dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Podbijam - co @E-Rzecznik Śnieżka o tym sądzi, da radę od razu Grunt -farba podkładowa??

  2. #22
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    No to nie dobrze, bo malarz położył mi od razu farbę podkładową lateksową, sugerując, że to grunt! Ja spojrzałem na wiadro -napis "Grunt" był więc zaakceptowałem, a obecnie widzę, że fajnie to wygląda, ale nawet delikatne uderzenie powoduje odprysk -czyli słabo związany tynk gipsowy
    Co teraz ew. zrobić? Proszę o radę.
    Szanowny Panie,

    zadaniem gruntu jest przede wszystkim wyrównanie chłonności podłoża. Jeśli farba podkładowa została odpowiednio naniesiona, to nie powinno być problemu. Niestety w opisanym przez Pana przypadku wystąpiły odpryski. Mogą być one spowodowane zbyt szybkim wyschnięciem farby podkładowej lub też niedostatecznym odpyleniem podłoża przed aplikacją tej farby (zakurzona powierzchnia).

    Proponuję przeprowadzić test przyczepności podłoża z taśmą malarską – na niewielkim fragmencie ściany wykonujemy nożykiem nacięcia krzyżowe tak, aby uzyskać siatkę nacięć. Następnie przyklejamy tam kawałek taśmy malarskiej i energicznie ją odrywamy. Jeśli wraz z taśmą oderwie się większość powłoki malarskiej, to konieczne będzie jej usunięcie na całej powierzchni, oczyszczenie podłoża, ponowne gruntowanie i malowanie.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony