dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Solary opłacalność przy 85% dofinasowania

    Witam.
    Wiem, że tematów jest sporo ale nie znam dokładnej odpowiedzi.
    Posiadam nowy dom 114m2 piec na ekogroszek 10kw i zasobnik na ciepłą wode 200 l z podwojna wezownica. Piec chula dopiero 3 miesiące wiec kosztow miesiecznego ogrzewania wody nie znam. Gmina ogłosiła dofinasowanie na kolektory 85 % czyli koszt netto zakupu i instalacji to 10 tys z tego dofinsowanie 8,500 tys reszta to moje koszta, wyjdzie jeszcze pare kwiatków mysle ze w granicach 2,5 tys to moje koszty.
    Moja rodzina to 4 osoby.
    Czy jest sens montowac te solary ? co zrobic przy wyjezdzie na dłuższy weekend z nadmiarem ciepła? Doradzcie cos bo jedni mówią tak a drudzy inaczej.
    Z mojej skromnej wiedzy wiem, że piec w okresie letnim dostanie troche w kosc jak bedzie nie palone- mam racje? Czy wyjde na tej inwestycji finasowo na plus i mniej wiecej po jakim czasie mi sie to zacznie opłacac? nie mówię tu o wygodzie bo przy ekogroszku tez roboty nie ma za dużo

  2. #2

    Domyślnie

    To forum chyba składa się już tylko z samym pseudo "akwizytorów" bo jak nie ma interesu to nikt nie odpowiada. Żenada

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    oprocz wspomnianych pseudo "akwizytorów" są tu też prawdziwi lenie ktorym sie nie chce poczytać wątków i postów tutaj juz napisanych tylko w kwestii podobnej do wiielu poruszanych zakładają nowy wątek zaśmiecając to forum.

    Cóż... życie...

  4. #4

    Domyślnie

    To też fakt

  5. #5

    Domyślnie

    Kolego jak ty masz dopłacić tylko 2500 do tego biznesu to bierz i się nie zastanawiaj a kopciucha w lecie zostaw w spokoju ewentualnie grzałką wodę dogrzejesz jak solar nie nagrzeję, ja kupiłem solar bez zadnej dopłaty i nie zaluję zakupu, teraz jeszcze mysle dokupić fotowoltanikę.

  6. #6

    Domyślnie

    Wniosek wypełniłem i chyba go nawet złoże
    Obawy są -czeste wyjazdy na weekend -tego sie najbardziej obawiam.
    Mam nadzieje ze piec lepiej zniesie bezczynnosc niz prace na malych mocach,oraz ze te solary w przyszlosci nie skresla mnie z korzystania na inne dofinasowania typu fotowoltanike.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    witam,
    tam żadne kwiatki nie wyjda, ja w tamtym roku zaplacilem przy tym
    dofinansowaniu za 2 panele + zasobnik 200 l 1050 zł.
    Zasobnika jeszcze nie mialem bo akurat dom na wkonczeniu byl wiec
    mozna powiedziec ze w cenia zasobnika ktory bym musial i tak kupic mam jeszcze solary.
    Przyjechali podlaczyli i smiga. W lecie jak wyjedziesz to masz tryb urlop
    na sterowniku albo zakrywasz.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    na sterowniku albo zakrywasz.
    Z tym zakrywaniem to nie najlepszy sposób, bo to jest bardzo kłopotliwe i na dodatek bez zabezpieczenia bardzo niebezpieczne.
    Ale aby pozbyć się wszystkich kłopotów wynikających z eksploatacji kolektorów to trzeba ją zbudować w systemie drain-back. Jak to działa to jest napisane pod tym linkiem:
    http://www.słoneczny.com.pl/aqua.php
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadek125 Zobacz post
    Witam.
    Gmina ogłosiła dofinasowanie na kolektory 85 % czyli koszt netto zakupu i instalacji to 10 tys z tego dofinsowanie 8,500 tys reszta to moje koszta, wyjdzie jeszcze pare kwiatków mysle ze w granicach 2,5 tys to moje koszty.
    brać, nie zastanawiać się! policz sobie czas zwrotu, przy tak niskiej inwestycji, to będzie ledwie kilka lat pewnie..

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał toma1 Zobacz post
    Kolego jak ty masz dopłacić tylko 2500 do tego biznesu to bierz i się nie zastanawiaj a kopciucha w lecie zostaw w spokoju ewentualnie grzałką wodę dogrzejesz jak solar nie nagrzeję, ja kupiłem solar bez zadnej dopłaty i nie zaluję zakupu, teraz jeszcze mysle dokupić fotowoltanikę.
    Dobrze myślisz mam 7,2m2 solarów i 3,3kW fotowoltaniki
    Mieć ciepłą wodę w lecie super, widzieć jak strzałka na liczniku nawet w pochmurny dzień kręci się w lewo - bezcenne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PV.JPG
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	50,7 KB
ID:	350445

  11. #11
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    podobno świat się wycofuje z dotacji to Polska też to robi tak pisali na portalu nieżyczliwym obecnie rządzącym , oraz wypowiedź jednego z internautów która mnie zaciekawiła
    cytat

    ~NależyZapomniećODotacjachNaSolarywDomu : Prawda
    o energetyce odnawialnej jest taka, że panele fotowoltaiczne, solarne , sa juz tak tanie, że nie są potrzebne żadne dotacje, bo biznes sie po prostu opłaca.

    Do Polski sprowadzono dziesiątki tysięcy uzywanych paneli solarnych z Mimiec, po 2-5 euro za sztuke (a nie Watt)
    i nikt ich nie chce, choc kosztuja 30-60 zł za panel.

    Anglia zlikwidowała dotacje na solary prądowe 31.12.2015 i nighdy już ich nie będzie dotowała, bo Europa ma nadmiar mocy w energetyce i w weekendy praąd w Anglii jest za darmo, bo biura nie pracują, a wiatraki się kręcą.

    Mimce likwiduja dotacje do solarów i zalecaja produkowanie energii na własne potrzeby, bo w ciągu dnia wszyscy sa w pracy, a wtedy panele produkuja prąd, którego nikt nie chce.

    Prawdopodobnie Polska unieważni wszelkie dotacje do prywatnych solarów, bo ich cena spadła za ostatnie 5 lat o 70% i nadal tanieja.

    Panele prądowe są 10 razy tańsze od kolektorów solarnych do grzania wody, dlatego zbankrutowała mimiecka fabruka kolektorów solarnych w Polsce WATT, bo produkowali w starej technologii, o niskiej wydajności,
    gdy Hińczyk oferuje termosy szklane o wydajności 300% wyższej.

  12. #12

    Domyślnie

    Bierz w ciemno, ja mam bez dotacji i nie żałuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony