dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 105
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie Ogrzewanie gazowe- jaki piec kondensacyjny?

    Stoję właśnie przed dylematem wymiany swojego starego ,tradycyjnego pieca węglowego na inny rodzaj ogrzewania. Jako , że nie mam kasy na zakup i instalację porządnego pieca na ekogroszek , chciałbm skorzystać z dofinansowania programu KAWKA na wymianę ogrzewania na ekologiczne(do 12000,-). Gaz znam tylko z opowieści i nie ma on najlepszych opinii, ale może ktoś podpowie mi czy to miałoby sens. Mieszkam w starym domu z początku ubiegłego wieku, ale po generalnym remoncie. Dach ocieplony pianką poliuretanową 20cm, okna i drzwi nowe, styropian w podłodze 15cm. Brak ocieplenia ścian. W tej chwli idzie mi tona węgla miesięcznie za ok 850zł, ale mam w domu przy najwięszy mrozach jamajkę i specjalnie nie przykłądam się do oszczędzania węgla. Jak może wylądać w moim przypadku zmiana ogrzewania na gazowe?Jeśli miałoby to sens , to jaki kociołc kondensacyjny?Domek piętrowy, ok 120m2, ogrzewanie grzejniki ,nowe.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ten wynik finansowy to jakaś porażka. Grzeje GAZEM ~450m2 rachunek za ostanie 2 miesiące (koniec grudnia -luty) za gaz (CO, CWU tu mam spore zużycie, i gotowanie) mam niecałe 2 tysiące złotych. TY grzejesz 120m2 za 850zł/mc. Czy gaz jest drogi sam sobie odpowiedz. Temperatura nie spadła poniżej 20 stopni, jest tak na poziomie 21-22.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    Polecam kotły kondensacyjne marki Junkers, które zapewniają efektywne i ekonomiczne wykorzystanie naturalnej energii gazu. Prawidłowy dobór kotła powinien zostać wykonany przez wykwalifikowanego instalatora. W celu doboru odpowiedniego modelu kotła zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl, możliwy jest również kontakt pod numerem infolinii: 801 600 801.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,

    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  4. #4

    Domyślnie

    Nie można porównywać kosztu zużytego gazu u jednej osoby do kosztu zużytego opału w innym domu. To inne domy o różnych potrzebach cieplnych.
    Jeśli węgla idzie za 850 zł (jakaś wysoka cena za tonę, przed sezonem można było kupić po około 600zł) to gazu pójdzie za jakieś 1400. Chyba że nie umiesz palić węglem i grzejesz niebo zamiast domu.

    Trudno mi sobie wyobrazić byś w tak małym domu przepalił więcej gazu. Nie mam doświadczenia z nieocieplonymi domami. Mój ocieplony dom zjada około 10m3 dziennie zimą przy 0C i 16m3 przy -16C. Na razie w tym sezonie średnia za 4 miesiące wyszła jakies 420zł/miesiąc

    Podsumowujać - zakłądając że przepłacasz za węgiel (cena którą płacisz powoduje nieopłacalnosc palenia węglem) a na dodatek ogrzewasz komin i niebo to moze wyjsc ze z gazem też sie zmieścisz za 850zł/miesiąc.
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 18-03-2016 o 19:57

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    puttanesca

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-505
    Posty
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem kotły kondensacyjne wygrywają. Ja za 400 m kw. płacę podobne sumy co @jajmar. Mam kocioł kondensacyjny nowej generacji [SPAMER]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-03-2016 o 18:37 Powód: Za linki są bany

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam!

    Miło mi poinformowac, że w kwietniu tego roku firma Viessmann wprowadziła do swojej oferty nowe kotły kondensacyjne typu Vitodens, które zastąpiły dotychczasowe. To co od razu rzuca się w oczy, to nowe regulatory kotłów. Przyglądając się im dokładniej zauważymy, że ich obsługa jest jeszcze łatwiejsza i dają nowe możliwości użytkownikom.

    Wszystkie kotły Vitodens wyposażone są w regulatory z wyświetlaczem dotykowym, co znacznie ułatwia ich obsługę.
    W kotłach wiszących Vitodens 200-W/222-W, jak również w kompaktowych stojących Vitodens 222-F i 242-F, regulator ma duży 5-cio calowy wyświetlacz dotykowy z dodatkową funkcją monitorowania zużycia energii.
    Menadżer energii pozwala w pełni kontrolować pracę instalacji: zużycie gazu i energii elektrycznej; aktualna moc z jaką pracuje kocioł; rozkład temperatury w zbiorniku c.w.u.; uzyski energii z instalacji kolektorów słonecznych.

    Nowe kotły jeszcze lepiej dopasowują się do zapotrzebowania budynku na ciepło, w jeszcze większym stopniu oszczędzając paliwo. Zakres modulacji mocy
    grzewczej w urządzeniach typoszeregu „200” wynosi od 10 do 100% mocy maksymalnej, np. kocioł o mocy 1,9 do 19 kW.

    Jak są pytania - służę pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jak jest sprawność tych kotłów ?
    Darek B

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Hs - 98%
    Hi - 109%
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Hs - 98%
    Hi - 109%
    Nie odbieraj chleba konsultantowi.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Nie odbieraj chleba konsultantowi.
    nie lubisz Viessmanna?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Lubię, mam w domu Vitodens 200 od 14 lat, ale....

    Konsultant

    godz, 12,13
    Witam ponownie!

    Miło mi poinformować, że w kwietniu tego roku firma Viessmann wprowadziła do swojej oferty nowe kotły kondensacyjne typu Vitodens, które zastąpiły dotychczasowe. To co od razu...
    godz. 12.11
    Witam!

    Miło mi poinformowac, że w kwietniu tego roku firma Viessmann wprowadziła do swojej oferty nowe kotły kondensacyjne typu Vitodens, które zastąpiły dotychczasowe. To co od razu rzuca się w...
    godz. 12.07
    Pozwolę sobie jeszcze dodac, że W kwietniu tego roku firma Viessmann wprowadziła do swojej oferty nowe kotły kondensacyjne typu Vitodens, które zastąpiły dotychczasowe. To co od razu rzuca się w...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Lubię, mam w domu Vitodens 200 od 14 lat, ale....

    Konsultant

    godz, 12,13
    (...)
    godz. 12.11
    (...)
    godz. 12.07
    (...)
    może szef stanął za jego plecami aby zobaczyć jak pracuje, ha!

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    oj tam od razu nie lubi, vieśka nie da się nie lubić i dla tego chciał pomóc
    ja też kocham swój piecyk ... jest taki subtelny, spokojny, mądry ... mogę na nim polegać.

  13. #13

    Domyślnie

    Ile teraz realnie kosztuje dwusetka?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    A ja polecam prosty tani niezawodny ACV kompakt. Kocioł o wyjątkowej trwałości i przyzwoitej sprawności .

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ile teraz realnie kosztuje dwusetka?
    Witam!

    Podaję link do aktualnego cennika - ceny obowiązują od 1 kwietnia 2016 - TUTAJ

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s-rejent

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-401
    Posty
    15

    Domyślnie

    Przychylam się do postu kolegi fachman19, sam mam taki Piec spisuje się na medal, przynajmniej na razie.

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nowy sącz

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę doświadczonych kolegów z forum w temacie ogrzewania gazowego o pomoc w dobraniu odpowiedniego pieca do mojego domu o pow. 122m2. Dom postawiony z Thermopor 25 P+W , 15 cm ocieplenia styropian, na dole ogrzewanie podłogowe w całości ( salon z otwartą kuchnią, komunikacja, łazienka, mały pokój. Na poddaszu ścięte skosy -3 sypialnie + łazienka. Łazienka będzie ogrzewana podłogówką natomiast w sypialniach po dwa kaloryfery pod oknami w każdej. Strop lany betonowy ocieplony 30 cm styropianu. Okna trzyszybowe, 5 komorowe z ciepłą ramką. Nie mam balkonów. Dom nie jest podpiwniczony. Interesuje mnie również jaką należy zastosować automatykę - myślę o pogodówce. Nurtuje mnie jeszcze temat sterowanie cyrkulacją cwu - w kuchni myślę o kontakcie ( takim jak do światła ) a w łazience u góry pompkę chcę podpiąć pod oświetlenie łazienki. Wszystko zrobić na styczniku modułowym , szeregowo wpiąć termostat przylgowy. Jeszcze proszę o info gdzie należałoby ( z której strony świata - czy to musi być północ ) wyprowadzić czujnik temperatury. pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez nowy sącz ; 05-02-2017 o 12:54

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Pogodówka + regulator do kotła w holu. Czujnik pogodowy na północnej ścianie domu.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nowy sącz

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tak właśnie zamierzam zrobić - czujnik do pogodówki na stronie północnej a regulator w salonie/holu. Znalazłem właśniena internecie taką opinię o sterowaniu, więc się podzielę cyt. "Pogodowo-pokojowa. Takie połączenie automatyki jest najbardziej polecane i powszechnie stosowane w domach jednorodzinnych. Zapewnia ono bowiem największy komfort cieplny użytkownikom oraz optymalne oszczędności w zużyciu gazu. Wynika to stąd, że automatyka przetwarza informacje nie tylko o zmianie temperatury na zewnątrz, ale i wewnątrz budynku." A jaki piec do domu? dużo zachwalacie Imnergas Victrix 12 kw a może byłby jakiś odpowiednik vaillanta? W mojej okolicy kogo nie zapytam to wszyscy instalują vaillanta. Pozdrawiam Marek.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Ważne żebyś miał serwis w miarę blisko. Immergas jest ok, ja lubię Junkersy, Vaillant też jest w porządku.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony