dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 116
  1. #61

    Domyślnie

    Zdenerwowany nie jestem - nie mam powodu. Jedynie twoje rady lub opinie są irytujące.
    Reasumując, Tobie dziękuję, idź siać swoje porady gdzie indziej.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i tutaj też wąski dom (gdyby go obrócić o 90 stopni i pozmieniać okna:
    http://domy-walczak.pl/projekt-domu-...ym-dachem.html

    http://archon.pl/projekty-domow/proj...me582117a844aa
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-07-2016 o 12:25

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  4. #64

    Domyślnie

    W jednym temacie już zamieściłem ten post, ale chcę aby znalazł się również w tym wątku - moim wątku.
    A więc:

    cześć.
    Poszukiwań ciąg dalszy.
    Przedstawię Wam projekt, który wpadł nam w oko. Wypowiedzcie się proszę pod kątem optymalizacji kosztów - czy występują w tym budynku elementy drogie lub trudne w realizacji.

    Dodam, że rozkład pomieszczeń względem stron świata jest optymalny.

    Projekt: Brunico LMP345



  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    układ funkcjonalny tego budynku jest optymalny ! ale projekt ma swoje dwie wady :
    1. ( patrząc na przekrój ) wysokość podłogi górnej kondygnacji to 3,04 m, jednym słowem przy 16 stopniach biegu schodów jeden stopień ma wysokość 19cm, czyli wysokość dopuszczalną dla domów jednorodzinnych, ale maksymalną. Przemyśl sprawę, czy przez resztę życia użytkowania budynku będą Ci odpowiadać te schody drabiniaste, no ale to coś / kosztem czegoś, w tym przypadku szerokość budynku.
    2. budynek podziurawiony jest 8-ma przewodami wentylacji grawitacyjnej. Wg mnie " w ciemno " nie ma szans na spełnienie wymaganej projektowanej charakterystyki energetycznej ( tym samym uzyskania pozwolenia na budowę ), a na wentylację mechaniczną nie ma szans, ponieważ dolna kondygnacja jest za niska na prowadzenie WM pod sufitem
    ... "elementy drogie" to drewno na elewacji i system jego montażu
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    a na wentylację mechaniczną nie ma szans, ponieważ dolna kondygnacja jest za niska na prowadzenie WM pod sufitem
    czyli ktoś sprzedaje projekt, którego nie da się wybudować?

    uważasz, że przewodu wentylacyjnego pe-flex o zewnętrznej średnicy 5 cm nie da się gdzieś schować?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    " pe-flex o zewnętrznej średnicy 5 cm " oczywiście że zmieścisz w suficie 9-o cm, ale skąd pewność, że 5-tki załatwią WM parteru ? i co w miejscach ewentualnego przejścia jednego przewodu nad drugim ?
    - instalatorem nie jestem, ale na WM zazwyczaj ( na etapie Projektu Koncepcyjnego ) przewiduje większą przestrzeń.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    " pe-flex o zewnętrznej średnicy 5 cm " oczywiście że zmieścisz w suficie 9-o cm, ale skąd pewność, że 5-tki załatwią WM parteru ? i co w miejscach ewentualnego przejścia jednego przewodu nad drugim ?
    - instalatorem nie jestem, ale na WM zazwyczaj ( na etapie Projektu Koncepcyjnego ) przewiduje większą przestrzeń.
    oczywiście, że 5 cm załatwią wentylację parteru, trzeba tylko dobrać odpowiednią ilość, najlepiej wg odpowiedniego projektu. żeby krzyżować te rury, to trzeba się naprawdę postarać - może jedynie w okolicy skrzynek rozdzielczych być problem.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    czyli ktoś sprzedaje projekt, którego nie da się wybudować?
    czy sądzisz, że sprzedającemu "projekt" zależy na jego realizacji ? moim zdaniem bardziej zależy na sprzedaży projektu " gotowego " , który jak wszyscy wiedzą projektem budowlanym nie jest ! , jest bardziej założeniem ideowym ( choć są wyjątki ). A do projektu budowlanego spełniającego obowiązujące przepisy mu daleko.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    oczywiście, że 5 cm załatwią wentylację parteru, trzeba tylko dobrać odpowiednią ilość, najlepiej wg odpowiedniego projektu. żeby krzyżować te rury, to trzeba się naprawdę postarać - może jedynie w okolicy skrzynek rozdzielczych być problem.
    to najlepiej z założenia nie mieć problemów i przewidzieć większą przestrzeń na WM
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    czy sądzisz, że sprzedającemu "projekt" zależy na jego realizacji ? moim zdaniem bardziej zależy na sprzedaży projektu " gotowego " , który jak wszyscy wiedzą projektem budowlanym nie jest ! , jest bardziej założeniem ideowym ( choć są wyjątki ). A do projektu budowlanego spełniającego obowiązujące przepisy mu daleko.
    Proszę o przykład z nazwą gotowca i nazwą biura projektowego, ktorego nie udało sie wybudować, bo nie spełniał przepisów.

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    kemet_p - skąd ten pomysł o podanie przykładu ?, jak dobrze wiesz "gotowiec" wymaga "adaptacji" tj. opracowania na jego podstawie Projektu Budowlanego ( w tym zgodnego z obowiązującymi przepisami budowlanymi ) w zakresie wszystkich branż projektowych i dla konkretnej lokalizacji obiektu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Bo wg mnie Pan teoretyzuje i straszy potencjalnych nabywców gotowca, że kupią go i okaże się że jest to tylko kilka rysunków z których architekt adaptujacy nie będzie mógł zrobić Projektu Budowlanego, a tak przecież nie jest. Sam mam z żoną wybranych kilka gotowcow z ktorymi udamy się do lokalnego architekta celem wybrania jednego i jego adaptacji. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że idę z gotowcem do architekta, a on mówi, że się tego gotowca nie da wybudować (pomijam sytuację, gdy ktoś kupił gotowca nie znając zapisów planu zagospodarowania itp.). Źle świadczyło by to o autorze tego gotowca, który przecież arch. przed nazwiskiem zdobył tak samo jak inni projektujący indywidualne.

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - autor " gotowca " może być architektem, ale też i nie musi ! ponieważ za sprzedażą "gotowca" nie idzie odpowiedzialność zawodowa autora opracowania za rysunki które sprzedaje ( choć idą wszelkie prawa autorskie do "dzieła" )
    - co do konkretnego przykładu i możliwości ( przykładowo ) powiększenia wysokości kondygnacji parteru dla ( np. ) wprowadzenia WM - da się ! np. poszerzając budynek o te 30cm ( tj. wprowadzając dodatkowy stopień ). Taka drobna, prosta zmiana, ale dotyczy zmian wszystkich rysunków - od rzutów ... po elewacje.
    - czy uważasz, ze nabywcy "gotowców" nie powinni wiedzieć co kupują ? jedne koncepcje, czy też gotowce są bardziej, a inne mniej udane, ale każdorazowo należy je dostosowywać do warunków lokalnych i do obowiązujących przepisów, w tym projektowanej charakterystyki energetycznej.
    - akurat te rozwiązania projektowe ( jw wg rzutów ) są wg mnie naprawdę dobre poza schodami do poprawy i wentylacją grawitacyjną, która na dzień dzisiejszy ma słabą rację bytu.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 23-08-2016 o 23:15
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ja to rozumiem co Pan pisze, zaniepokoilo mnie tylko stwierdzenie, że może się okazać że zakupionego gotowca nie bedzie można wybudować.
    Co do WG - większość gotowcow ją ma. Rzmawiałem z jednym architektem lokalnym, powiedział że wykreślenie kominów z projektu na etapie adaptacji to banał. Na moim przykładzie: droga od gotowca do projektu budowlanego to wg architektów lokalnych od 1000 do 2000 zł - czy to jest długa czy krótka - nie wiem - dla mnie jest ok.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 23-08-2016 o 23:26

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    każdy gotowiec da się wybudować po wprowadzeniu w nim zmian dot. zgodności z przepisami, Warunkami Zabudowy, lokalizacją, geotechniką, ... no i potrzebami przyszłego użytkownika, co jest najważniejsze. Wykreślenie kominów oczywiście że to banał, powiększenie budynku o X cm już takim banałem nie jest, choćby z uwagi na zmianę konstrukcji ( szerokości stropów, rozpiętości, itd ). Ja akurat nie adaptuje projektów gotowych, tak więc trudno mi się odnieść do kwot jw - pewnie zależą od zakresu zmian " adaptacyjnych " i faktycznej pracy projektanta architektury, konstrukcji, instalacji.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Łukaszu - u mnie kanały WM są poprowadzone w narożnikach pokoi, pod zabudową z k-g. Nie mam podwieszanego sufitu na całości wnętrza parteru.

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Łukaszu - u mnie kanały WM są poprowadzone w narożnikach pokoi, pod zabudową z k-g. Nie mam podwieszanego sufitu na całości wnętrza parteru.
    Elfir, masz zdjęcia tego w dzienniku? Bo ja też planuję WM a nie chcę robić sufitów podwieszanych po całości.

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ja będę dawał na piętrze 8 cm styro i tam będzie biegła rekuperacja, jeszcze nie wiem czy przewody 63 mm czy 75 mm. Im większe tym lepiej.

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Ja będę dawał na piętrze 8 cm styro i tam będzie biegła rekuperacja, jeszcze nie wiem czy przewody 63 mm czy 75 mm. Im większe tym lepiej.
    Ja z jednej strony chcę mieć jak najwyższe poddasze, z drugie chciałbym ocieplić strop na tyle, żeby dało sie w przyszłości, jak zajdzie taka konieczność, odciąć poddasze od ogrzewania
    Ale to OT, nie zasmiecajmy dłużej wątku.

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony