dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 212
  1. #1

    Domyślnie BLANKA 670/570 12 lewy/prawy BS - ocena użytkownika

    Wkład optycznie ładny. Opis jego budowy i działania, umieszczony na stronie producenta, zachęcający i sugerujący to, że wkład jest konstrukcją przemyślaną i tak też działającą.
    Wyszło jak zwykle tak, jak w takich przypadkach wychodzi. Słowa nie są gwarancją dobrego działania. Słowa nie są gwarancją poprawności konstrukcji.
    3600 zł wydane na wkład, jest już nie do odzyskania.
    Wystarczyło tylko dopracować system nawiewu powietrza / górny i dolny/ by stworzyć produkt wart polecenia. Niestety. Dziwoląg który powstał w tym przypadku nie nadaje się do naprawy. . Mimo, że dałem radę pierwszej konstrukcji Lechmy PP190, budowa Blanki uniemożliwia jego modyfikację.
    Reasumując, jeśli komuś przyjdzie ochota na zakup wkładu Blanka, niech wybije sobie z głowy coś takiego jak czysta szyba i pogodzi się z tym, że będzie miał darmowe chłodzenie zimnym powietrzem, szczególnie pożądanym w zimie Siłę nawiewu do pokoju widać na zał. zdjęciu. Przy bliższym ustawieniu, płomień świecy został zdmuchnięty.
    Złażące z rączki drzwiczek coś czarnego, to dodatkowy bonus.
    Efekty widoczne na szybie wkładu, powstały po pierwszym paleniu. Po następnym jest podobnie.
    Palone było 3 letnim jesionem i 2 letnią brzozą.
    Komin wys. 9m, /wejście do komina na wys. 1.90 m od podłogi./ średnica zgodna ze średnicą wkładu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CIMG0284.resized.resized.JPG
Wyświetleń:	475
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	348896   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CIMG0291.resized.resized.JPG
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	348897   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CIMG0292.resized.resized.JPG
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	348898   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CIMG0295.resized.resized.JPG
Wyświetleń:	336
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	348899   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CIMG0314.resized.resized.JPG
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	42,5 KB
ID:	348900  

    Ostatnio edytowane przez dbx ; 06-07-2016 o 18:32

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zdjęcia trochę małe.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zdjęcia trochę małe.
    Większych murator nie tolerował. Niemniej to, co ważne, widać.

  4. #4

    Domyślnie

    Kolejna uwaga wynikająca z użytkowania;
    z opisu działania nadmuchu -zawartego na stronie producenta- wynika /może wynikać/ że układ cyrkulacji powietrza, jest jakby hybrydą układu bezrusztowego i rusztowego.
    Przy ustawieniu dolotu powietrza na 50% czyli bez cugu przez popielnik, drewno pozostaje niedopalane i w kominku gaśnie.

    Próbowałem wkleić większy rozmiar zdjęć, ale nie wchodzą.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ile kawałków drewna i jakiej wielkości miałeś w palenisku kiedy zgasło?

    Inna kwestia to ideologia Blanki...Nie jest cudem techniki...To pierwsze palenisko jakim producent zaczął wchodzić w dział urządzeń stalowych i trochę lepszej jakości niż dotychczasowe Zuźki i Majki. Baśkę pomińmy, bo to nieporozumienie, ale za 2000 zł nie wypada marudzić...

    Zaczęto tworzyć nieskończone ilości wersji, testując rozwiązania na żywym organizmie....Być może masz wersję, nie do końca pasującą do opisu w instrukcji...Masz albo za duże kawałki drewna, albo nie powinieneś zamykać całkowicie cugu od dołu...

  6. #6

    Domyślnie

    Dotąd - inny wkład- nie zdarzało się rąbać drobniej, tu nie ma innej możliwości jak ćwiartki' i ósemki'. Połówka ze średnicy kilkunastu cm, jest wielkością maksymalną, by ją zmieścić.
    By dopalić, trzeba pozostawiać cug od dołu, inaczej zgaśnie. Gaśnie bez względu na ilość polan. Po prostu brakuje powietrza.
    To, że drewno trzeba będzie rozdrabniać, było wiadome przed zakupem. Głębokość a raczej płytkość paleniska nie były tajemnicą. Do tego się nie czepiam, choć brakuje wsadu' i swobody załadunku, jaki był w poprzednim wkładzie, w który wchodziły całe klocki o średnicy 40 cm i 50cm długości. I się paliło, czasem 16 godzin - to rekord ustalony przez 20 cm jabłonkę - przy czym 5-6 godzin było standardowe dla jednorazowego załadunku 3 niemałych polan.
    We wkładzie Blanka, a raczej przy nim, można snuć jedynie wspomnienia i dokładać, maksymalnie co 1.5 godziny.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To, że Blanka Miss Polonia nie jest i nie będzie, wiemy. Ale nie zgadzam się z tym, że trzeba dokładać co 1,5 h. Brakuje Ci po prostu umiejętności, potrzebnych dla tego rodzaju skrzynki (zwanej wkładem...) i konkretnej sytuacji (komin, PALACZ, miejsce na mapie, rodzaj drewna, gatunek drewna, wilgotność, czas palenia - wieczór / rano, sposób zainstalowania wkładu.....itp, itd...). Możliwość zamknięcia od dołu, jest zaletą, która dla Twoich umiejętności, stanowi poważną wadę. Piszę to niestety bez deklaracji, że dam Ci przez internet receptę jak palić. To zadanie na spotkania po zamontowaniu urządzenia u klienta. Krótkie palenie rozpoznawcze, pozwala mi na przekazanie wiedzy jak palić nawet w marketowym badziewiu. A utrzymanie żaru przez 5-6 godzin to banał...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Większych murator nie tolerował. Niemniej to, co ważne, widać.
    Współczuję. Szczególnie tego strumienia powietrza, który gasi świecę. Człowiek pilnuje całą budowę, żeby było szczelnie, a pózniej wydaje kilka tysięcy, żeby to zepsuć...
    Masz możliwość zainstalowania jakiegoś zamknięcia na czerpni ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    dbx ... mam kilka prostych pytań do Ciebie, zanim postaram się pomóc:
    1. Konsultowałeś z kimś, kto zna się na kominkach, Twój zakup ? A już konkretnie na wyrobach firmy Kratki.pl ? I jeszcze konkretniej - u kogoś, kto montował już właśnie to palenisko ?
    2. Nabyłeś ten wkład przez internet i montujesz go samemu ? Czy dokonałeś zakupu w normalnym, porządnym salonie kominkowym, gdzie np. na wystawie stało kilkanaście innych palenisk firmy Kratki.pl i innych producentów ?
    3. Czy po zauważeniu tego co opisujesz kontaktowałeś się z osobą / firmą u której zakupiłeś palenisko ?
    4. Czy kontaktowałeś się z samym producentem lub jego przedstawicielem w celu rozwiązania problemów, które zauważyłeś ?
    Dlaczego pytam ... ano z prostej przyczyny - zamontowałem lub sprzedłem lub wykonałem kominki w sumie na 15-tu tych paleniskach i dodatkowo na ponad 20-tu innych modelach tego wkładu. Nie miałem na te wkłady żadnej reklamacji lub niezadowolenia albo jakichś pretensji ze strony posiadacza takiego kominka / wkładu. Natomiast mogę na pewno dopowiedzieć do tego co napisał Piotr, że wkłady te mają swoją specyfikę użytkowania i świetnie się sprawdzają w konkretnych warunkach i w konkretnej grupie klienteli. W jakich i jakiej ? ... napiszę jak odpowiesz na pytania
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Wkład optycznie ładny. Opis jego budowy i działania, umieszczony na stronie producenta, zachęcający i sugerujący to, że wkład jest konstrukcją przemyślaną i tak też działającą.
    Wyszło jak zwykle tak, jak w takich przypadkach wychodzi. Słowa nie są gwarancją dobrego działania. Słowa nie są gwarancją poprawności konstrukcji.
    3600 zł wydane na wkład, jest już nie do odzyskania.
    Wystarczyło tylko dopracować system nawiewu powietrza / górny i dolny/ by stworzyć produkt wart polecenia. Niestety. Dziwoląg który powstał w tym przypadku nie nadaje się do naprawy. . Mimo, że dałem radę pierwszej konstrukcji Lechmy PP190, budowa Blanki uniemożliwia jego modyfikację.
    Reasumując, jeśli komuś przyjdzie ochota na zakup wkładu Blanka, niech wybije sobie z głowy coś takiego jak czysta szyba i pogodzi się z tym, że będzie miał darmowe chłodzenie zimnym powietrzem, szczególnie pożądanym w zimie Siłę nawiewu do pokoju widać na zał. zdjęciu. Przy bliższym ustawieniu, płomień świecy został zdmuchnięty.
    Złażące z rączki drzwiczek coś czarnego, to dodatkowy bonus.
    Efekty widoczne na szybie wkładu, powstały po pierwszym paleniu. Po następnym jest podobnie.
    Palone było 3 letnim jesionem i 2 letnią brzozą.
    Komin wys. 9m, /wejście do komina na wys. 1.90 m od podłogi./ średnica zgodna ze średnicą wkładu.
    Możliwe że ten lodowaty nawiew do salonu jest efektem zbyt mocno wciśniętej uszczelki .
    Darek B

  11. #11
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    dbx masz pecha bo kupiłeś urządzenie producenta który nie potrafi napisać instrukcji obsługi. W instrukcji którą podają na stronie www pod tym wkładem to masakra, tam nic nie ma o zasadzie sterowania powietrzem do spalania (chyba, że z wkładem masz inną instrukcję).
    Trochę informacji odnośnie regulacji masz w dziale, "Zalety wkładu" ale mam wątpliwości czy to do zalet zaliczyć.
    Przy dolnej regulacji do 50% zdecydowana większość powietrza najkrótszą drogę ma wprost do czopucha z pominięciem paleniska więc ognicho Ci gaśnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Przekazuję informacje w kolejności.
    Piotr Batura, co prawda nie pytał, lecz zostawił sugestię;
    "(komin, PALACZ, miejsce na mapie, rodzaj drewna, gatunek drewna, wilgotność, czas palenia - wieczór / rano, sposób zainstalowania wkładu.....itp, itd...)"

    komin - już było - Jawar plus z rurą izostatyczną fi 180 tak jak zaleca producent wkładu...było o tym wcześniej.
    palacz to ja
    rodzaj drewna - liściaste - było podane
    gatunek - jesion brzoza - było podane
    wilgotność - nie mam wilgotnościomierza, nie twierdzę z uporem ŻE JEST SUCHE, leżało kilka lat pod dachem.
    czas palenia - rano, w dzień, wieczorem
    sposób zainstalowania wkładu - stoi przy kominie bez obudowy, jak koza, podłączony rurą czarną do trójnika komina na wysokości od podłogi 1.9m - było pisane

    Forest-Natura

    1. wyjaśnij przesłanie tego pytania. W opisie wkładu nie pisało cokolwiek sugerującego konsultację u specjalisty przed zakupem.
    2. kupiłem wkład przez internet w sklepie gdzieś istniejącym/stacjonarnym, który zamówił go dla mnie u producenta a producent przesłał go bezpośrednio od siebie z produkcji na mój adres, tak, że sklep jedynie pośredniczył w transakcji przesyłając "papiery" i otrzymując za to zapłatę.
    Jaki wpływ na działanie wkładu Blanka, ma porządny salon kominkowy i stojące w nim inne wkłady, oraz kupowanie wkładu ze sklepu osobiście rękoma swoimi ???
    3. Kontaktowałem się z firmą - producentem wkładu.
    4.j.w. rozmawiałem z pracownikiem producenta, działu reklamacji, przedstawiając temat. Pracownik nie czując pełnych kompetencji, przekazał sprawę do technika' który miał oddzwonić i sprawą się zająć.
    Nie oddzwonił, mimo, że pracownik producenta zapewniał, iż tematu tak zostawić nie można.
    Można.
    To, że klienci zamontowanych wkładów nie wnoszą, jak piszesz, pretensji, nie znaczy, że wkłady u nich zamontowane działają właściwe.
    Powtórzę, ... na stronie producenta, oraz jakiejkolwiek innej, traktującej o tym wkładzie, nie ma jakichkolwiek informacji o tym, że wkład BLANKA 670/570 12 lewy/prawy BS jest specyficzny, że jego użytkowanie jest specyficzne, że sprawdza się w konkretnych warunkach /jakich ?/ oraz jest przeznaczony dla konkretnej grupy klientów !!!
    Trzeba zaznaczyć, że dwie ostatnie cechy są tak kuriozalne, że wręcz byłoby wielkim nietaktem z twojej strony, gdybyś tego nie wyjaśnił.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Przy dolnej regulacji do 50% zdecydowana większość powietrza najkrótszą drogę ma wprost do czopucha z pominięciem paleniska więc ognicho Ci gaśnie.

    dokładnie tak jest. z tym, że "ten obieg" służyć może raczej do obiegu zwanym kurtyną powietrzną działającą od dołu
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 06-03-2016 o 14:34 Powód: tekst

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Możliwe że ten lodowaty nawiew do salonu jest efektem zbyt mocno wciśniętej uszczelki .
    uszczelki ?

  15. #15
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    dbx jeżeli przeanalizujesz ten cząstkowy post "Natomiast mogę na pewno dopowiedzieć do tego co napisał Piotr, że wkłady te mają swoją specyfikę użytkowania i świetnie się sprawdzają w konkretnych warunkach i w konkretnej grupie klienteli" to będziesz miał odpowiedź. Po prostu nie należysz do konkretnej grupy więc może jesteś innego sortu.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    dbx ... mam kilka prostych pytań do Ciebie, zanim postaram się pomóc:
    1. Konsultowałeś z kimś, kto zna się na kominkach, Twój zakup ? A już konkretnie na wyrobach firmy Kratki.pl ? I jeszcze konkretniej - u kogoś, kto montował już właśnie to palenisko ?
    2. Nabyłeś ten wkład przez internet i montujesz go samemu ? Czy dokonałeś zakupu w normalnym, porządnym salonie kominkowym, gdzie np. na wystawie stało kilkanaście innych palenisk firmy Kratki.pl i innych producentów ?
    3. Czy po zauważeniu tego co opisujesz kontaktowałeś się z osobą / firmą u której zakupiłeś palenisko ?
    4. Czy kontaktowałeś się z samym producentem lub jego przedstawicielem w celu rozwiązania problemów, które zauważyłeś ?
    Dlaczego pytam ... ano z prostej przyczyny - zamontowałem lub sprzedłem lub wykonałem kominki w sumie na 15-tu tych paleniskach i dodatkowo na ponad 20-tu innych modelach tego wkładu. Nie miałem na te wkłady żadnej reklamacji lub niezadowolenia albo jakichś pretensji ze strony posiadacza takiego kominka / wkładu. Natomiast mogę na pewno dopowiedzieć do tego co napisał Piotr, że wkłady te mają swoją specyfikę użytkowania i świetnie się sprawdzają w konkretnych warunkach i w konkretnej grupie klienteli. W jakich i jakiej ? ... napiszę jak odpowiesz na pytania
    Pozdrawiam.
    Piotr na pewno nie pójdzie za Blankę na barykady....Ty nie masz wyjścia

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Piotr zamontował jedną Blankę w swoim życiu, w dodatku był to pierwszy egzemplarz wyprodukowany próbnie na targi ...więc Piotr nie musi się wcale w temacie wypowiadać jak nie chce ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Piotr zamontował jedną Blankę w swoim życiu, w dodatku był to pierwszy egzemplarz wyprodukowany próbnie na targi ...więc Piotr nie musi się wcale w temacie wypowiadać jak nie chce ...
    Pozdrawiam.
    Ty mi nie "imputuj", że ja jakąś Blankę w życiu zamontowałem....

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Piotr zamontował jedną Blankę w swoim życiu, w dodatku był to pierwszy egzemplarz wyprodukowany próbnie na targi ...więc Piotr nie musi się wcale w temacie wypowiadać jak nie chce ...
    Pozdrawiam.

    Pisząc to /po co ?/ miałeś okazję, by wykazać się wiedzą i dać odpowiedź, zapowiadaną wcześniej, na kwestie przez siebie poruszone. Odpowiednie informacje w tym celu zamieściłem, licząc, że obiecaną pomoc okażesz.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To, że Blanka Miss Polonia nie jest i nie będzie, wiemy. Ale nie zgadzam się z tym, że trzeba dokładać co 1,5 h. Brakuje Ci po prostu umiejętności, potrzebnych dla tego rodzaju skrzynki (zwanej wkładem...) i konkretnej sytuacji (komin, PALACZ, miejsce na mapie, rodzaj drewna, gatunek drewna, wilgotność, czas palenia - wieczór / rano, sposób zainstalowania wkładu.....itp, itd...). Możliwość zamknięcia od dołu, jest zaletą, która dla Twoich umiejętności, stanowi poważną wadę. Piszę to niestety bez deklaracji, że dam Ci przez internet receptę jak palić. To zadanie na spotkania po zamontowaniu urządzenia u klienta. Krótkie palenie rozpoznawcze, pozwala mi na przekazanie wiedzy jak palić nawet w marketowym badziewiu. A utrzymanie żaru przez 5-6 godzin to banał...
    Z wpisów w tym temacie wynika, że omawianego wkładu nie "montowałeś".
    Można z tego wnioskować, że w nim nie paliłeś.
    Piszesz, że niczego nie poradzisz, bo pierw chcesz zarobić, by na koniec pogawędzić o paleniu, jaka to skomplikowana filozofia jest...a nawet nie wiesz, że w marketowym badziewiu pali się lepiej niż w zakupionym.

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony