dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    now77ak

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    79

    Domyślnie Lodówka wolnostojąca "wciśnięta" w zabudowę meblową

    Witam,
    No właśnie, na milionach wizualizacji widzimy eleganckie srebrne lodówki wciśnięte w zabudowę praktycznie na styk. Jak one działają?

    Szukałem dość długo i w każdej instrukcji obsługi/specyfikacji lodówki wolnostojące jest - aby zostawić z 10cm do góry i po około 5-10cm po bokach/z tyłu. Inaczej lodówka się przegrzeje i padnie. Jak zatem one działają?

    Przyznam się, że rozwiązanie z wylądu mi się podoba, ale nie wiem jak o strony technicznej. Będzie to działać?

    Na mniej więcej 10 stronach z ofertami nie znalazłem w opisie "właściwości", wentylacja, kratka wentylacyjna itp (lodówki do zabudowy mają ją z przodu). Ponieważ takie pozycji nie wyszczególnia się w lodówkach wolnostojących, to mam rozumieć że wszystkie mają je z tyłu i musi być prześwit?

    PS. oops, nie wiem czy temat nie powinien się znaleźć w pod-dziale AGD i RTV w domu, ale podczas edycji nie mogę już przenieść.
    Ostatnio edytowane przez now77ak ; 11-07-2013 o 10:30

  2. #2

    Domyślnie

    Sytuacja pewnie taka sama jak z kuchenkami wolnostojącymi. Też zaleca się, aby były w odległości kilku centymetrów od boków sąsiednich szafek a i tak każdy opiera szafki o kuchenkę.
    Z tyłu to naturalnie, że musi być troche miejsca i cyrkulacja powietrza.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    now77ak

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    79

    Domyślnie

    Dokładnie chodzi o lodówkę Sharp SJPD 691 SS. Wymiary 177x80(szerokości)x71. Piszą o odstępie 6cm z tyłu i 6cm po bokach + 9cm od góry. Jestem w stanie zapewnić 9cm z góry (nawet kilka cm więcej) - tak samo z tyłu. Ale po bokach może być już gorzej. Liczę po 2cm z każdej strony.. W sumie brakuje aż 8cm z 12 (po bokach), dlatego pewny nie jestem :/

    PS. Aha, no i jest przelot z 5cm pod lodówką, bo stoi na nogach..

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Semafori
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-890
    Posty
    59

    Domyślnie

    Przeważnie kładzie się takie lodówki na 10 cm kawałku mebla od dołu z wywietrznikiem z tyłu minimum 10cm luzu i lepiej żeby nad nią nie było szafek pełnych do samej ściany tylko płytsze. Wszystko do ogarnięcia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony