dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał adas1978 Zobacz post
    Od przyszłego tygodnia zaczynamy

    oo.My zaczynamy z początkiem lipca. Trochę poślizg mamy : )

  2. #22

    Domyślnie

    Pytanie do szanownego grona. Jaki styropian najlepiej użyć do fundamentów. Grunt to piaski. oziom wód gruntowych na głębokości 4 metrów. Styrodur trochę drogo wychodzi. Polecacie coś innego ? https://www.obi.pl/decom/product/Yet...=1&pageSize=72 Myślałem o tym.

    pozdrawiam

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Do ścian fundamentowych kup styropian typu aqua czy tam hydro i owin go folią kubelkowa.

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adas1978

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    No i jak larry idzie budowa?

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qmpleka

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    21

    Domyślnie

    No własnie, bo ja też chętnie zobaczę.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gregor1975

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    61-131
    Posty
    4

    Domyślnie

    wiesz Larry, chcemy zobaczyć zdjęcia tych fundamentów

  7. #27

    Domyślnie

    Witam. Budowa jest nie ma kiedy zdjęciami się pochwalić.Teraz będę miał więcej czasu więc niebawem wrzucę trochę zdjęć. Kawał domu już stoi.

  8. #28

    Domyślnie

    No to dodałem kilka fotek w wielkim skrócie : ) teraz czekamy na wiosnę...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160806_001.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	380379   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160909_002.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	380380   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161124_003.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	380381   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161230_010.jpg
Wyświetleń:	307
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	380382  

  9. #29

    Domyślnie

    tak się zastanawiam. Jak zrobić odprowadzenie wody z tarasu nad garażem. I co najlepiej położyć na niego. Myślałem najpierw papa potem styropapa, na to jakaś wylewka a na wylewkę takie modułowe drewnopodobne deski tarasowe. Tylko jak najlepiej zrobić odprowadzenie wody. Może ma ktoś z Was taki taras nad garażem i ma jakieś ciekawe rozwiązanie ?

  10. #30

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś z posiadaczy projektu przy alabastrowe 26 robił dom popdpiwniczony , pozdrawiam

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Matt86

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Cewice
    Kod pocztowy
    84-312
    Posty
    3

    Domyślnie przy alabastrowej 26

    Cytat Napisał cichy1893 Zobacz post
    Witam, czy ktoś z posiadaczy projektu przy alabastrowe 26 robił dom popdpiwniczony , pozdrawiam
    Witam, ja buduję dom przy alabastrowej 26 podpiwniczony.

    Ja mam za to pytanie do budujących ten dom. Czy macie drewniane słupy podpierające konstrukcję dachu? Jeżeli nie, to na czym opiera się dach? Na ścianach, czy może macie jakiś inny patent? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0038.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	386126   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0052.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	386127  
    Ostatnio edytowane przez Matt86 ; 09-04-2017 o 09:44

  12. #32

    Domyślnie

    Tak dach podpiera się na drewenianych słupach. chodź według mnie i cieśli nie były one potrzebne bo konstrukcja dachu jest naprawdę solidna. Ale lepiej dmuchać na zimne

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Matt86

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Cewice
    Kod pocztowy
    84-312
    Posty
    3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Czyli macie je też w tych trzech miejscach jak w projekcie?
    A jak połączyliście te słupy ze ścianami? Stosowaliście jakąś izolację? Nie ma pęknięć na ścianach tam gdzie są te słupy?
    Tak dopytuję, ponieważ u Nas konstrukcja opiera się na ścianach i Nasz kierownik budowy Nas straszy, że to ryzykowne rozwiązanie, mimo grubszych belek i podwójnych jętek.

  14. #34

    Domyślnie

    Słupy są zamaskowane cieńką płytą gipsową oraz siatką i na to rzucony tynk. Myślę że nie będzie widać pęknięć : ) Tak jak w projekcie. Słupy w 3 miejscach.

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Matt86

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Cewice
    Kod pocztowy
    84-312
    Posty
    3

    Domyślnie

    Rozumiem Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź.

  16. #36

    Domyślnie

    drodzy Forumowicze.Wiem że temat kotłów wałkowany jest milion razy. Ale przeczytałem już cały internet i nie wiem w dalszym ciągu jakiej mocy kocioł zasypowy wybrać. Do ogrzania jest 140 m 2. Dom dobrze docieplony wełny, styropiany okna 3 szybowe. Jak czytam to producenci podają że 14 kw. Znajomy z którym robiłem robiłem instalacjemówi że 10 kw wzupelności wystarczy.Może ma ktoś was dom 140 m i ma piec zasypowy i może się wypowiedzieć na ten temat jak to rzeczywistości wygląda. pozdrawiam i z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A OZC było liczone? W projekcie na pewno jest też podane ile kW bedzie potrzebne na ogrzewanie i CWU. Jesli robiłeś zgodnie z projektem to patrz tam, jesli dodawałeś ocieplenia to warto przeliczyć OZC jeszcze raz.

  18. #38

    Domyślnie

    a to muszę zerknąć w projekt może faktycznie jest. Tylko że tam będzie pewnie wszystko na piec gazowy policzone a ja będę montował na węgiel.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał larry206 Zobacz post
    a to muszę zerknąć w projekt może faktycznie jest. Tylko że tam będzie pewnie wszystko na piec gazowy policzone a ja będę montował na węgiel.
    to nie ma znaczenia, moc źródła ciepła powinna być określona tak czy siak. Dopiero do tego mogli dobrać w projekcie kocioł.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #40

    Domyślnie

    Witam wszystkich Państwa serdecznie������Czy mógłby się ktoś z Państwa pochwalić fotkami już wybudowanego domu z zewnątrz i wewnątrz☺️Jestem ciekawa jak w rzeczywistości wyglądają wnętrza, jak duże są pomieszczenia itp.☺️Kupiliśmy domek w stanie surowym zamkniętym i mamy jeszcze możliwość aby pozmieniać co nie co na tym etapie więc każda rada będzie na wagę złota������U nas taras nad garażem jest zadaszony i nie bardzo wiem czy da się zrobić tam dodatkowe pomieszczenie czy zostawić jak jezt������

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony