dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maiki95

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-680
    Posty
    3

    Domyślnie Problem z firma architektoniczna Architraw. Prosba o pomoc

    Mam olbrzymi problem z firma projektowa http://www.architraw.eu/
    Mianowicie Ok roku temu zamowilem indywidualny projekt domu. Po ok 6-7 (nie spieszylo mi sie, nie mam zastrzezen do tego terminu) miesiacach zostal skonczony i wyslany do mnie. Moj problem zaczal sie kiedy ow problem zlozylem w Starostwie Powiatowym. Po 3 tygodniach zamiast zgody otrzymalem cala litanie rzeczy do poprawki. Bledow rzeczowych, bledow prawnych i brakow.
    Przeslalem do biura otrzymane wytyczne oraz projekt celem poprawy. Po okolo miesiacu zaczalem sie kontaktowac w sprawie mojego projektu. Otrzymalem informacje, ze osoby ktore sa odpowiedzialne za poprawki sa na urlopie, Projekt zostanie poprawiony i odeslany w najblizszym czasie. Po uplywie kolejnego miesiaca znow zadzwonilem do firmy. Okazalo sie ze projekt dalej nie zostal poprawiony. Zaczalem dopytywac kiedy dokladnie to nastapi. Otrzymalem informacje ze pod koniec tygodnia. Po dwoch zaczalem znow dzwonic. Tym razem kontakt urwal sie na dobre. Nie odbierano juz telefonow, ani nie odpowiadano na maile. Po kolejnych 2 tygodniach napisalem maila z ostrzezeniem o opisaniu calej sytuacji i ostateczny termin do ktorego zycze sobie moj projekt z powrotem. Projekt przyszedl dzien wczesniej. Niestety bledy wytkniete przez Starostwo nie zostaly w pelni poprawione. Kolejne proby kontaktu nie przynosily efektu. Ok miesiaca temu napisalem pierwsza recenzje wspolpracy z firma Architraw. Natychmiast po ukazaniu sie postu zadzwonil pan D. grozac mi sadem i konsekwencjami. Dalem do zrozumienia, ze post zostanie az niedociagniecia nie zostana poprawione. Po ok 15 minutowej rozmowie zawarlismy ugode, ze pan D. osobiscie dopilnuje aby wszytsko zostalo doprowadzone do wymagan proceduralnych. W tym czasie byly 2 przesuniecia obiecanego terminu wysylki poprawionych stron oraz 2 klamstawa, ze przesylka zostala wyslana. Poprosilem o nr nadania i po tym kontakt urwal sie ostatecznie. Ostrzeglem 4 dni temu, ze jezeli nie nastapi kontakt, w ktorym otrzmam nr nadania przesylki raz
    - umowy, ktora nie zostala mi odeslana (zostaly tez naliczone dodatkowe koszta o ktorych nie bylo mowy w umowie
    - poprawionych stron
    - zgody na ewentualne zmiany (nie zamierzalem wiecej korzystac z uslug firmy, w ktorej trzeba czekac 4 miesiace na poprawke wynikajaca z braku wiedzy lub zaniedbania)
    - brakujace rozwiazania konstrukcyjne
    Niestety pan D nadal milczy co zmusza mnie do podjecia krokow prawnych jak rowniez opisania modelu wspolpracy jaka zastosowala w staosunku do mnie firma Architraw.
    Niestety ale jak wykazalem, wszelkie polubowne formy ugody nie przyniosly efektu, dlatego bede zmuszony szukac pomocy na drodze prawnej.
    Moze ktos ma podobne doswiadczenia i podpowie jak rozwiazal taka sprawe.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Jak temat został rozwiązany ?
    Dlaczego brałeś firmę z Myszkowa a nie lokalną z Wrocławia ?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niezgodnośc towaru z umową załatwia się listami poleconymi, nie mailami i telefonami. najlepiej poprzez rzecznika Praw konsumentów a potem adwokata.

  4. #4

    Domyślnie Problem z firma architektoniczna Architraw.

    Witam
    Mam podobny problem z firmą ARCHITRAW. Jestem zainteresowany jak u Pana ta sprawa się zakończyła. Proszę o maila. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony