dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 116
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    powiedzmy sobie szczerze : dzieci w tych pokojach dorastają pomiędzy szafą garderobianą, a łóżkiem. Można jedynie współczuć l... nie są to pokoje dla dzieci, tylko sypialnie dla dzieci !
    Współczuj w takim razie 80% dzieciom z bloków, gdzie pokoje są jeszcze mniejsze i w dodatku dzielone z rodzeństwem.
    12 m2 - to całkiem przyzwoita wielkość w małym domu.
    W końcu nie jest to jedyne pomieszczenie w którym będą przebywać.

    Pokój rodziców ma sporo miejsca na szafy, jak zmieni się układ okien.

    Łukaszu, przykro mi stwierdzić, ale czasem twoje wypowiedzi są dowodem na to jak bardzo architekci bywają oderwani od rzeczywistości przeciętnego inwestora zarabiającego z żoną łącznie 5-6 tyś. A potem zdziwienie, że ludzie architektów unikają i wolą gotowce.
    Bo człowiek przychodzi z budżetem 300 tyś i planami na większe mieszanie tylko na działce, a dostaje wielki dom za 500 tyś. Wówczas klnie, odkłada projekt na półkę i kupuje gotowca.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-07-2016 o 20:42

  2. #42

    Domyślnie

    Ufff... a już myślałem, że faktycznie na 11-12m2 mogę zrobić jedynie niezbyt dużą garderobę lub pralnię... (mając na względzie rady "architekta")
    Wiem, że 12m2 to nie jest ogrom miejsca, ale mając obecnie 13m2 (minus zabudowa szafy na ok. 3m bieżących jednej z ścian) sypialnie w bloku wydawało mi się, że nie jest to najgorszy pokoik dla dzieciaka, później nastolatka.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Współczuj w takim razie 80% dzieciom z bloków, gdzie pokoje są jeszcze mniejsze i w dodatku dzielone z rodzeństwem.
    12 m2 - to całkiem przyzwoita wielkość w małym domu.
    W końcu nie jest to jedyne pomieszczenie w którym będą przebywać.

    Pokój rodziców ma sporo miejsca na szafy, jak zmieni się układ okien.

    Łukaszu, przykro mi stwierdzić, ale czasem twoje wypowiedzi są dowodem na to jak bardzo architekci bywają oderwani od rzeczywistości przeciętnego inwestora zarabiającego z żoną łącznie 5-6 tyś. A potem zdziwienie, że ludzie architektów unikają i wolą gotowce.
    Bo człowiek przychodzi z budżetem 300 tyś i planami na większe mieszanie tylko na działce, a dostaje wielki dom za 500 tyś. Wówczas klnie, odkłada projekt na półkę i kupuje gotowca.
    - jest chleb i produkt " chlebo-podobny ", podobnie z tym rzutem i wizualizacją z #36 "domu" , który go jedynie przypomina ( skoro nie jest w stanie zapewnić podstawowych funkcji użytkowych jego użytkownikom ) ... ale pokoje ma, dach ma, elewacje ma, ... !
    - Elfir - nie bądź taka pewna, że to coś powstało przy udziale architekta, raczej nie, jeśli projektant jest oderwany od Inwestora i jego potrzeb, działki budowlanej, WZ, itd ...
    - gotowiec / indywidualny - temat powraca na FM jak bumerang. Każdy ma wolny wybór - wybiera produkt za 2500,- bo "tanio" co najwyżej biurka dzieci ustawi się w pokoju dziennym, a garderobę przy sypialni głównej jakoś się "upchnie". Powodzenia
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Drogi Łukaszu, z jakiej choinki się urwałeś?! Przecież w obecnie budowanych blokach/ apartamentowcach w dużej mierze znajduje się pokoje/ sypialnie poniżej 10m. Jak się odniesiesz do tego? Do tego co jest oferowane "większości" mas ludzkich?
    Pewnie, że wolałbym sypialnie o powierzchni powiedzmy 20m2, tylko jest jeden problem. Zarówno ja jak i spora część userów tego forum, nie mogę sobie pozwolić na taki metraż.
    Cóż...
    developerzy budujący budynki wielorodzinne nastawieni są na zysk ! patrzą ( tak jak piszesz ) na " masę ludzką ", a nie na człowieka w danej przestrzeni, ale też i nie wszyscy developerzy. Podobnie jest z gotowcami.
    Jak to pisze Elfir : " nie ten target ", nie ma znaczenia, czy pokój ma 4x4m, czy 2x2m, czy jest ustawny, czy też nie, ważne że JEST i "mieszkanie" jest np. 4-o pokojowe.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    12 m2 - to całkiem przyzwoita wielkość w małym domu.
    Litości 12 m2 to w każdym małym czy dużym domu tyle samo - mało miejsca.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jajmar - tylko ciężko zmieścić na 120 m2 salon 40 m2, pokoje po 20 m2, kuchnię 20 m2, dwie łazienki po 10 m2, pralnię, spiżarnię, garderoby, pokój bilardowy, pokój do majsterkowania i basen. Żeby było przestronnie i dużo miejsca.
    Mały dom - małe pokoje, mało miejsca - duży dom duże pokoje, dużo miejsca.

    Chyba, że zaraz ktoś wyskoczy, że nie ma sensu budować małego domu, bo DOM zaczyna się od 200m2 wzwyż.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-07-2016 o 10:02

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... dom nie zaczyna się od 200m2 wzwyż ( dobrze o tym wiesz ! ) i wcale to nie znaczy, że dom w przedziale 100-150m2 ma być niewygodny. Jasną sprawą jest, że projekt małego / średniego domu zawsze wymaga kompromisów - ale nie kosztem pomieszczeń najczęściej w nim użytkowanych, Oczywiście piszemy o DOMU który nie jest ograniczony ścianami zewnętrznymi sąsiada ( czy też innego lokalu mieszkalnego jak w "bloku" ).
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jajmar - tylko ciężko zmieścić na 120 m2 salon 40 m2, pokoje po 20 m2, kuchnię 20 m2, dwie łazienki po 10 m2, pralnię, spiżarnię, garderoby, pokój bilardowy, pokój do majsterkowania i basen. Żeby było przestronnie i dużo miejsca.
    Mały dom - małe pokoje, mało miejsca - duży dom duże pokoje, dużo miejsca.

    Chyba, że zaraz ktoś wyskoczy, że nie ma sensu budować małego domu, bo DOM zaczyna się od 200m2 wzwyż.
    Pełna zgoda że nie da się wszystkiego zmieścić w 120 metrach, mi chodzi o to że 12 m2 to mały pokoik klitka jak w bloku.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    developerzy budujący budynki wielorodzinne nastawieni są na zysk ! patrzą ( tak jak piszesz ) na " masę ludzką ", a nie na człowieka w danej przestrzeni, ale też i nie wszyscy developerzy. Podobnie jest z gotowcami.
    Jak to pisze Elfir : " nie ten target ", nie ma znaczenia, czy pokój ma 4x4m, czy 2x2m, czy jest ustawny, czy też nie, ważne że JEST i "mieszkanie" jest np. 4-o pokojowe.
    Bzdura. Minimalne wielkości pokojów są normatywami narzucanymi prawnie od czasów PRL.
    Wychowywałeś się w domu jednorodzinnym?
    Bo ja w bloku z lat 70-tych. Klasycznym M4 - na 14 m2 (dokładnie 5x2,8m) z młodszym bratem. Sypialnia rodziców miała może 6 m2.
    Wtedy też istnieli deweloperzy nastawieni na zysk?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Pełna zgoda że nie da się wszystkiego zmieścić w 120 metrach, mi chodzi o to że 12 m2 to mały pokoik klitka jak w bloku.
    Ile ja bym dała, by mieć taki w młodości taką klitkę!
    Kuzynka miała jakieś 8 m2 tylko dla siebie i jej zazdrościłam, bo ja dzieliłam pokój z bratem.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... dom nie zaczyna się od 200m2 wzwyż ( dobrze o tym wiesz ! ) i wcale to nie znaczy, że dom w przedziale 100-150m2 ma być niewygodny. Jasną sprawą jest, że projekt małego / średniego domu zawsze wymaga kompromisów - ale nie kosztem pomieszczeń najczęściej w nim użytkowanych, Oczywiście piszemy o DOMU który nie jest ograniczony ścianami zewnętrznymi sąsiada ( czy też innego lokalu mieszkalnego jak w "bloku" ).
    To jakie pomieszczenie twoim zdaniem mogłoby być małe, żeby dzieci miały po 20 m2 (czyli łącznie 40m2 - 33 % pow. całego budynku 120m2 )?
    Bo 40m2 + salon 30 m2 - zostaje 50 m2 na kotłownię, hol-wiatrołap, sypialnię rodziców, łazienkę, kuchnię.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Sprawdźcie sobie domy amerykańskie - tam nie można powiedzieć o małych zarobkach i oszczędzaniu przestrzeni, bo ich domy są wielkie i rozłożyste.
    Jaką wielkość mają sypialnie dzieci?



    11x10 stóp to 10 m2

  13. #53

    Domyślnie

    Trudno, moje dzieci będą musiały znosić te niedogodności w postaci własnego 12m pokoju z wyjściem na duzy ogród. Taki sadysta ze mnie będzie. Może kiedyś mi przebaczą

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To jakie pomieszczenie twoim zdaniem mogłoby być małe, żeby dzieci miały po 20 m2 (czyli łącznie 40m2 - 33 % pow. całego budynku 120m2 )?
    Bo 40m2 + salon 30 m2 - zostaje 50 m2 na kotłownię, hol-wiatrołap, sypialnię rodziców, łazienkę, kuchnię.
    20m2 na pokój w takim domku to dużo , pokoje około 16 m2 to już są całkiem fajne niby tylko 4 a to ogromna różnica. 30m2 salon, to też trochę dużo jak na taki domek - 25m2 i masz już 32+25=57 , kuchnia 13m2, pokoj rodziców 18m2 i łazienka 7m2, wc 1,5m2 zostaje 23,5m2 na kotłownie i korytarz. Teraz tylko sensownie to ułożyć w budynku

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    25 m2 to wielkość salonu w bloku.
    W domu z dwójką dzieci lepiej mieć nie samo wc tylko wc z prysznicem.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - powierzchnia nie jest miernikiem jakości pomieszczenia, czy też jego ergonomii !!! ( większe pomieszczenie jest bardziej ustawne - tyle i aż tyle )
    - najpierw należy wiedzieć jakie meble wolnostojące / wbudowane ( wraz z funkcją spania ) powinny być i o jakich wielkościach w pokoju np. nastolatka wraz z dojściem do nich. Dopiero po ich wrysowaniu i określeniu wszystkich potrzeb ( czy też funkcji użytkowych pomieszczenia : głównych / dodatkowych ) można wstępnie określić jego gabaryty minimalne, czy też wielkość powierzchniową dla konkretnego przypadku.
    - można też tego nie robić jw : wrysować łóżko + małą szafę i określić, że jest to rozwiązanie "najlepsze" dla dorastającego człowieka.
    - co do przykładu amerykańskiego, zwróć uprzejmie uwagę, że pomieszczenie ma faktycznie około 10m2, ale każde z nich ma wnękę garderobianą na 2/3 długości pomieszczenia i głęboką na +/- 60-80cm. Taki drobny szczegół
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 27-07-2016 o 11:24
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dawiddur
    inspiracje na wąskie domy:
    http://www.bryla.pl/bryla/51,85301,13674704.html?i=10
    http://www.blog.awx2.pl/2015/05/dlug...a-cajthamlova/

    moim zdaniem trochę odcinasz sobie widok na ładną część działki, jeśli chcesz salon od strony ulicy

    Może zrobić jakiś uskok w salonie z oknem na tył działki, coś jak tu:


    na dodatek taki uskok daje większa intymność na tarasie, bo osłania od ulicy
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-07-2016 o 11:16

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - powierzchnia nie jest miernikiem jakości pomieszczenia, czy też jego ergonomii !!!
    - najpierw należy wiedzieć jakie meble wolnostojące / wbudowane ( wraz z funkcją spania ) powinny być i o jakich wielkościach w pokoju np. nastolatka wraz z dojściem do nich. Dopiero po ich wrysowaniu i określeniu wszystkich potrzeb ( czy też funkcji użytkowych pomieszczenia głównych / dodatkowych ) można
    lepiej prostokątny niż kwadratowy. Jedyne co przeszkadza w tych pokojach to okna tarasowe, dlatego pisałam o tym, by zamienić je na zwykłe.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    powiedzmy sobie szczerze : dzieci w tych pokojach dorastają pomiędzy szafą garderobianą, a łóżkiem. Można jedynie współczuć l... nie są to pokoje dla dzieci, tylko sypialnie dla dzieci !
    - sypialnia główna pozbawiona szaf to również nieporozumienie
    Zgodzę się z przedmówcami, czasem trzeba się zastanowić czy nie dogoniło się polityków w braku postrzegania realiów otaczającego świata. Każdy buduje dom dopasowany do swoich potrzeb. Taki pokój 12m2 dla większości Japończyków to super luksus. W ramach ciekawostki dodam, że standardowy pokój Japoński ma jakieś 9m2. Wychowałem się w domku mając pokój jakieś 6-7 metrów kwadratowych. Nie czuję by w jakikolwiek sposób mnie ten pokój wtedy ograniczał a miałem i miejsce do realizacji moich hobby. Niektórzy koledzy nawet tego mogli mi zazdrościć.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... to uspokoiłeś dawiddur'a
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony