dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 247
  1. #41

    Domyślnie

    wlasnie z tego co widze to jak mowicie te projektowe 12/15cm jak do ogrzewania pradem to malo ale coz poczac tak juz bylo w projekcie czlowiek sie nie zna i nie znal i nawwt o tym nie myslal, mysalem ze jest wystarczajace, ponadto znalazlen z okien specyfikace i uw to 1.33 a ug przewaznie 1.1 moze dlatego ze dwuszybowe i duze okna bo 3x150x150, balkonowe ok 2x3 i 100x80 dwa, dlatego od samego poczatku myslalem o dobrym malym podajnikowyn z ekogroszkiem ew mial bo pow tez za jakis sie zwiekszy na poddasze dojda okna i grzejniki wiec odrazu przyszlosciowo a zrobie prad prawie na styk a potem bedzie brakowalo? ja nie oczekuje od domu zapotrzebowania na chwile obecna 40 czym 50 w/m2, zalezy mi o dosc ekonomicznym zrodle ogrzewania nie boje wejsc do kotlowbi raz na jakis czas i cos wyczyscic a te najmniejsze piece na eko przy takim stanie rzeczy brzmia chyba dosc sensownie jak pozniej doliczy gore. kto wie moze za kilka kilkanascie lat jakas termomodernizacja ale poki co nowy miec lepszy od stareho poprostu i czysty i swiezy

  2. #42

    Domyślnie

    Jako osoba zainteresowana tematem przyglądam się dyskusji i w sumie na tą chwilę wciąż pozostaję niezdecydowany - zwolennicy jednego jak i drugiego rozwiązania mają swoje racje (tak sądzę).

    Dorzucę coś, co może zmieni rozkład sił, a mianowicie:
    Chcę zbudować przeciętny domek 100-120m2 parter. Obecnie jest nas dwoje, ale prędzej czy później będzie więcej. W obecnym mieszkaniu, nasze zużycie wody (miesięczne) oscyluje w granicach 9-11m3 - w tym ok. 2m3 ciepłej. Z rozmów z sąsiadami wychodzi, że to dużo. Nie myjemy naczyń ręcznie - tylko energo i wodooszczędna zmywarka, pralka - głównie krótkie programy, tylko prysznic - bez wanny oraz ogólne rozsądne, a nawet oszczędne użytkowanie wody....
    Przechodzę do meritum.

    Budując dom na wsi, chcę mieć łazienkę główną z wanną oraz mniejszą dla gości z prysznicem. Woda sama w sobie jest tania, ale jak nasze miesięczne zużycie wody będzie wynosić 15-20m3 to jak rozpatrywać kwestię ogrzewania wody prądem? Czy w takim przypadku "wungiel" nie będzie rozsądniejszy? mam na myśli zapas taniej mocy i jej ciągłą dostępność, bez taryf nocnych i takich tam... Pomijam kwestię pracy przy małym piecu z podajnikiem na "eko-syf" - jak to niektórzy zwykli nazywać go. - jej się nie boję.

  3. #43
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Budując dom na wsi, chcę mieć łazienkę główną z wanną oraz mniejszą dla gości z prysznicem. Woda sama w sobie jest tania, ale jak nasze miesięczne zużycie wody będzie wynosić 15-20m3 to jak rozpatrywać kwestię ogrzewania wody prądem? Czy w takim przypadku "wungiel" nie będzie rozsądniejszy? mam na myśli zapas taniej mocy i jej ciągłą dostępność, bez taryf nocnych i takich tam... Pomijam kwestię pracy przy małym piecu z podajnikiem na "eko-syf" - jak to niektórzy zwykli nazywać go. - jej się nie boję.
    Kocioł na węgiel+komin+robocizna=ok.15tys.zł a za 20tys.zł masz pompę p-w gdzie eksploatacja jest znacznie tańsza niż wegla.
    Gdzie widzisz sens wchodzenia w syf ?

    Ja też mam spore zużycie cwu bo mam tylko wannę bez prysznica i nigdy ciepłej wody mi nie zabrakło.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-02-2016 o 20:46

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    Nie jestem zwolennikiem kotłów na paliwa stałe ale mam pytanko Arturo72 skąd te cenny 15 tysięcy kocioł + komin + montaż? Astronomiczna kwota

  5. #45
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał szukaj Zobacz post
    Nie jestem zwolennikiem kotłów na paliwa stałe ale mam pytanko Arturo72 skąd te cenny 15 tysięcy kocioł + komin + montaż? Astronomiczna kwota
    Kocioł z podajnikiem dobry to ok.8tys.zł,komin z wykończeniem ponad dachem to ok.4-5tys.zł i już masz 12-13tys.zł,pompki obiegowe min.2,zawory cztero-pieciodrogowe,sterowniki i inne piździki do wegla to mi.2tys.zł i już masz 15tys.zł.
    Oczywiście nie wliczone pomieszczenie konieczne do kotła,które w domu musi być i za które też się płaci.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    Ja za komin systemowy fi 160 z montażem zapłaciłem 3 tysiące.
    Myślę że wyjdzie całość około 10tysięcy.
    Uważam że jeżeli jest gaz ziemny w pobliżu ( do 20-30 mb przyłącza ) zrobił bym kocioł gazowy a nie pompę ciepłą.

  7. #47
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał szukaj Zobacz post
    Ja za komin systemowy fi 160 z montażem zapłaciłem 3 tysiące.
    Myślę że wyjdzie całość około 10tysięcy.
    Uważam że jeżeli jest gaz ziemny w pobliżu ( do 20-30 mb przyłącza ) zrobił bym kocioł gazowy a nie pompę ciepłą.
    Ja mam gaz ziemny przy działce i zdecydowałem się ogrzewać nie pompą a prądem
    A czemu to policz
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:
    http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf
    +wodna podłogówka.
    +bojler do cwu:
    http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/
    lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:
    http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

    Całość będzie grzana prądem w II taryfie.
    Całkowite zużycie domu na c.o i cwu 10000kWh.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    No sporo argumentów za pc ale pozostaje kwestia żywotności pc i kosztów jej naprawy oraz żywotność kotła i jego naprawy.
    Co do małego zapotrzebowania domu na ciepło są już fajne kotły z taktowaniem palnika od 2,3kW mocy.

  9. #49
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał szukaj Zobacz post
    No sporo argumentów za pc ale pozostaje kwestia żywotności pc i kosztów jej naprawy oraz żywotność kotła i jego naprawy.
    Ależ proszę,prosto ze Szwecji:
    Cytat Napisał Renata B Zobacz post
    Witam!
    Troszkę wtrącę sie do dyskusji. Od 10 lat użytkowuje PC powietrze woda, nikogo nie namawiam i uważam, ze każdy ma prawo zdecydować we własnym domku na najbardziej dla niego optymalny rodzaj ogrzewania.
    Powiem może tylko tyle, ze tu gdzie mieszkam, jest zimniej i wietrznej niż w Polsce i nigdy nie zdażyło mi sie zmarznąć
    W nowym domku tez planujemy podłogówkę i PC.
    Pozdrawiam

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    Też czytałem.
    Ale argument napraw pc i kotłów gazowych nikt nie brał pod uwagę.
    A pytanie jedno z prostszych czy firma która montowała ci pompę wypłukała ci instalacje oraz czy napełniła ją uzdatnioną wodą tak jak powinno? Czy po prostu poszło na żywioł i zalane zostało z sieci??
    Przykład kosztów serwisowych:
    wymiennik płytowy kocioł gazowy - około 600zł.
    wymiennik płytowy pc woda-freon - około 3000zł.
    płyta główna kocioł ariston kondensacyjny - około 430zł.
    płyta główna pc daikin - około 2300zł.
    sprężarka daikin 11kW - około 6000zł.
    na forum czytałem że wymiana dwóch wentylatorów w jednostce zewnętrznej wraz z płytą w daikinie to około 4500zł.
    Ostatnio edytowane przez szukaj ; 21-02-2016 o 21:17

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kocioł z podajnikiem dobry to ok.8tys.zł,komin z wykończeniem ponad dachem to ok.4-5tys.zł i już masz 12-13tys.zł,pompki obiegowe min.2,zawory cztero-pieciodrogowe,sterowniki i inne piździki do wegla to mi.2tys.zł i już masz 15tys.zł.
    Oczywiście nie wliczone pomieszczenie konieczne do kotła,które w domu musi być i za które też się płaci.
    Ależ znowu Artek pitolisz.
    Gdybyś choć jakieś minimum tej wiedzy tajemnej posiadł oprócz tego że węgiel jest be, nie błaźniłbyś się po forum gdzie ludzie to czytają.
    Nie ma zaworów pięciodrożnych, jak już to 3 lub 4 drożne i nie wiem czy Ty przy swojej pompce takiego też nie masz, a może nie wiesz że masz ?
    Po co Ci jakieś dodatkowe sterowniki skoro kocioł kupujesz kompletny ze sterownikiem, jak kupisz taki za 8 tysi to masz dodatkowo czujnik pogodowy i dwa termostaty w komlecie programowalne spod sterownika, dostęp do kotła przez internet, kolano a nawet rurę spalinową w zestawie, pompkę energooszczędną czasem można wynegocjować w gratisie.
    Bardzo nieudolne naciąganie kosztów w tym przypadku a zaniżanie tego co promujesz, z resztą ile ja już tych Twoich cen pomp tutaj widziałem włącznie z Twoją
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  12. #52

    Domyślnie

    Wiecie o tym, że czym więcej czytam to forum - zwłaszcza dział ogrzewanie - to wydaje mi się, że wiem jeszcze mniej?
    W moim przypadku jeśli tylko bym miał dostęp go gazu z rurki to nie byłoby tematu. Niestety jestem zmuszony podjąć decyzję między skrajnie różnymi sposobami ogrzewania domu... wungiel - którym bądź co bądź Polska stoi - lub PC/ kable/ grzejniki elektryczne - tak nielubiane, a może owiane "złą sławą" - szeroko rozumiane ogrzewanie elektrycznością. Wszyscy wiemy, że w internetach to różne rzeczy można pisać i czytać, dlatego nie "dziwta się", że do tego typu rozwiązań wiele osób podchodzi sceptycznie. Przeciętny zjadacz chleba, mający sztywny, ograniczony budżet na budowę i wykończenie domu nie może sobie pozwolić na ryzyko i testowanie nieznanych mu bliżej rozwiązań. Główny, stały koszt utrzymania domu chyba ogrzewania i podgrzew wody, tak?
    Jakby nie patrzeć, jeśli prąd drożeje to w zasadzie dlatego, że paliwo służące do produkcji prądu zdrożało czyli węgiel.

    Podsumowując:
    Czy da się zbudować 100m2 domu, nie stosując dziwnych nietypowych i drogich rozwiązań konstrukcyjnych i potem ogrzać go prądem, taniej niż węglem? Kilkoro bliskich znajomych mających domy 120-200m2, ogrzewa domy eko-groszkiem i wychodzi im to tanio, tzn. 2-3,5T na sezon, przy czym u nich zawsze jest cieplutko, czyli nie 20-22C, a 23-25C. Nigdy nie brakuje ciepłej wody, czy to rano, czy w ciągu dnia, czy w nocy, a sama obsługa pieców sprawdza się do kilku prostych mało czasochłonnych czynności: Co maks kilka dni uzupełnić podajnik paliwem, co ok. 2 tygodnie w mniej niż 1h wyczyścić piec, no i zebranie śmiesznej ilości popiołu. Awarie, serwis? Żyjemy dobrze, tzn. blisko - jesteśmy dobrymi przyjaciółmi - i chyba w każdym przypadku 90% awarii to były jakieś zerwane zabezpieczenie ślimaka(?), 1-3 razy w roku czyli maks. 150zł.... Nie chwalili się dziwnymi problemami z niesamowitym brudem czy dymem. Sam też nigdy nie zauważyłem takich objawów.

    Mimo pozytywnych kontaktów z ogrzewaniem węglowym, sam mocno myślę o PC, ale jakoś ciągle zbyt wiele niewiadomych itd, zwłaszcza gdy czytam czyjeś relacje z budowy i w dużej ilości przypadków pojawia się informacja, że inwestor więcej wie o budowie i działaniu montowanej przez instalatorów pompy, i podstawowych zasadach montażu i spotykanych karygodnych błędach....

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    Ja też mam pc viessmanna powietrze - woda. Nie ma gazu. W domu jestem nieraz 7-8 dni w miesiącu i chciałem mieć możliwość dobrego sterowania i spokojnych snów mnóstwo. Wszystko sterowane przez komórkę

  14. #54
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Wiecie o tym, że czym więcej czytam to forum - zwłaszcza dział ogrzewanie - to wydaje mi się, że wiem jeszcze mniej?
    W moim przypadku jeśli tylko bym miał dostęp go gazu z rurki to nie byłoby tematu. Niestety jestem zmuszony podjąć decyzję między skrajnie różnymi sposobami ogrzewania domu... wungiel - którym bądź co bądź Polska stoi - lub PC/ kable/ grzejniki elektryczne - tak nielubiane, a może owiane "złą sławą" - szeroko rozumiane ogrzewanie elektrycznością. Wszyscy wiemy, że w internetach to różne rzeczy można pisać i czytać, dlatego nie "dziwta się", że do tego typu rozwiązań wiele osób podchodzi sceptycznie. Przeciętny zjadacz chleba, mający sztywny, ograniczony budżet na budowę i wykończenie domu nie może sobie pozwolić na ryzyko i testowanie nieznanych mu bliżej rozwiązań. Główny, stały koszt utrzymania domu chyba ogrzewania i podgrzew wody, tak?
    Jakby nie patrzeć, jeśli prąd drożeje to w zasadzie dlatego, że paliwo służące do produkcji prądu zdrożało czyli węgiel.

    Podsumowując:
    Czy da się zbudować 100m2 domu, nie stosując dziwnych nietypowych i drogich rozwiązań konstrukcyjnych i potem ogrzać go prądem, taniej niż węglem? Kilkoro bliskich znajomych mających domy 120-200m2, ogrzewa domy eko-groszkiem i wychodzi im to tanio, tzn. 2-3,5T na sezon, przy czym u nich zawsze jest cieplutko, czyli nie 20-22C, a 23-25C. Nigdy nie brakuje ciepłej wody, czy to rano, czy w ciągu dnia, czy w nocy, a sama obsługa pieców sprawdza się do kilku prostych mało czasochłonnych czynności: Co maks kilka dni uzupełnić podajnik paliwem, co ok. 2 tygodnie w mniej niż 1h wyczyścić piec, no i zebranie śmiesznej ilości popiołu. Awarie, serwis? Żyjemy dobrze, tzn. blisko - jesteśmy dobrymi przyjaciółmi - i chyba w każdym przypadku 90% awarii to były jakieś zerwane zabezpieczenie ślimaka(?), 1-3 razy w roku czyli maks. 150zł.... Nie chwalili się dziwnymi problemami z niesamowitym brudem czy dymem. Sam też nigdy nie zauważyłem takich objawów.

    Mimo pozytywnych kontaktów z ogrzewaniem węglowym, sam mocno myślę o PC, ale jakoś ciągle zbyt wiele niewiadomych itd, zwłaszcza gdy czytam czyjeś relacje z budowy i w dużej ilości przypadków pojawia się informacja, że inwestor więcej wie o budowie i działaniu montowanej przez instalatorów pompy, i podstawowych zasadach montażu i spotykanych karygodnych błędach....
    Po pierwsze i przede wszystkim na to powinieneś sobie odpowiedzieć ile Twój dom zużyje energii na ogrzewanie,nie ton węgla,nie od sąsiadów ale ilosć energii jaką TWÓJ dom zużyje.Bez tej wiedzy będziesz ślepy i głuchy jeśli chodzi o wybór systemu grzewczego do domu.
    2-3,5t węgla w nowym domu to nie jest absolutnie tanio,to wręcz drogo tym bardziej,że kosztem dżwigania tych ton,wdychaniem pyłu u ogólnym syfie.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    Arturo72 a jak z odpowiedziami z mojego poprzedniego postu?

  16. #56

    Domyślnie

    ja w pewnym sensie tez zdurnialem, mam ograniczony budzet kazdy kto buduje dom ustala sobie jakas kwote ile na co przeznaczy, i szuka optymalnego rozwiazania piszac na forum i pytajac ludzi doswiadczonych w tej dziedzinie czy tez ludzi ktorzy maja podobne domy i wiedza co i jak u nich pracuje ktorzy potrafia pow mam takie ogrzewanie i jestem z niego zadowolony lub nie albo spisuje sie lub nie, choc tych niezadowolonyxh brakuje bo wiadono kazdy co ma to chwali chocby nie wiem co.Jak slusznie zauwazyliscie wy i zauwazylem ja czytajac odpowiedzi do dla mnie chlopaka ze wsi ogrzewanie elektrycznne to egzotyka, cos czego moze do konca nie rozumiem i sie boj tzw przez niektorych osob ciemnogrod, ale jestem przyzwyczajony nawet raz dziennie pojsc do pieca posiedziec godzinke w kotlowni wszysto sobie poczyscico naszykowaxc do palenia i jakos mi to nie wadzi
    zauwazylismy tez ze wazna jest ekonomia uzywanych przez nas systemow ogrzewania, i zauwazylismy tez ze akurat moj malutki domek 70m ze wzgledu na slaba izolacje slabe okna nie bedzie ekstra cieply wiec raczej mysle o albo kotle na eko groszek albo zwykly zasypowy rozpalanyod gory weglem tak przez niektorych znienawidzony plus bufor ciepla.
    przyznam troche przestraszulem sie opini ze ekosmieciuch na goszek wywali mi 2/3 opalu przez komin, bo jak mam spaloc 5t zeby miec cieplo to nie warto bo taki piecyk swoje kosztuje paliwo tez wtedy w cenie piecyka na eko mam piec zasypowy do tego bufor
    a jak kolega zauwazyl niektorych poprostu nie stac na metody prob i bledow ja swoj dom buduje specyficznie mam okreslony czas budowy i tez budzet i probowanie jednego albo drugiego ew wtopa totalna tez raczej odpada.
    niestety wg kolegi na prad raczej tez poki co do odbioru nie mam co licYc z moimi marnymi parametrami i zapotrzebowabien a zwiekszenie nakladow na izolacje kilkukrotnie zeby sprobowac te moze w moim przypadku mijac sie z celem.
    jesli kupowac smieciucha i po odbiorze przerabiac na prad tez chyba malo rozsadne, wiec poki co wmoim przypadku zostaje jedna albo druga opcja podajnik albo smieciuch i bufor ciepla w kazdym razie dziekuje za zainteresowanie tematem

  17. #57
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A jeszcze komentarze dot tego cytatu pompy ciepła p-w od 10 lat pracującej w Szwecji:
    Cytat Napisał Renata B Zobacz post
    Pusiu, dlaczego w Skandynawii sa tak popularne pompy ciepla....
    Szwedzi to bardzo wygodny i ekologiczny narod. PC zapewnia im komfort, czystość i bezobslugowosc.
    Jeśli chodzi o utrzymanie ciepla w domu. Przy projektowaniu ogrzewania z uwzględnieniem PC instalatorzy musza pamietac o tym, ze sa to urządzenia niskotemperaturowe o czym w Polsce nie wszyscy pamietaja (czytam takie watki o PC i podlogowce, ze włos mi się jeży)
    Zalecanym sposobem domu sa ogrzewania plaszczyznowe, ale nie wykluczaja grzejnikow, jesli ktos lubi i uprze sie, ale oczywiscie wowczas instalacja musi byc przeliczona do niskich temperatur.
    Jeśli taki warunek jest uwzględniony w projekcie instalacji PC podola każdemu domowi. W Szwecji PC używane sa nawet w kotłowniach w blokach i bez trudu daja sobie rade.
    I jeszcze jedno... oczekiwania co do temperatur w domach... Szwedzkie normy to zdrowa dla czlowieka temperatura pomiedzy 20 a 24 stopnie.
    Oczywiscie mozna PC z grupy pomp niskotemeraturowych osiagnac wyzsze temperatury, ale jest to juz kosztem ekonomii.
    Uff, ale sie rozpisalam..... dodam jeszcze, ze nie spotkalam sie z kaflami w szwedzkim salonie. Na podlogowce zazwyczaj jest drewno
    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Czyli dokładnie to o czym pisałam.
    W zaściankowej Polsce nadal góruje mit nad faktem.
    Głupota wciskana ludziom nadal ma przewagę nad logiką i zdrowym rozsądkiem.
    Z uporem powtarzane dyrdymały w końcu przybierają rangę prawdy, a ludzie to łykają jak cukierki.
    Czyli ciemnogród istnieje

    Cytat Napisał szukaj Zobacz post
    Arturo72 a jak z odpowiedziami z mojego poprzedniego postu?
    Nie będę z naganiaczem vieśka polemizowal.
    U mnie chodzi pompa od 3 lat bez awarii w Szwecji chodzą pompy p-w bez awarii od 10 lat i ponad.W całej Szwecji a nie tylklo u jednej inwestorki.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-02-2016 o 22:33

  18. #58
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spookodzieciak Zobacz post
    ja w pewnym sensie tez zdurnialem, mam ograniczony budzet kazdy kto buduje dom ustala sobie jakas kwote ile na co przeznaczy,
    Dlatego najtaniej jest isć w prąd a nie w węgiel tym bardziej w domu 70m2.
    1kWh z prądu to 0,30zł
    1kWh z węgla przy dobrze dobranym kotle to ok.0,15zł.
    Teraz licz i bierz pod uwagę koszt eksploatacji do kosztu inwestycji.
    Prosto i na temat.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7081496
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7081296
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-02-2016 o 22:41

  19. #59

    Domyślnie

    ale zeby grzac pradem w moim przypadku trzeba docieplic dom aa po pierwsze to sa koszty po drugie nie wiadomo jak z geodeta projektantem i kubatura budynku, wypadaloby sie pozbyc grawitacji ktora moze wprowadzic spore zamieszanie w polaczeniu z dodatkowymi nawietrznikami a to tez koszt sumujac koszty chcac miec max wygody moze to tez troche kosztowac zwlaszcza ze i instalacje elektryczna byc moze trzeba bylo by troche dostosowac i pozwiekszac jej moce zeby wszystko sprawnie chodzilo a nie ograniczac zima zuzycia innych urzadzen dlatego nie bylo wczesniej pod uwage brane ogrzewanie elektryczne moZe to juz nieten etap. piec co plus bufor to w malym stopniu tez odrobina luksusu nie to co podajnik czy prad czy gaz ale zawsze cos

  20. #60
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spookodzieciak Zobacz post
    ale zeby grzac pradem w moim przypadku trzeba docieplic dom aa po pierwsze to sa koszty po drugie nie wiadomo jak z geodeta projektantem i kubatura budynku, wypadaloby sie pozbyc grawitacji ktora moze wprowadzic spore zamieszanie w polaczeniu z dodatkowymi nawietrznikami a to tez koszt sumujac koszty chcac miec max wygody moze to tez troche kosztowac zwlaszcza ze i instalacje elektryczna byc moze trzeba bylo by troche dostosowac i pozwiekszac jej moce zeby wszystko sprawnie chodzilo a nie ograniczac zima zuzycia innych urzadzen dlatego nie bylo wczesniej pod uwage brane ogrzewanie elektryczne moZe to juz nieten etap. piec co plus bufor to w malym stopniu tez odrobina luksusu nie to co podajnik czy prad czy gaz ale zawsze cos
    Ile TWÓJ dom zużyje energii na ogrzewanie w takim stanie jaki zamierzasz budować,że twierdzisz,że za dużo i że trzeba docieplić ?

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony