnie" zrobić widoczne belki.
    Ja lubię surowe klimaty, ten dom ma być surowy - w końcu jest prawie w lesie - więc może surowizna belek to jest to??
    Jak dostanę propozycję wrzucę do konsultacji.
    jak będziesz chciała mieć belki widoczne, to albo klejonka, żeby nie wykręcało, albo kilka desek łączonych (ale to rzadko stosowane).
    Nie mniej jednak, klejonka ze zdjęcia jest droga, bo jest gięta do tego, ale pewnie dało by się to na prostych odcinkach zrobić.
    Nie wiem czy zauważyłaś, że od projektanta masz 2 rodzaje konstrukcji dachowej, nie wiem, czy to tak miało być, czy to żeby pokazać, że są 2 do wyboru?

    Domek na weekendy, ze względu na pracę i dojazdy?
    Swoją drogą budowa takiego domku całorocznego weekendowego będzie taka sama jak zwykłego domu, no chyba, że to miałby być domek tylko letni, ale wtedy takie rzeczy jak ogrzewanie odchodzą (ew koza/kominek i wystarczy)

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    ........jak będziesz chciała mieć belki widoczne, to albo klejonka, żeby nie wykręcało, albo kilka desek łączonych (ale to rzadko stosowane).
    Nie mniej jednak, klejonka ze zdjęcia jest droga, bo jest gięta do tego, ale pewnie dało by się to na prostych odcinkach zrobić........

    Jak pisałam wcześniej klejonka odpada ze względu na cenę.

    .......Nie wiem czy zauważyłaś, że od projektanta masz 2 rodzaje konstrukcji dachowej, nie wiem, czy to tak miało być, czy to żeby pokazać, że są 2 do wyboru?

    Ta część z "kratwonicą" ma być nad częścią dzienną, która zostaje otwarta, druga część więźby jest nad "antresolą".
    Nad sypialniami mamy mieć drewniany strop a nad częścią "dzienną" -pustkę. Stąd te różnice właśnie.

    .........Domek na weekendy, ze względu na pracę i dojazdy?
    Swoją drogą budowa takiego domku całorocznego weekendowego będzie taka sama jak zwykłego domu, no chyba, że to miałby być domek tylko letni, ale wtedy takie rzeczy jak ogrzewanie odchodzą (ew koza/kominek i wystarczy)...........................

    W sumie sama nie wiem jak określić taki rodzaj domu.
    Będzie całoroczny bo i cały rok mamy zamiar tam jeździć i mieszkać . Zobaczymy jak to się wszystko dalej ułoży.
    Ostatnio edytowane przez alewe ; 15-04-2016 o 23:11

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Jak pisałam wcześniej klejonka odpada ze względu na cenę.
    Jeśli będziesz chciała mieć długą belkę (widoczną czy nie), to albo zrobisz ją łącząc kilka desek ze sobą, albo będziesz musiała mieć klejonkę.
    Problem z długimi belkami polega na tym, że z biegiem czasu będą się wykręcać lub wypaczać, klejonka właśnie po to jest, żeby temu zapobiegać - fakt, gruba długa belka z klejonki jest strasznie droga, ale przynajmniej się nie pręży
    Inna opcja, to belka metalowa obita, tak by wygladała jak drewniania
    Coś podobnego jest tutaj: cz1 i cz2 możesz obejrzeć tylko cz2, bo to montaż i efekt końcowy.
    Gdzieś miałem jeszcze obicie 2teownika metalowego, ale nie mogę znaleźć realizacja podobne, efekt też.


    edit:
    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Ta część z "kratwonicą" ma być nad częścią dzienną, która zostaje otwarta, druga część więźby jest nad "antresolą".
    Nad sypialniami mamy mieć drewniany strop a nad częścią "dzienną" -pustkę. Stąd te różnice właśnie.
    obejrzyj sobie ten filmik stary ale chyba robią coś podobnego jak u Ciebie, czyli jak to nazwali sklepienie katedralne - ale bez grubej belki się nie obejdzie (pewnie metalową też można zrobić).
    Ale do tego potrzebujesz 2 ściany nośne, które utrzymają tą belkę i dach.
    Inna sprawa to pokrycie dachu, bo jakby nie patrzeć blacha i blachodachówka są lżejsze, przez co konstrukcja dachu prostsza, przy dachówce ceramicznej, już tak łatwo nie będzie, bo jest ona sama w sobie cięższa.
    Ostatnio edytowane przez molikk ; 16-04-2016 o 11:50

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Będzie blacha na pewno.
    Dzięki za przykłady, w sumie i tak nam nic innego nie zostało jak poczekać na rysunki od projektanta.
    Zobaczymy co wymyśli.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Będzie blacha na pewno.
    Dzięki za przykłady, w sumie i tak nam nic innego nie zostało jak poczekać na rysunki od projektanta.
    Zobaczymy co wymyśli.
    Generalnie to co byś chciała osiągnąć dałoby się zrobić, jednak cena będzie proporcjonalna do skomplikowania - dlatego wszyscy lecą po łatwiźnie i te dachy są bardzo do siebie podobne (konstrukcyjnie) przez co cena jest w miarę rozsądna.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Dużo się nie zmieniło, choć ta wersja wydaje mi się wizualnie "lżejsza" i chyba (?) łatwiejsza do wykonania?
    W zasadzie to rysunki do projektu- podobno później możemy jeszcze z tym powalczyć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Widok więźby v3-1.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	353303  
    Ostatnio edytowane przez alewe ; 18-04-2016 o 11:29

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    W sumie to trochę racja, że często projekt swoje a wykonanie swoje, ale nie po to płacisz kasę za projekt, by później znowu nad tym myśleć, poza tym ktoś później musi wziąć na siebie zmiany projektowe, a to w końcu konstrukcja dachu jest

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    molikk -masz rację z tym projektem, w sumie jak się oswoiliśmy z tą drugą wersją. to stwierdziliśmy,że zostawiamy to na 100%

    Papiery jeszcze nie złożone

    Tak w oczekiwaniu na coś, wymyśliłam sobie takie miejsce na składownie drewna do kominka.


    Mam nadzieję,że to się sprawdzi w praktyce.
    Widziałam tu na forum, zdjęcie które mnie zainspirowało.
    Nie mogę jednak go znaleźć , nie pamiętam u kogo pojawiło się jako przykład- jak sąsiad magazynuje drewno.
    Będę wdzięczna jak komuś się skojarzy i mi podpowie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drewutnia.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	353703  

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie



    Zaczynam odliczać dni do wydania decyzji....
    Tymczasem kontener stoi (zółty w rogu).... BRDA to już tylko wspomnienie.... (został komin i szczątki fundamentów)

    Zarys domu wytyczony.....
    Coś się dzieje, czuć w kościach,że to już bliżej jak dalej

  10. #50

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Post

    ewedela-miło,że zaglądasz .... powolutku zaczynamy

    Mam mały dylemat, ponieważ dostałam nową więźbę od konstruktora.
    Muszę się na coś zdecydować, bo pora składać zamówienie.

    Dla przypomnienia -więźba z projektu



    Nowa propozycja:



    Naprawdę nie wiem którą wybrać - liczę na WASZĄ POMOC!!

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Tak nieśmiało....







  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    27.06.2016 MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!


    Do 15 lipca muszą stanąć mury - później ekipa wchodzi na inną budowę.....

    A tymczasem mecz oglądaliśmy w takich okolicznościach przyrody
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-06-27 13.08.14.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	359435  

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Budynek wytyczony, kolej na kopanie fundamentów-to już za chwilę.

    Udało nam się wkomponować dom tak,że nie trzeba było praktycznie wycinać żadnych drzew.
    Trochę to dziwne uczucie , działka z leśnej tak nagle zmieniła się w "budowlaną".
    Zastanawia mnie, czy budowa domu, bardzo zmieni to miejsce....






  15. #55

    Domyślnie

    dałaś tytuł "dom zintegrowany z naturą " dla mnie taki dom to taki co naturze nie szkodzi , zużywa mało energii ,nie zanieczyszcza środowiska , nie blokuje wędrówki zwierzątek , nie są nadmiernie używane pestycydy .......wygląd ma drugorzędne znaczenie .... zawsze gada się przy okazji takich projektów że "stapia się z otoczeniem " troche to naciągane , dom to dom , to nie jest wytwór natury , zawsze będzie się odróżniał

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Każdy ma swoją interpretację i wizję pewnych pojęć. Pisząc "zintegrowany" miałam na myśli budynek, który nie dominuje nad otoczeniem, który nie zawładnie całą okolicą.
    Dom który się nie narzuca, nie przeszkadza a "wtapia " się naturalnie w otoczenie. Takie są założenia i mam nadzieję,że choć w części to nam się uda. Nie planujemy budowy domu z gliny ze słomianą strzechą a taki zdecydowanie jest bliżej natury. Planujemy natomiast żyć- z trzema wielkimi mrowiskami i zwierzętami które nas często odwiedzają i całą "leśną gromadą" - w zgodzie . Taka to moja/nasza wizja integracji. Kwestie bardziej "techniczne" też mają znaczenie, ale chyba większość budujących stara się w tej chwili by domy były energooszczędne i nie szkodzące środowisku.

  17. #57

    Domyślnie

    Tak mi się z Twoją konstrukcją więźby skojarzyło



    tylko tu wnętrza jasne

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    U nas wiezba będzie z tej pierwszej wersji-czyli bez tych poprzecznych belek. Szukam tartaku w okolicach Wrocławia gdzie jest suche drewno z jodły -na te belki właśnie.
    Zastanawiam się też nad podłogą, cały czas chodzi mi po głowie beton zacierany ale nie wiem jak się sprawdza we wnętrzu. .

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Powolutku do przodu








    Ostatnio edytowane przez alewe ; 11-07-2016 o 23:23

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    A takie widoki na deser..........




Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony