dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 29
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 571
  1. #501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Co taka cisza, Liliputku?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #502
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Co taka cisza, Liliputku?
    Czasu trochę brak i dzieje się niewiele.... zrobiona została elewacja, teraz mąż robi sufity podwieszane.. i dużo jest takiej dłubaniny
    Ociepliliśmy w calości poddasze, przygotowaliśmy już pod przykręcanie regipsów

    Jak znajdę ładowarkę do laptopa, gdzie mam zdjęcia to wkleję jakieś narazie młody nieźle ją ukrył......

  3. #503
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dawno, nic nie pisałam, bo było u nas trochę zawirowań ale czas na małe uaktualnienie

    Mamy szambo nie mam nerwów na opisywanie jak się je załatwiało... wystarczy, że powiem - zamówiliśmy w lutym, a zainstalowano pod koniec czerwca dobrze, że jest.... a co ciekawe, otrzymaliśmy z gminy informację, że w listopadzie 2018 robiona będzie kanalizacja
    Złożyliśmy też oświadczenia w gminie, że jesteśmy zainteresowani OZE. Zobaczymy, narazie chcą zobaczyć ile osób będzie chętnych

    Obecnie jesteśmy na etapie kończenia sufitow podwieszanych... "rusztowania" na regipsy już są, generalnie zrezygnowaliśmy z firmy ocieplającej poddasze i mąż robil niemal wszystko sam..







    Ocieplenie domu i elewacja też zostały skończone, natomiast wokół domu.... istny huragan





    W miejscu, gdzie są ciemniejsze paski, będzie taras. Może małe brudne rączki nie wybrudzą elewacji

    Zakupiliśmy i wybraliśmy też płytki do kuchni, wiatrołapu.
    Panele na cały dom będą takie - quick step dąb piłowany naturalny


    I mamy płytki do łazienki na dole białe z drewnianymi. Łazienka jest malutka, więc nie ma nawet co zmieniać


  4. #504
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Elewacja bardzo ładna i ładnie zgrało się z barierkami.

    Jesli macie jeszcze pobojowisko przed domem to może pomyślcie o zrobieniu kabelka w pobliżu szamba i do domu na zainstalowanie czujnika...

    Od niedawna mam taki solarny bo nie pomyślałam wcześniej i się sprawdza a taki na kabelek prostszy tańszy, można nawet kupić wypasiony który wysyła SMS do szambonurka.

  5. #505
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bejaro, właśnie się zastanawialiśmy jak to zrobić tanim kosztem, bo potem podepniemy się pod kanalizację

  6. #506
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wielkie brawa za samodzielną pracę!
    Dom pięknie się prezentuje, tak że pobojowisko wokół nawet nie przyciąga uwagi Zresztą to normalne na tym etapie, wszyscy mamy takie "ogrody"
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #507
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Dom wygląda bardzo ładnie! I do tego kanalizacja niebawem, jeszcze lepiej! Zazdraszczam podwójnie!
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #508

    Domyślnie

    Ale postępy! Dom z zewnątrz już gotowy! Huraganem się nie przejmuj, każdy kiedyś mija Brawa dla męża, trzymam kciuki za dofinansowanie OZE - na jakie konkretnie się zdecydowaliście?

    Czyżby szambo to od Waszego sąsiada? Kurcze, w takim razie chyba muszę w końcu zamówić, jeśli chcę swoje jeszcze w tym roku

  9. #509
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Pięknie się domek prezentuje z ta elewacją

  10. #510

    Domyślnie

    O, elegancko wygląda ta elewacja Zazwyczaj szarości mi nie leżą, a tutaj bardzo fajnie to się komponuje
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #511

    Domyślnie

    Liliputku świetna elewacja, dom cieszy oko.

  12. #512
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za komplementy

    Niechaj wstępnie wpisaliśmy fotowoltanikę, solary i pc zobaczymy na co gmina dostanie dofinansowanie. Jak podali wyniki tych wstępnych deklaracji to o dziwo najwięcej osób chce właśnie fotowoltanikę. Mówię, że o dziwo, bo wydawało mi się, że solary wygrają

  13. #513
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U nas powoli prace posuwają się przodu Powoli. ale oszczędnie, bo bez żadnej zawodowej ekipy
    Ja niewiele działam na budowie... właściwie to w ogóle, ponieważ będzie kolejny mały Liliputek

    Narazie malujemy ściany i sufity, pod bardzo dużą presją czasu, bo w środę przyjeżdżają panele.
    Mam niewiele zdjęć, więcej pokażę za tydzień

    Pokój małego, jeszcze oczywiście wymaga kolejnego malowania:


    Plytki wokół kominka, takie same będa w kuchni (własciwie już są), ale zdjęcia kuchni nie mam


    Jeśli chodzi o farby to wybraliśmy dekoral. Mamy taki w mieszkaniu parę lat i sprawdza się świetnie, nawet ślady krwi schodzą idealnie
    Wystąpił tylko jeden problem, mianowicie chciałam ten sam kolor co w mieszkaniu, a markety już nie mieszają dekoralu
    Poszłam więc do centrum dekoral i jakie było moje zdziwienie, kiedy Panowie powiedzieli mi cenę za 10l o 100 zł mniejszą niż w markecie (tylko tutaj był dulux).
    Zawsze myślałam, że te centra są droższe... Aczkolwiek powiem Wam, że różnica między dekoral z marketu a z centrum jest spora, pewnie sporo zależy od podkładu do mieszalnika... ale z marketu słabiej kryje.

    Teraz staram się skompletować dokumenty do odbioru domu

  14. #514

    Domyślnie

    Liliputku, ogromne gratulacje z okazji nowego Malucha rośnijcie zdrowo.
    Dom pięknieje z każdym nowym zdjęciem

  15. #515
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gratuluję Lilipuciątka w drodze
    Można wiedzieć jaki wkład kominkowy wybraliście? Spełnia wymogi, które wchodzą od 2023?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  16. #516

    Domyślnie

    Gratuluję Lilipuciątka nr 2
    Panele pewnie już się kładą, czekamy na zdjęcia, bo na tych nic nie widać, poza fajnym kominkiem

  17. #517
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Gratuluję Lilipuciątka w drodze
    Można wiedzieć jaki wkład kominkowy wybraliście? Spełnia wymogi, które wchodzą od 2023?
    Tak, spełnia, to Hajduk Volcano 2p BS wymagana sprawność to 80% a on ma 84%

    Dziekuję za gratulacje i mamy juz panele
    Trochę w końcu wygląda jak dom

    Wokół kominka zrobiliśmy jednak płytki 60 cm, jakby mi jakiś żarek wypadł... na wszelki wypadek.






    teraz mąż musi chyba już 4 raz pomalować kuchnię na biało... tak przebija ta farba ... przy okazji dziś dokonałam odkrycia gipsu szpachlowego do spoinowania płyt g-k bez użycia taśm! Trochę późno, bo 80% zabudowy g-k już jest.. ale cóż. Dzwoniłam do ulubionych Panów z salonu dekoral i mają na stanie więc przetestujemy to cudo... pewnie wszyscy o tym wiedzą tylko nie my

    Teraz kuchnia będzie dokończona, trzeba te ściany pomalować i połozyć beton na ścianie, a potem łazienka.
    Częściowo podłoga w łazience już jest, ale jest tak imitująca drewno, że ma różne odcienie itp. Więc mąż najpierw układa na sucho a potem przykleja
    I cóż... musimy do końca września się wprowadzić ale szczerze mówiąc już się nie mogę doczekać.

    Mąż musi jeszcze zamontować wc u gory, bo w nocy latam jak oszalała i nie chcę tak ciągle biegać po schodach

  18. #518
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przyznam szczerze, że jedna rzecz mi spędza sen z powiek... teraz w moim stanie to nie dam rady zrobić szafy w kształcie stodoły dla małego .. ani szafki w wiatrołapie... a chcialam sama, bo nikt nie zrobi tego tak jak chcę
    Chyba ta inwestycja musi trochę poczekać.

  19. #519
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    E tam, ja nie wiem o istnieniu takiego gipsu a robienie podwieszanych sufitów przed nami Tak że testuj, testuj, chętnie się dowiem, czy wart jest zakupu

    Wokół kominka zawsze bym płytki dawała, no chyba że ja jestem jakaś nieudaczna, bo dość często mi coś wylatuje

    My kobiety najczęściej chciałybyśmy same zrobić jak najwięcej, żeby było tak, jak sobie wymarzyłyśmy Cierpliwości, szafeczki zrobisz jak przyjdzie odpowiedni czas
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #520
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A u nas już coraz bliżej przeprowadzki...
    Załatwiamy papiery do oddania domu do użytku, został jeszcze elektryk i geodeta.

    Mamy drzwi wewnętrzne (tak samo piękne jak u TAR ), tylko klamek nie zamontowaliśmy, łazienkę skończoną w 85% kuchnię skończoną w 90%
    Stół do jadalni będę robiła z Tatą i Siostrą bo ja nie mogę kleić, czy bejcować...


    Pokój małego Liliputka - ściany autorstwa mojej Siostry










Strona 26 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony