dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Temat: Króliczek

  1. #1

    Domyślnie Króliczek

    Witam.Od tygodnia jestem posiadaczem króliczka,był to prezent dla mojego syna.Z ciekawości pytam czy da się je jakoś wytresować?,jakieś komendy?,bo tylko biega jak durny i śpi na kanapie haha.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał baranek99 Zobacz post
    .....Z ciekawości pytam czy da się je jakoś wytresować?,...
    Nie da się.

    Cytat Napisał baranek99 Zobacz post
    ...?,bo tylko biega jak durny i śpi na kanapie haha.
    Taka króliczkowa natura Wyglądają uroczo, futerko mają milutkie, ale to proste i niespecjalnie mądre zwierzątko, pobiegać, pogryźć wszystko co się pod pysk nawinie, zjeść i wyspać się. Ot i cały świat królika. Nauczyć go raczej nic się nie uda, może tyle żeby rozpoznawał właściciela i nie panikował, ale to wszystko. Nawet wypróżniania nie kontroluje, bo u nich to działa na zasadzie przepychania pokarmu, jak z przodu wepcha, to z tyłu wypada.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anna.

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-055
    Posty
    8

    Domyślnie

    No niestety króliki to zwierzęta raczej kłopotliwe, trudne do wytresowane, o ile to w ogóle możliwe.
    Ale są słodkie

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anija231

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Baszków
    Kod pocztowy
    63-740
    Posty
    21

    Domyślnie

    Masz świetnego syna, że sprawił Ci taki uroczy prezent.

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Znane są z jednej zdolności... do rozmnażania się....
    Najlepiej sprawdzają się jako pasztet.....ale to ocena zjadacza...
    Darek B

  6. #6

    Domyślnie

    Nie da się wytresować króliczka. Są milutkie ale jedyne co robią to biegają i jedzą to co im sie da ale zbyt mądre nie są

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    W nowym Pitbulu jest epizod z królikami, żart taki mało śmieszny
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    kupki to nie problem, gorzej, że z upodobaniem sikają na łóżka
    to załatwiło raz na zawsze wizję kolejnego króliczka w moim domu

  9. #9

    Domyślnie

    króliki może i są łade, ale jak osiągają dojrzałość płciową to stają się agresywne i nieprzewidywalne. Prosze zapytać weterynarza o kastrację, po takim zabiegu zwykle łągodnieją.

  10. #10
    Banned
    polopol

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gizałki
    Kod pocztowy
    60-667
    Posty
    4

    Domyślnie

    A syn zostawił króliczka i uciekł do siebie? No tak, typowe Wyślij go do niego na wakacje, może przestanie wymyślać takie prezenty

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alibi

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Miałem kiedyś króliki. Służyły jako ozdoba i do głaskania Tak na poważnie to nie są zbyt inteligentne i nie da się ich tresować.

  12. #12

    Domyślnie

    To tak jakbyś chciała wytresować kota

  13. #13

    Domyślnie

    Oj mało wiecie o królikach Króliki to trochę jak koto-psy Sikają i bobczą do kuwety z drewnianym żwirkiem (broń boże beniotowy dla kotów!), pod warunkiem że się je wykastruje. W przeciwnym razie sikają gdzie popadnie i mina na minie znaczy się bobki Ja mam dwa wykastrowane, parkę. Są grzeczne i nie prawda że są głupiutkie. Moje wiedzą co znaczy "nie wolno" i rozpoznają ton głosu stąd wiedzą gdy je chwalę i przychodzą same na zawołanie. Wszystko da się wypracować potrzeba tylko dużo cierpliwości i łagodności do nich

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Paserka

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zaciekawiło mnie jak chciałabyś takiego królika wytresować? Cos jak zostań! czy turlaj się! ?

  15. #15

    Domyślnie

    nie, nic takiego... Mam trzeciego królika, każdy był inny. Pierwsza, Misisława, srała gdzie siadła (sorry za wyrażenie) ale była przytulaśna. Nie lubiła sama spać, więc w nocy harwosiła klatką, nie umiem tego wyjaśnić, po prostu brała pręty klatki w zęby i trzęsła nimi całą noc. Ciężko było wytrzymać... Ale ja kocham zwierzęta, wytrzymałam.
    Druga, Madzisława - była niedotykalska i straszny brudas u siebie w klatce. W domu nie syfiła, natomiast u siebie, jejku, nie zapomnę tego syfu... Była nietowarzyska, znerwicowana i gryzła...
    Trzecia, Tofisława - aktualnie u mnie od 6 lat... Leje gdzie chce, bobkuje gdzie chce, przytulaśna niesamowicie i .... szczeka... Nie wiem jak nazwać odgłos, który wydaje, ale przypomina to szczekanie małego pieska. Robi tak wtedy jak jest niezadowolona. Zła. Jest najbardziej złośliwa z tych trzech i na dodatek potrafi ugryźć.
    Króliki nie słuchają komend, nie uczą się jak psy czy koty. Nie nadają się na prezent dla dziecka. Jestem członkiem stowarzyszenia pomocy królikom i wiem, ile jest tych zwierząt wyrzycanych z domu na ulicę w pudełkach lub nawet nie, bo nie sprawdziły się, ugryzły dziecko, brudzą, i tak dalej. A wypadałoby tylko trochę poczytać, obeznać się ze zwierzęciem i zdecydować czy chcemy takie czy nie. Ja chcę, bo ja kocham króliki, inni, niekoniecznie.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Keksik

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-415
    Posty
    11

    Domyślnie

    Nieprawda że się nie da, ja miałam króliki, udawało nauczyć się je siusiać w jednym rogu, a różne sztuczki są na youtubie i można spróbować

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    doOh

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    87

    Domyślnie

    Uwaga na kable mi króliczek przegryzł kabel do komputera i jak go pierdyklo to biegał po pokoju z 2 minuty zanim się uspokoił ;D

  18. #18

    Domyślnie

    Zależy od królika, po jakimś czasie zobaczysz jaki ma predyspozycje. Możesz np przywiązać mu przysmaki do patyka i inspirować do chodzenia za sobą. Miałam raz takiego mądrego, ale jeżeli będzie inny to też się trzeba z niego cieszyć i poświęcać mu czas.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony