dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 105 z 105
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    no i bądź tu mądra.

    a te wasze zasobniki mają podaną sprawność czyli ile litrów na minutę? bo w ogóle to koncepcja wbudowanego szybkiego zasobnika typu 50 l bardziej przemawia mi do wyobraźni, niż trzymanie przez cały czas nagrzanych 100 l czy 200 l wody bez sensu - ale sprawność tych małych wbudowanych to maks 16 l na minutę na początku a potem 13 l na minutę... w moim starym domu immergas zeus z wbudowanymi 54 l daje spokojnie radę jak na przykład ktoś na fulla prysznic ma odkręcony i się kąpie a w kuchni trwa zmywanie, więc generalnie dobrze się sprawuje...

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To

    Przy trzech 15minutowych prysznicach, branych w przerwa ok 10 min 12kW i 100l wystarcza. Gdyby była wanna, pewnie tez nie byloby problemu - kąpiel w wanjie trwa dluzej.
    Optymalnie nie wystarczy. Mam 4 os rodzinr rano sie wszyscy myja. Nie bede myslal i sprawdzal czy jest woda ciepla czy nie

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea Zobacz post
    a ja bym chciała piec o dobrej modulacji, czyli najchetniej coś w rodzaju 2 kW - 14 kW, ale z wbudowanym sprytnym zasobnikiem szybkim około 50 L - czy któryś producent ma taki model?
    Witam,

    Kotły z wbudowanym zasobnikiem CWU cechują się wyższą znamionową mocą cieplną w porównaniu do kotłów jednofunkcyjnych. Wpływa to również na niższą modulację mocy cieplnej. W ofercie marki Junkers znajduje się kocioł Cerapur ACU Smart z wbudowanym zbiornikiem ładowanym warstwowo o pojemności 42l. Jest to doskonałe rozwiązanie oferujące wysoki komfort przygotowania ciepłej wody użytkowej, jednocześnie przy energooszczędności oraz kompaktowych wymiarach. Modulacja mocy cieplnej wynosi od 8,1 do 24,1kW. Więcej informacji o kotle można znaleźć na stronie internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/kotl...rapur-acu.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea Zobacz post
    no i bądź tu mądra.

    a te wasze zasobniki mają podaną sprawność czyli ile litrów na minutę? bo w ogóle to koncepcja wbudowanego szybkiego zasobnika typu 50 l bardziej przemawia mi do wyobraźni, niż trzymanie przez cały czas nagrzanych 100 l czy 200 l wody bez sensu - ale sprawność tych małych wbudowanych to maks 16 l na minutę na początku a potem 13 l na minutę... w moim starym domu immergas zeus z wbudowanymi 54 l daje spokojnie radę jak na przykład ktoś na fulla prysznic ma odkręcony i się kąpie a w kuchni trwa zmywanie, więc generalnie dobrze się sprawuje...
    Witam,

    Dla porównania kocioł Cerapur Acu z wbudowanym zasobnikiem o pojemności 42l, gwarantujący przepływ CWU do 21 l/min (delta T = 30K wg normy EN 625). Kocioł ładuje zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej warstwowo za pomocą pompy, która może być wykorzystywana również jako pompa cyrkulacyjna. Niewątpliwą zaletą jest sposób przygotowania CWU - ładowanie warstwowe, które pozwala na szybsze podgrzewanie wody, niższe straty postojowe oraz pozwala na wykorzystanie zasobnika o mniejszej pojemności w porównaniu do tradycyjnego zasobnika. Jest to znacznie bardzie ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnego zasobnika.
    Więcej informacji o tym produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...rapur-acu.html.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  5. #105
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam 100l
    mam 12kW
    mam rodzinę 2+1
    kuchnia, łazienka, WC
    Nigdy nie zabrakło ciepłej wody
    Moim zdaniem wszystko sie zgadza. domek mały 105m2 nie jakiś 150m2 to już spora róznica. 1 łazienka , 1 kuchnia i WC. Taki system wyrobi.

    Przy rodzinie 2+2 zasobnik moim zdaniem 140-160l. Mamy obecnie w domu 100l i co chwile go dogrzewa i widac jak spada temperatura nawet po myciu rąk. Wcześniej był 150l i podgrzewał sie 3-4 razy dziennie a ten obecny 5-6 razy.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony