dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question Rekuperator Mistral Smart 300CE - czy dobry wybór?

    Witam - zdecydowałem się na instalacje rekuperacji i na 95% będę brał rekuperator z tematu.
    Rekuperacje robię w już zamieszkałym domu - kubatura około 250m3 i tu uwzględniając już pewien naddatek na parter schodze instniejącymi kanałami wentylacji grawitacyjnej - na pietrze planuje przejść przez strop - rekuperator i rozprowadzenie przewodów na nieocieplonym poddaszu - wiatr hula.
    Z racji że nie udało mi się znaleźć racjonalnej firmy (dostawałem oferty z kosmosu - albo bardzo oszczędne - np 2,5 cm izolacji na przewodach (przypominam że poddasze nie ocieplone).

    Na chwilę obecną stoję przed krokiem zamówienia rekuperatora ma on przede wszystkim:
    - wydajność minimum 300m3
    - mieć wbudowaną nagrzewnicę (o jak najniższej mocy)
    - mieć najmniejszy wymiar nie większy niż 510mm (taki mam właz)
    - wbudowany bypass
    - wysoką wydajność
    - wentylatory stało prądowe (ce)
    - przyzwoite wykonanie
    - cenę która mnie nie zabije (wraz z sterownikiem)

    Przeglądnąłem różne oferty i obecnie obstawiam to co w temacie - mam jednak kilka pytań:
    1. Co o tym sądzicie?
    2. ile to może prądu brać na poszczególnych biegach ( specyfikacja nie daje wprost)?
    3. Jak z głośnością?
    4. Czy w przypadku tego reku są jakieś niespodzianki o których powinienem wiedzieć?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    moim zdaniem jeśli żadnej innej firmy w podobnej cenie nie masz, to bierz

    ja mam Smarta i jestem zadowolony (ps. nie mam pojęcia czy mój ma nagrzewnicę) muszę to sprawdzić...
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #3

    Domyślnie

    Aby ułatwić innym wybór - mistral zamontowany - nie jest przesadnie głośny - sam montaż ok - panel sterujący też - zobaczymy po zimie - co do samych materiałów - wewnątrz praktycznie 0 izolacji (bardzo negatywnie mnie to zaskoczyło)- a same materiały wskazują że jest to jednostka budżetowa - warto dodać że rekuperator jest lekki i sam w sobie nie wielki (dla jednych + innych - ) będę opisywał przemyślenia wraz z rozwojem sytuacji

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony