dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artbryza

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    6

    Domyślnie kominek Franek Franek 12

    Witam wszystkich
    W ubiegłym roku wybudowałem dom i wielokrotnie korzystałem z wiedzy zamieszczonej na tym forum. Przyszedł jednak czas, w którym stoję na etapie wyboru kominka. Mam zamiar zamontować kominek FRANEK 12, którego zadaniem będzie ogrzanie parteru oraz wykonanie DGP do czterech pomieszczeń na poddaszu o łącznym wymiarze ok. 50 m2 z wykorzystaniem wentylatora (dmuchawy).
    Moje pytanie odnosi się do wyboru kominka, konkretnie do FRANEK 12 - czy będzie to dobry wybór?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raczynski23

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jelenia Góra ul. Wolności 208
    Kod pocztowy
    58-560
    Dzielnica
    Cieplice
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dopracowany produkt, nie mieliśmy dotąd z nim żadnych problemów, szyba nie brudzi się nadmiernie.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artbryza

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    W sieci brakuje jakichkolwiek informacji użytkowników Franka 12 odnoszących się do jego eksploatacji. Nie znalazłem żadnych opinii ani informacja na tym forum. Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał artbryza Zobacz post
    W sieci brakuje jakichkolwiek informacji użytkowników Franka 12 odnoszących się do jego eksploatacji. Nie znalazłem żadnych opinii ani informacja na tym forum. Pozdrawiam
    Jak wszystko w Polsce i to forum zostało wypaczone w stosunku do swojej pierwotnej funkcji. Zamiast użytkownicy poszczególnych kominków dzielić się swoimi spostrzeżeniami, problemami z codziennym czy łikendowym użytkowaniem forum opanowali dilerzy czy sprzedawcy kominków których gwarancja na produkt ogranicza się tylko do montażu a nie tego że kominek który "miał ogrzewać 140m2" faktycznie ogrzewa tylko że do średniej temperatury 15 stopni i to przy 0 na zewnątrz domu. Taka to już ułańska fantazja.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał artbryza Zobacz post
    W sieci brakuje jakichkolwiek informacji użytkowników Franka 12 odnoszących się do jego eksploatacji. Nie znalazłem żadnych opinii ani informacja na tym forum. Pozdrawiam
    Zamontujesz, popalisz, napiszesz (albo nie), będą opinie (albo nie)...

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Salon Kratki.pl
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Stanowice
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzień dobry Pańśtwu.
    W sieci brakuje jakichkolwiek informacji użytkowników Franka 12 odnoszących się do jego eksploatacji. Nie znalazłem żadnych opinii ani informacja na tym forum. Pozdrawiam
    artbryza ... palenisko o które pytasz jest produkowane od niedawna. W dodatku ze względu na swoją wyższą cenę (na tle pozostałej oferty wkładów żeliwnych firmy Kratki.pl), nie cieszy się dużą popularnością wśród kupujących, kórzy widząc Franka i stojący obok inny, ale dwukrotnie tańszy, żeliwny wkłąd, nie zadają sobie z reguły nawet trudu by zapytać dlaczego ta różnica i z czego ona wynika.
    A to bardzo dobre, palenisko, dużo lepsze od tradyzyjnych wkładów żeliwnych.
    Jest szczelny i nadaje się do domów z rekuperacją, posiada rozbudowaną regulację dolotu powietrza i jego rozdziału w samym palenisku na ruszt, tylną ścianę oraz górną część szyby. Spełnia wymagania co do sprawności oraz norm emisji spalin BImSchV2, które za niecale dwa lata przyjdą i do nas.
    To taki "osiołek do grzania", ważacy "jedyne" 240 kg. Doskonale spisuje się w połączeniu z dodatkowym wymiennikiem żeliwnym (krążki), tworząc z nim żeliwny, solidny tandem ważący ponad 360 kg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0021 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	401
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	349120
    Jak się taki duet zamontuje w "ciepłej" zabudowie, z dodatkowymi wewnętrznym ściankami szamotowymi, to malutki kominek waży nawet około jednej tony i jest znakomitą konstrukcją kominkową do intensywnego, ale łągodnego (spłaszczona amplituda temperatury w domu) ogrzewania.
    Wiosną będą dostępne już trzy modele Franka - dojddzie palenisko większe (bardziej horyzontalne) i mniejsze, zbliżone wymirami drzwiczek do kwadratu.

    Jak wszystko w Polsce i to forum zostało wypaczone w stosunku do swojej pierwotnej funkcji. Zamiast użytkownicy poszczególnych kominków dzielić się swoimi spostrzeżeniami, problemami z codziennym czy łikendowym użytkowaniem forum opanowali dilerzy czy sprzedawcy kominków których gwarancja na produkt ogranicza się tylko do montażu a nie tego że kominek który "miał ogrzewać 140m2" faktycznie ogrzewa tylko że do średniej temperatury 15 stopni i to przy 0 na zewnątrz domu. Taka to już ułańska fantazja.
    Olo ... Jakiś konkretny przykład możesz podać ?
    Czy piszesz aby pisać ... ?

    Pozdrawiamy i zapraszamy.
    Ostatnio edytowane przez Salon Kratki.pl ; 07-03-2016 o 15:16
    Salon Partnerski Kratki.pl
    Pełna autoryzacja producenta, sprzedaż, montaż, projekty kominków, doradztwo techniczne i produktowe.
    Zapraszamy w poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00, sobota 9.00 - 14.00
    W 10-20 minut wygodnie dojedziecie Państwo do nas autostradą z każdego miejsca na Śląsku.
    Prowadzimy również pełną sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Tutaj znajdziesz adres sklepu internetowego - zapraszamy

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salon Kratki.pl Zobacz post






    Olo ... Jakiś konkretny przykład możesz podać ?
    Czy piszesz aby pisać ... ?

    Pozdrawiamy i zapraszamy.

    Dawno się tak nie uśmiałem ........
    Nic dodać, nic ująć ....
    Darek B

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salon Kratki.pl Zobacz post
    Olo ... Jakiś konkretny przykład możesz podać ?
    Czy piszesz aby pisać ... ?
    Wypaczenie tego forum? Przykładem jest ten wątek http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%BCytkownia

  9. #9

    Domyślnie

    Do salon Kratki
    Mam pytanie w sprawie Franka... czy prezentowane krążki kumulacyjne są prawidłowo zamocowane na wkładzie?
    Z informacji które posiadam czopuch powinien być zdemontowany i zamontowana podstawa pod krażki np. taka jak w Nadii. Na prezentowanym zdjęciu występuje duży luz pomiędzy podstawą krążków a rurą z czopucha

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PiotrZar

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salon Kratki.pl Zobacz post
    Dzień dobry Pańśtwu.


    Jak się taki duet zamontuje w "ciepłej" zabudowie, z dodatkowymi wewnętrznym ściankami szamotowymi, to malutki kominek waży nawet około jednej tony i jest znakomitą konstrukcją kominkową do intensywnego, ale łągodnego (spłaszczona amplituda temperatury w domu) ogrzewania.


    Pozdrawiamy i zapraszamy.
    Od niedawna jestem posiadaczem F12 i chciałbym wybudować mu dodatkowe ścianki z cegieł szamotowych- stos żeliwny jest dosyć drogi. Producent podaje odległość wkładu od obudowy bodajże 15cm. Czy dotyczy to również cegieł które mają akumulować ciepło?

    Pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrZar Zobacz post
    Od niedawna jestem posiadaczem F12 i chciałbym wybudować mu dodatkowe ścianki z cegieł szamotowych- stos żeliwny jest dosyć drogi. Producent podaje odległość wkładu od obudowy bodajże 15cm. Czy dotyczy to również cegieł które mają akumulować ciepło?

    Pozdrawiam
    Dotyczy to warunków gwarancji, więc zapewne rodzaj obudowy nie ma znaczenia...Trzeba było wcześniej pomyśleć o innym wkładzie, decydując się na ceramikę w obudowie....

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PiotrZar

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    3

    Domyślnie

    Niestety wkład już mam, przyznaję że była to dosyć pochopna decyzja, ale stało się. Czy Pana zdaniem Panie Piotrze jest sens obudować go z 3 stron ścianką z cegieł szamotowych w odległości 10-15 cm do wysokości czopucha?

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zawsze zastosowanie takiej wkładki akumulacyjnej da efekt, każda ciepła obudowa jest o niebo lepsza od "zimnej" .... Niestety nie będzie tak efektywny jak z użyciem zestawu akumulacyjnego montowanego bezpośrednio na wylocie spalin .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KV 025 N01 BD krbova vlozka Romotop s prstenci MAMMOTH.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	391122   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11796291_1624469591163554_3733092731602165769_n.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	391123   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd34.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	391124  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 13-06-2017 o 09:14
    Darek B

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    PiotrZar cegła szamotowa do wysokości czopucha? A dlaczego tylko do takiej wysokości?
    Darek a jaka to będzie ciepła obudowa grubości 6cm do wysokości czopucha. A co do tych nakładek to chyba pomyliłeś słowa, efektywny z efektownym
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrZar Zobacz post
    Niestety wkład już mam, przyznaję że była to dosyć pochopna decyzja, ale stało się. Czy Pana zdaniem Panie Piotrze jest sens obudować go z 3 stron ścianką z cegieł szamotowych w odległości 10-15 cm do wysokości czopucha?
    Nie muszą być szamotowe, mogą być zwykłe...Szamot to do palenisk, masy akumulacyjnej . Najlepiej czopuch też z cegły.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artbryza

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zastanawiałem się jeszcze nad wkładem NADIA 12 z kratki.pl. Zależy mi, aby wkład, który niedługo kupię był dobrym produktem i oscylował w zakresie mocy grzewczej od 8 do 16 kw. Wiem, że wiele osób wybiera wkłady stalowe z szamotem lub acumottem, ale próbuję doszukać się podstawowych różnic pomiędzy stalą a żeliwem. Wiele informacji już pozyskałem, ale jak wspomniałem, w sieci brak jest opinii osób uzytkujących FRANKA 12

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Olo ... miałeś podać konkretny przykłąd tego co napisałeś - powtórzę to dla przypomnienia:
    dilerzy czy sprzedawcy kominków których gwarancja na produkt ogranicza się tylko do montażu a nie tego że kominek który "miał ogrzewać 140m2" faktycznie ogrzewa tylko że do średniej temperatury 15 stopni i to przy 0 na zewnątrz domu
    I poproszę jednak o konkretny przykład zaczerpnięty z Forum Muratora, tego co napisałeś powyżej.
    Jeżeli go nie podasz, to spodziewam się z Twojej strony przeprosin czytających ten wątek Forumowiczów że wprowadzsz ich celowo w błąd.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Salon Kratki.pl
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Stanowice
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzień dobry Państwu.
    Pawpiwo ... krążki mozna mocować na dwa sposoby:
    1. Na przyłaczu dymowym wkładu (tak jak na zdjęciu,które wcześniej zamieściłem)
    2. Przy pomocy dedykowanego do wkładu adaptera, po wczesniejszym demontażu regulowanego czopucha wylotowego tego wkładu
    To, jaki sposób montażu zastosujemy, zależy właściwie od jednej rzeczy. Mianowicie - od wysokości wejścia przyłącza dymowego do komina.
    Żeliwne wyjścia spalin z nowych linii wkładów Kratki.pl są bardzo dobrym, trwałym rozwiązaniem, dającym w dodatku możliwość pełnej regulacji kąta i płaszczyzny wyjścia. Ale są przez to dosyć wysokie.
    Komplet takich krążków żeliwnych też jest bardzo wysoki. I często nie mieści się razem z kolanem i resztą części przyłącza dymowego, do wykonanego wcześniej na ten przykład trójnika komina systemowego, lub ogólnie - nie mieści się na wysokość w zabudowie kominka.
    Podobnież jest z nasadami wodnymi produkcji Kratki.pl, które można montować na wkładach. CZęsto nie zmieściły by się w zabudowie kominka. Stąd producent wymyślił pierścienie montażowe do zastosowania bezpośrednio na wkład w takich przypadkach.
    Pozdrawiamy i zapraszamy.
    Salon Partnerski Kratki.pl
    Pełna autoryzacja producenta, sprzedaż, montaż, projekty kominków, doradztwo techniczne i produktowe.
    Zapraszamy w poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00, sobota 9.00 - 14.00
    W 10-20 minut wygodnie dojedziecie Państwo do nas autostradą z każdego miejsca na Śląsku.
    Prowadzimy również pełną sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Tutaj znajdziesz adres sklepu internetowego - zapraszamy

  19. #19

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź. Mam wobec tego jeszcze jedno pytanie-jak uszczelnić stojak od krążków który jest nasadzany na rurę od spalin (czopuch)- pomiędzy czopuchem a stojakiem jest kilki milimetrowa przerwa - nie jest to dokładnie spasowane.

    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze ma "Franka" w domu i może napisać jakie są zalety i wady. Jestem na etapie wyboru wkładu kominkowego i to może pomóc.


    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony