dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 96
  1. #21

    Domyślnie Podłączenie zmywarki- do ciepłej, czy zimnej wody?

    Jak lepiej podłączyć zmywarkę donaczyń? Do ciepłej, czy zimnej wody? Ciepłą wodę mam z zasobnika podgrzewanego przez kocioł gazowy. Wiadomo, że jest to tańsze niż grzanie zimnej wody w zmywarce grzałką elektryczną. Z drugiej strony zastanawiam się, czy doprowadzenie ciepłej wody do zmywarki nie wpłynie negatywnie na skuteczność zmywania, tzn. czy program mycia nie zostanie zbytnio skrócony. Poza tym, płukania odbywają się chyba w zimnej wodzie. W takim razie, czy bilans kosztów wypadnie na plus po stronie ciepłej wody podgrzewanej gazem (skoro zmywarka będzie cały czas pobierała ciepłą wodę, nawet do płukania?).
    Dlaczego tylko nieliczni producenci zmywarek podają informację, że zmywarkę można podłączyć do ciepłej albo zimnej wody, a większość chyba nawet nie wspomina o możliwości podłączenia do ciepłej wody?

  2. #22

    Domyślnie

    przy zmywarkach chyba panuje ta sama zasada co przy pralkach - podłaczasz do zimnej wody.

  3. #23

    Domyślnie

    A co jest w instrukcji obsługi napisane?
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  4. #24

    Domyślnie

    Płukanie jest zimną wodą, najczęściej częściowo wodą z poprzedniego cyklu (oszczędność wody). Mycie już ciepłą, ale czy się opłaca? Nie wiem. Cały cykl w nowoczesnych maszynach to 13-18 litrów. Na wstepne płukanie pójdzie np. 1/3 z tego (zgaduję). Zostaje podgrzanie 10 litrów wody do 65 stopni. Chyba nie będzie tu wielkich oszczędności na podłaczeniu ciepłej wody jako zasilania.

    Arecki

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaus
    A co jest w instrukcji obsługi napisane?
    W instrukcji mojego Electroluxa jest napisane, że można i do zimnej i do ciepłej, ale w instrukcjach innych firm próżno szukać takich wiadomości...[/quote]

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Wystarczy zajrzeć do środka czy ma grzałkę. Jeśli ma to można do zimnej ,jeśli nie - intensywna lektura instrukcji montażu.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #27

    Domyślnie

    Grzałkę ma! A są zmywarki bez grzałki?
    Gdzie mam w końcu podłączyć tą zmywarkę, do ciepłej, czy zimnej wody??? Jak będzie lepiej: dla naczyń, dla skuteczności zmywania no i w końcu dla samej zmywarki?

  8. #28

    Domyślnie

    Mały, moja zmywarka podgrzewa wodę przepływowo, tak że grzałki w środku nie widać.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    podłącz do zimnej wody tak będzie lepiej dla wszystkich

  10. #30

    Domyślnie

    Majka, skąd wiesz, że właśnie ku takiemu rozwiązaniu się skłaniałem? No chyba, że ktoś rzuci argumentem nie do odparcia za ciepłą wodą.

  11. #31

    Domyślnie

    cześć. podłącz do takiej w jakiej zmywasz i płukasz ja zmywam i płukam w ciepłej. cześć

  12. #32

    Domyślnie

    Na pewno taniej byłoby korzystać z ciepłej wody tylko nie
    wiadomo czy zmywarka jest na to przygotowana. Natomiast na
    pewno poradzi sobie z wodą zimną. Coś mi się nie chce wierzyć,
    że instrukcja obsługi nic o tym nie mówi. W mojej (Bosh) jest czarno
    na białym napisane żeby podłączać do zimnej.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał kortezjan
    cześć. podłącz do takiej w jakiej zmywasz i płukasz ja zmywam i płukam w ciepłej. cześć
    Logiczne, ale ta logika chyba zawodna. Na tej zasadzie trzeba by podłączyć do baterii termostatycznej, żeby zmywarka nie poparzyła sobie ... czegoś (rąk?)
    Tomasz M.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaus
    ...Coś mi się nie chce wierzyć,
    że instrukcja obsługi nic o tym nie mówi. W mojej (Bosh) jest czarno
    na białym napisane żeby podłączać do zimnej...
    A w mojej jest napisane, że można do zimnej i do ciepłej (za wyjątkiem przepływowych podgrzewaczy wody), ale nie jest napisane, gdzie lepiej...

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz M.
    Cytat Napisał kortezjan
    cześć. podłącz do takiej w jakiej zmywasz i płukasz ja zmywam i płukam w ciepłej. cześć
    Logiczne, ale ta logika chyba zawodna. Na tej zasadzie trzeba by podłączyć do baterii termostatycznej, żeby zmywarka nie poparzyła sobie ... czegoś (rąk?)
    Logika Logika Turnau nuci coś takiego a mnie w lato krew zalewa jak kociołek na ekogroszek grzeje na darmo bojler choć bez żadnej straty mógłby podgrzać wodę w zmywarce lub w pralce gregor jeśli masz możliwość spróbuj. ja takiej na razie nie mam. zmywam sobie ręcznie i słucham na ulicach cicho sza itd. cześć

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Grzegorz, jak daleko od zmywarki masz ten zasobnik z ciepłą wodą? I w jakiej temp. myją sie naczynia w elektroluxie?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    A w mojej jest napisane, że można do zimnej i do ciepłej (za wyjątkiem przepływowych podgrzewaczy wody), ale nie jest napisane, gdzie lepiej...
    No to ja Ci powiem. Lepiej do ciepłej.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Grzegorz, jak daleko od zmywarki masz ten zasobnik z ciepłą wodą? I w jakiej temp. myją sie naczynia w elektroluxie?
    Mam cyrkulację ciepłej wody. Podłączenie zmywarki pod zlewozmywakiem obok. Ten mój Electrolux ma programy: na brudne gary- 65 stopni, program "auto", program "eco"-chyba 50 stopni, program do naczyń delikatnych- chyba 45 stopni i program "szybki"... W zasobniku ciepłej wody chyba ustawię temperaturę na około 43 stopnie, tak że wszystko by mniej więcej grało......

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    wychodzi na to, że grzałka i tak bedzie ta wodę musiała podgrzewać Ja często nastawiam zmywarkę na noc. Wtedy nie działa u mnie cyrkulacja.

  20. #40

    Domyślnie

    Majka, masz licznik elektryczny dwutaryfowy? Opłaca się? Zastanawiam się, czy nie wymienić swojego jednotaryfowego na dwutaryfowy, tym bardziej że zarówno zmywarkę jak i pralko-suszarkę mam z możliwością opóźnionego startu. Ponoć minimum 20% energii trzeba pobierać w drugiej taryfie, żeby dopiero sumaryczne koszty zrównały się z pierwszą taryfą...

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony