dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Moc grzejników

    Chciałbym poprosić kogoś o radę. Kupiłem mieszkanie. Jest to adaptacja poddasza w starej kamienicy o łącznej powierzchni 34,86m2. Składa się z tego łazienka o powierzchni 3,22m2, sypialnia 6,72m2, mały korytarz 2,82m2 oraz salon z aneksem kuchennym o łącznej wielkości 22,10m2. Całe mieszkanie posiada wysokość 2,6 m. W łazience posiadam grzejnik o mocy 100W, w sypialni 500W ,a w salonie z aneksem i tym małym korytarzem dwa grzejniki o mocy 500W oraz 800W co daje łącznie 1300W. Mam problem z deweloperem ponieważ do jakiego sklepu nie pojadę widnieje w nim tablica ze do kuchni,salonu,pokoju,sypialni powinno być 100W na 1m2 ,a do łazienki 120W na 1m2. Przejdę do sedna. Chodzi mi o to czy mam racje...Skoro w łazience normą jest 120W na m2 to na tym 3,22m2 powinienem mieć grzejnik o mocy 360-380W zamiast tego 100W, który zapewnił mi deweloper, skoro w sypialni normą jest 100W na 1m2 to na tej powierzchni 6,72m2 powinienem posiadać grzejnik o mocy 700W, a w salonie z aneksem oraz korytarzem o łącznej powierzchni 24,92m2 skoro norma jest 100W na 1m2 to powinny być zamontowane grzejniki o łącznej mocy 2500W czyli dwa grzejniki o mocy 1250W, a nie takie jakie zamontował deweloper o łącznej sumie 1300W czyli jeden 800W a drugi 500W. Jedna ściana tego mieszkania to strona klatki schodowej, jedna mieszkanie po prawej, jedna mieszkanie po lewej, a jedna strona to ściana od ulicy. W łazience okna nie ma, w sypialni jest jedno połaciowe zamontowane w dachu, w salonie są dwa okna , a w części, gdzie znajduje się aneks jest jedno okno oraz drzwi balkonowe z wyjściem na balkon.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.330

    Domyślnie

    Wszystko zależy jak jest izolowany budynek i dach poddasza.
    W nowym energooszczędnym budownictwie przyjmowanie mocy na 100 - 120W/m2 jest błędne i zależy od indywidualnego charakteru mieszkania.
    Moc grzejników w dużym zakresie zależy od temperatury czynnika grzewczego
    Zamiast przyjmować dane sprzedawcy radzę posłużyć się kalkulatorem Purmo ktory obliczy wielkość grzejnika indywidualnie dla każdego z pomieszczeń.
    Moce podane są faktycznie dość marne ale może to być wynikiem pomyłki w identyfikacji grzejnika.
    Raczej nie wierzę tu w winę dewelopera który miałby oszczędzać na wielkości grzejników.
    Proszę o skonsultowanie się jak to wygląda u sąsiadów nawet poniżej.
    Cho to nie będzie miarodajne da jakikolwiek obraz i wyjściowe dane.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony