dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 134
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    No w reszcie.... W reszcie skończyłem wylewać podwaliny Nastąpiło to w piątek(19.08.2016) ok. godziny 17-tej. Tak, wiem, że długo to trwało, a nawet bardzo długo, ale zajmowałem się tym jakieś 2-3h/dziennie, w dodatku nie w każdy dzień roboczy, to w cale sam sobie się nie dziwie
    17 "klocków" przez ok.20 dni daje średnio 1 klocek przez ponad 1 dzień
    Tak wygląda z bliska, jeden z bohaterów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klocek.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	365217
    Jest to
    A tu prawie całość:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	typoszereg.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	365218
    Poszczególne elementy stoją względem siebie, w jako takim poziomie, natomiast linia "prosta" pozostawia wiele do życzenia. Przyznaję się do tego bez bicia, jednak mam nadzieję, że nikt z tego strzelać nie będzie Chyba 2 czy 3 pierwsze szalunki ustawiałem na moje "zezowate" oko, pozostałe niby pod sznurek, ale w sumie też na oko O!
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Wczoraj przypomniało mi się o pewnej zaległości.
    No więc pod koniec marca(coś o tym już kiedyś napomknąłem), do istniejącej już szafki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafka.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	365257
    dołożyłem 2 całkiem nówki(jeszcze nie śmigane), własnymi ręcami zaplanowane i "poskręcowywane"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafki.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	365258
    Wczoraj zmieniałem uchwyty(po ponad 4 miesiącach przypomniałem sobie o nich), z wytartych plastików na satynowy nikiel
    i dzięki temu przypomniałem sobie, że mam do zapodania info o moich dokonaniach
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Widzę, że parę osób czyta mój dziennik, a właściwie, to raczej pamiętnik , więc jeżeli macie jakieś uwagi, spostrzeżenia czy cokolwiek, to proszę bez krępacji się wpisywać.
    No i przy okazji, chciałbym uczcić "okrągłą rocznicę" 103 moich postów na tym forum
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    W piątek miałem owocowe żniwa. Śliwa(nie wiem jaki to "model") całkiem nieźle obrodziła. Niestety, połowa albo nawet i 3/4 owoców nie nadawała się już do jedzenia. Były "przejrzałe", rozlewały się, no i większość z nich miały sublokatorów Udało mi się zebrać ok. 3kg i wczoraj je "oporządziłem"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	śliw.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	365648
    Nie wiem jeszcze co z tego zrobię, ale raczej nalewkę, bo soku to trochę mało chyba będzie. Niby mam nalewkę z ubiegłego roku(a może już 2 letnia), ale dobrego nigdy za wiele, jak to mówią Tym bardziej, że będzie to produkt ze swoich owoców
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Kupiłem niedawno Roundup® i faktycznie działa! Tak wyglądają pokrzywy po kilku dniach od spryskania,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokrzy.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	366814
    a tak wygląda trawa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tra1.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	366815 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tra2.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	366816
    Pokrzywy "przechodziły" z nie użytkowanej sąsiedniej działki, trawa to już niestety jest moja. A czytałem niejednokrotnie, także na naszym forum, żeby bardzo uważać, bo to świństwo wszystko wypala.....
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustav.pl Zobacz post
    W piątek miałem owocowe żniwa. Śliwa(nie wiem jaki to "model") całkiem nieźle obrodziła. Niestety, połowa albo nawet i 3/4 owoców nie nadawała się już do jedzenia. Były "przejrzałe", rozlewały się, no i większość z nich miały sublokatorów Udało mi się zebrać ok. 3kg i wczoraj je "oporządziłem"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	śliw.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	365648
    Nie wiem jeszcze co z tego zrobię, ale raczej nalewkę, bo soku to trochę mało chyba będzie. Niby mam nalewkę z ubiegłego roku(a może już 2 letnia), ale dobrego nigdy za wiele, jak to mówią Tym bardziej, że będzie to produkt ze swoich owoców
    No żeby śliwek węgierek nie znać to trzeba naprawdę się urodzić w dobie internetu i facebooka
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustav.pl Zobacz post
    Kupiłem niedawno Roundup® i faktycznie działa! Tak wyglądają pokrzywy po kilku dniach od spryskania,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokrzy.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	366814
    a tak wygląda trawa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tra1.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	366815 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tra2.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	366816
    Pokrzywy "przechodziły" z nie użytkowanej sąsiedniej działki, trawa to już niestety jest moja. A czytałem niejednokrotnie, także na naszym forum, żeby bardzo uważać, bo to świństwo wszystko wypala.....
    Podczas pryskania druga osoba powinna tekturą zasłaniać trawe
    Dobrze,że iglaki nie popalone
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Chlebem i solą witam pierwszego, w dodatku "świętego", komentatora w moim dzienniku

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    No żeby śliwek węgierek nie znać to trzeba naprawdę się urodzić w dobie internetu i facebooka
    Prawdę powiedziawszy, to węgierka zawsze kojarzyła mi się z małym "sopelkiem" i dlatego wielkość przedmiotowych owoców zmyliła mnie

    A jeśli chodzi o sprawy bieżące, to zmieniłem stary, nie działający domofon na wideodomofon. Bezprzewodowy w dodatku...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lipko.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	367605
    Niestety musiałem go zamontować na furtce, bo w miejscu starego przycisku domofonowego na słupku pod skrzynką pocztową, ten "cud techniki" tracił zasięg
    No i skoro mowa o poczcie, to zmieniliśmy również skrzynkę na listy. A właściwie to dwie skrzynki
    Najpierw kupiliśmy taką:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzynka1.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	367616
    Model rodem z Italii, podobała nam się, ale bardzo nie praktyczna. Tzn. mało wodoszczelna. Przy mocnym deszczu woda dostawała się do środka po klapce uchylanej do wewnątrz i szparą pod drzwiczkami. Dlatego włoską zamieniliśmy na polską - tańszą i szczelną
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzynka2.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	367627
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Eeeee, hmmmmmm, eeeee, a więc
    Dobry wieczór
    To niestety znowu ja i...... nie wiem co napisać, by się wytłumaczyć. Niby byłem strasznie napalony, żeby prowadzić dziennik, a tu taka poruta. Ledwo kilka postów i klops. Niestety już tak mam, że im dłużej odwlekam coś co miałem zrobić, tym potem co raz trudniej jest mi to wykonać. Ale w końcu się wziąłem, "przełamałem" i wracam skruszony niczym ten syn z "marnym trawieniem" , co by nowy rok zacząć bez niepotrzebnych zaległości.
    No, to tyle na wstępie. Najgorsze mam już za sobą i można przejść do tematu

    Nie mogąc się zdecydować kiedy powrócić do pisania, pomyślałem, że dobrą motywacją będzie data 24.12, czyli zrobić taką świąteczna niespodziankę. Jak widać nic z tego nie wyszło, za to ja zostałem niechcący obdarowany drewnem do kominka. A mianowicie jakieś "niedobitki" tego orkanu Barbara co szalał nad Polską, zwaliły mi w środę(28.12) jedną z brzózek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0563.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	377107
    Szczęście w nieszczęściu, że brzózka i tak była słabego zdrowia i pewnikiem dlatego uległa wiatrowi. Nie wiem ile biedactwo miało lat, ale miała 11,5m wzrostu i ok.72cm w "talii" na wysokośći 1,3m od ziemi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0564.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	377108
    Jak uporam się z rozczłonkowaniem drzewka na mniejsze części, spróbuję, tak z ciekawości, to wszystko poważyć - do najmniejszego patyczka.
    Dobranoc
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy .......

    Witam znowu, jeszcze w starym roku
    Nie widzę na forum wątku z życzeniami noworocznymi, więc z tego miejsca pozwolę sobie życzyć
    szczęśliwego nowego roku, wszystkim którzy to czytają jak i nie czytającym również
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Święta,święta i nowy rok mamy
    Okazuje się, że w starym roku oprócz dużego zużycia gazu, poszło nam też sporo prądu. Średnia z trzech poprzednich miesięcy(wrzesień-listopad) wyniosła 222kWh/m-c, zaś grudzień zamknęliśmy wynikiem 316kWh tj.ponad 40% więcej Troszkę to dla mnie nie zrozumiałe, bo niby doszło trochę świątecznych światełek Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0551.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	377243
    + choinka w domu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0576.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	377242,
    ale z drugiej strony z początkiem grudnia zmieniłem ponad 15 zwykłych zwykłych żarówek na LED-owe(3-7W). Fakt, że zaczęliśmy je intensywniej wykorzystywać np. z oświetlenia zewnętrznego, nad drzwiami wejściowymi do tej pory prawie w ogóle nie korzystaliśmy, natomiast po zmianie na LED-a, świeci się codziennie od zmierzchu do świtu(ok. 15h), a i pieski w garażu mają świecone taką 2W żaróweczką ok. 8h dziennie. Ostatnio zepsuł mi się przy niej programator, a że nie chciało mi się tam chodzić by ja włączyć/wyłączyć, to świeciła się non stop ponad 72h. Mimo to myślę,
    że po zsumowaniu naszego "rozpasania" świetlnego z oszczędnością LED-ową, zużycie prądu nie powinno się aż tak drastycznie zwiększyć. Może zmierzę dziś ile pobierają te świecidełka bożonarodzeniowe, no ale wiąże się z tym m.in opuszczenie "legowiska", a na to potrzeba dużego samozaparcia i poważnej motywacji, czego na razie u mnie brak

    Z noworocznymi pozdrowieniami
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustav.pl Zobacz post
    Może zmierzę dziś ile pobierają te świecidełka bożonarodzeniowe
    No to pomierzyłem i policzyłem. Świecidełka zewnętrzne i te w domu w sumie mają 25W. W ciągu 2 tygodni poszło na to 3,15kWh. Do tego radio w garażu 16W + oświetlenie nad drzwiami 7W x 1 m-c. W sumie wyszło mi, że w grudniu zużyłem nadplanowych ok.10kWh. Zakładam jeszcze, że częściej siedziałem przed kompem i TV(po 60W każde) co wygenerowało dodatkowych 18 "kilo" przez miesiąc. I tak uzyskałem w sumie 28kWh nadwyżki. Niech tam będą jeszcze jakieś nie policzone kWh z którymi niech by było łącznie 40kWh. To gdzie jeszcze 54kWh?? [Bo w grudniu wykorzystałem 94kWh więcej w porównaniu ze średnim
    zużyciem prądu w poprzednich 3 miesiącach - 316 - 222 = 94].
    Wszelkie sugestie mile widziane
    .
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustav.pl Zobacz post
    jakieś "niedobitki" tego orkanu Barbara co szalał nad Polską, zwaliły mi w środę(28.12) jedną z brzózek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0563.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	377107
    Drzewo niby jest, ale czym miałem je pociąć? I pojawił się pierwszy dylemat - czy pilarkę kupić czy pożyczyć od sąsiada? Do jednego drzewa ekonomiczniej by było pożyczyć, jednak po krótkiej burzy mózgów postanowiliśmy kupić. Tym samym wyniknął kolejny problem - jaką pilarkę kupić? Czy sprzęt traktować jako jednorazówkę i kupić coś najtańszego np. "Handy / LIDER Pilarka spalinowa RG 4114" za 225zł, w OBI lub zaryzykować trochę więcej złociszy i zrobić zakup, który może posłuży na dłużej. W tym przypadku myślałem o Stihl-u MS 2111 lub MS 181.
    Od intensywnego myślenia zaczęły mi się fajczyć zwoje pod czachą. By zakończyć tę nie równą walkę, bo i tak bym nic nie wymyślił, doszedłem do wniosku, że najlepszym kompromisem, będzie zakup pilarki w najbliższym sklepie(gdzie od razu jest serwis). I tak, w ostatni piątek starego roku udałem się do sklepu Topik w Gołkowie. I tu znowu kłopot co wybrać: Oleo-Mac czy Stiga? Miły pan Sprzedawca zachwalał obie marki, z lekkim wskazaniem na "Olka", więc mój wybór padł na.... Stiga Tylko teraz który model???? Patrząc trochę przyszłościowo, a zarazem by ponownie nie przegrzać mózgownicy zbyt długim myśleniem, wybrałem najmocniejszy z dostępnych modeli czyli 3 "kucową" maszynę SP 526
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0573.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	377542
    Skoro było już czym i co rżnąć, wypadało spróbować. Jednak w piątek nastał już zmrok, więc wziąłem się za robotę w sylwestrowe popołudnie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0575.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	377519 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0574.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	377520
    Ostatnio edytowane przez gustav.pl ; 03-01-2017 o 20:46 Powód: zmiana załącznika DSCN0573
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustav.pl Zobacz post
    Cytat Napisał gustav.pl Zobacz post
    - pokój nie dokończony. Niby pomalowany, ale oświetlenie nie umyte i nie zawieszone, rzeczy w pudłach nie rozpakowane.
    Hmmm, coś mi się wydaję, że dokończenie tego pokoju to chyba zostawię sobie na zimę, a przynajmniej na późną jesień
    Jesień minęła, zima w pełni(znaczy się pora roku, nie aura), a w zimnym pokoju prawie bez zmian. Prawie, bo zabraliśmy część ozdób świątecznych, w wiadomym celu, ale za to dołożyliśmy resztę szpargałów ze starego mieszkania. Dobrze, że firma przeprowadzkowa nie upomina się o kartony. Dużo ich nie ma, ale niesmak pozostaje W końcu pierdzielnik w tym pokoju wpisze się na stałe w krajobraz i po uporządkowaniu będzie wyglądał dziwnie
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Z ostatniej chwili... Na zewnątrz obecnie -10°C, a w garażu woda w psiej kuwecie się wzięła i trochę ścięła.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0582.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	377753
    Mam cichą nadzieję, że pieskom takie warunki nie zaszkodzą. Na wszelki wypadek odpaliłem piecyk gazowy niedaleko ich legowiska, z minimalnym nastawieniem.
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie "Trochu" przymroziło

    U nas apogeum mrozu, jak na razie było dziś o 06:15. Termometr zanotował -20,7°C
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustav.pl Zobacz post
    Z ostatniej chwili... Na zewnątrz obecnie -10°C, a w garażu woda w psiej kuwecie się wzięła i trochę ścięła.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0582.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	377753
    .
    Przy mrozie na dworze -20°C, w garażu gdy nie włączałem piecyka gazowego, temperatura przy podłodze spadała nawet do -8. Żeby pieskom nie trzeba było zmieniać wody(lodu) co pół godziny, zrobiłem podgrzewaną kuwetę. 1,5m przewodu grzejnego, trochę odpadów styropianowych i prowizorka jak na razie się sprawdza. Przy mniejszej ilości wody, bo do pełna na wszelki wypadek nie tankowałem....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0583.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	377974Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0584.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	377975
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustav.pl Zobacz post
    Udało mi się zebrać ok. 3kg i wczoraj je "oporządziłem"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	śliw.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	365648:
    No właśnie.... Pod koniec sierpnia śliwki, z dodatkami, zalałem gorzałką i odstawiłem na 2-3 m-ce. I oczywiście w końcu zapomniałem o nich. Ale to jeszcze nic
    W niewiadomym mi(na razie) czasie, kupiłem owoce i też nastawiłem nalewkę. Ale jakie to są owoce, to na chwilę obecną w ogóle nie pamiętam Pamiętam, że owoce te zasypałem cukrem, które puściły dużo soku. Sok odcedziłem, dodałem alkohol i rozlałem do widocznych na zdjęciu 3 słoiczków. Owoce również zalałem wódą i odstawiłem do macerowania(słój lewy). Mam nadzieję, że w kompie są notatki i będę wiedział cóż to są za owoce i jakim woltażem je zalałem? Ta druga sprawa jest ważniejsza, bo owoce pewnie poznam po smaku, a dokładne "oprocentowanie" będzie dla mnie raczej trudne do ustalenia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0592.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	378385
    Mam niejasne podejrzenia iż są to wiśnie, ale z drugiej strony przyjrzałem się dzisiaj co tam w słoju pływa i wydaję mi się, że widziałem jakieś małe pesteczki
    Może jutro... Nie, jutro chciałem płot poprawić, więc chyba pojutrze, zrobię porządek z tymi nastawami i w końcu poznam tajemnicę lewego słoja
    I jeszcze taka dygresja. Podobnie jak z pisaniem dziennika, tak i na wytwarzanie różnych produktów (np. nalewki, soki, ryby smażone i owoce w zalewach, konserwy w słoikach) byłem napalony jak szczerbaty na suchary, a wyszło jak zwykle....
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    No to tak jak myślałem.... Jak sobie coś zaplanuję, to na pewno nic z tego nie wyjdzie
    Płot zacząłem poprawiać, a wieczorem chciałem rozlać te moje nalewki, a przy okazji zobaczyć z czego ta druga jest. Jednak nie dane mi było. Poszedłem ja se na strych, bo mam tam odłożone m.in. różne butelki, "pacze", a kilka sztuk takich mniejszych po sokach hortexu jest popękanych. No i sobie przypomniałem, że zapomniałem
    Część z tych buteleczek było napełnione wodą,bo nie chciało mi się ich myć, przyszły tęgie mrozy, strych nie ocieplony więc temperatura prawie jak na zewnątrz i TRACH!!! Dziś piatek 13-tego i 13 pękniętych butelek naliczyłem. Chyba zacznę być przesądny....
    Szczęście w nieszczęściu, że jakiej odwilży nie było, bo miast lodu jak dziś, miałbym zalany sufit.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0595.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	378465 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0596.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	378466
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gustav.pl
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-668
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał gustav.pl Zobacz post
    13 pękniętych butelek naliczyłem.
    Jak nie urok, to wyżymaczka..... Zamiast w totka, to trafiłem kumulację pecha Te pęknięte buteleczki, to pikuś przy innych niefartownych zdarzeniach. Przed wczoraj zauważyłem, że rezerwowa lodówka w garażu, przestała mrozić/chłodzić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0599.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	378655
    Wczoraj pękł przedni resor w samochodzie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0600.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	378656
    Szczęście w nieszczęściu, że nie w czasie jazdy i opony nie rozpruło. A serię tych niepowodzeń, kilka dni temu zapoczątkowało rozerwanie butelki z kupnym sokiem pigwowym. Na dodatek było tego trochę, bo 3/4 albo i litr nawet. Nie była to "masówka" tylko z takiej rodzinnej manufaktury, wytworzony jakąś wymyślną metodą. Mógłbym przypuszczać, że butelka pękła pod wpływem gazów ze sfermentowanej zawartości, ale sprzedawca mówił, iżsoki były pasteryzowane. Ciekawe czy to już wszystko czy jeszcze jakieś niespodzianki nas czekają
    I w sumie znowu nie zrobiłem rozlewu moich nalewek, za to wpadłem na taki pomysł:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0604.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	378657
    Żeby nie było, że nic nie robię
    Może dziennik, ale nie budowy.
    Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.....

    Projekt IRMA II(odbicie lustrzane). Porotherm 38 + 10cm styro. Pow. użytkowej 130 m2 + garaż 18 m2, kubatura 430 m3

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony