dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 105
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zmień serwisanta, bo przepłacasz, szczególnie te 250 za zdjecie obudowy i popatrzenie na kocioł
    A niby skąd mak wziąć następnego? A ile kosztuje u Ciebie taka usługa?

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    220 z czyszczeniem, ale mam wymiennik inox.
    I trzech serwisantów w promieniu 20km
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    a ja bym chciała piec o dobrej modulacji, czyli najchetniej coś w rodzaju 2 kW - 14 kW, ale z wbudowanym sprytnym zasobnikiem szybkim około 50 L - czy któryś producent ma taki model?

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Akurat z ceną serwisu na danym terenie raczej nie ma pola manewru - u nas serwisant immergasa wział za serwis i czyszczenie 150zł. I tyle biorą w okolicy wszyscy. Jak pytaliśmy znajomego czy by do nas nie przyjechał to powiedział, że oni na cudzy teren sobie nie wchodzą - mają nieformalną rejonizację.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A o co w tym biznesie chodzi? Udajesz takiego ("&*%$#\%*&), czy nim jesteś?
    ale o co ci chodzi? masz do mnie żal, że dajesz się naciągać? za 230 robiłem ostatnio atmosferyka, oprócz konserwacji wymiana membrany i oringu (materiał w cenie), wszystko ustawione manometrem, sprawdzone czujnikiem gazu i to w ponad półmilionowym mieście a ty dajesz 250 za pieczątke. taki kondensat gdzie nie trzeba się narobić to bym zrobił od a-z za 200-220zł z analizą spalin. maksymalnie jak dużo rozkręcania to kosztuje 250zł. a znam takich co biorą 300 otworzą kocioł, z wierzchu wyczyszczą wymiennik odkurzaczem, wyczyszczą filtry i w 40 min po robocie.
    Ostatnio edytowane przez BrodowskiG ; 17-07-2017 o 16:32

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea Zobacz post
    a ja bym chciała piec o dobrej modulacji, czyli najchetniej coś w rodzaju 2 kW - 14 kW, ale z wbudowanym sprytnym zasobnikiem szybkim około 50 L - czy któryś producent ma taki model?
    Termet Ecocondens integra II
    nie wiem co potrzebujesz ale są też kotły z szybkim startem bez zbiornika, na zasadzie że wymiennik ciepła jest cały czas wygrzany, straty energii podobne jak przy zasobniku, ewentualnie inne z zasobnikami 5-6 kW minimalnej

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    Termet Ecocondens integra II
    nie wiem co potrzebujesz ale są też kotły z szybkim startem bez zbiornika, na zasadzie że wymiennik ciepła jest cały czas wygrzany, straty energii podobne jak przy zasobniku, ewentualnie inne z zasobnikami 5-6 kW minimalnej
    ten termet bardzo fajny - właśnie takie coś chciałam - tylko modulacja mocy od 2,8 kW - liczyłam na okolice 2, ale może przesadzam.

    a taki szybki start i przepływowe grzanie to jaka wydajność ciepłej wody na początku? spokojnie 2 punkty obsłuży?

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea Zobacz post
    ten termet bardzo fajny - właśnie takie coś chciałam - tylko modulacja mocy od 2,8 kW - liczyłam na okolice 2, ale może przesadzam.

    a taki szybki start i przepływowe grzanie to jaka wydajność ciepłej wody na początku? spokojnie 2 punkty obsłuży?
    25kW podgrzewa na minutę 13 litrów o 30 stopni, przy mocy minimalnej trochę powyżej 4 kW masz do dyspozycji kotły z mocą maks 35kW i przepływem 17 litrów, zależy co potrzebujesz, wiadomo, że jak ciepła woda już czeka to najwyższy komfort ale pewnie różnica w cenie też będzie zauważalna, ludzie w mieszkaniach mają kotły z mocą minimalną 11kW i chodzi to od kilkunastu lat
    a nie może być zbiornik wolnostojący? ewentualnie kocioł stojący na zbiorniku tzw lodówka?
    Ostatnio edytowane przez BrodowskiG ; 19-07-2017 o 10:29

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    25kW podgrzewa na minutę 13 litrów o 30 stopni, przy mocy minimalnej trochę powyżej 4 kW masz do dyspozycji kotły z mocą maks 35kW i przepływem 17 litrów, zależy co potrzebujesz, wiadomo, że jak ciepła woda już czeka to najwyższy komfort ale pewnie różnica w cenie też będzie zauważalna, ludzie w mieszkaniach mają kotły z mocą minimalną 11kW i chodzi to od kilkunastu lat
    a nie może być zbiornik wolnostojący? ewentualnie kocioł stojący na zbiorniku tzw lodówka?
    dziękuję za odpowiedź. zawsze mi się wydawało trzymanie takiego dużego zbiornika powiedzmy 200 l nieefektywne, ale może masz rację - w końcu te zbiorniki są chyba dobrze zaizolowane? a w takim razie może powinnam kupić zbiornik 200 l z taką małą sprytną pompą ciepła powietrze woda do CWU a do tego piec kondensacyjny jako alternatywę zimą? tylko czy do takich kombajnów pompa ciepła z zasobnikiem można wpiąć piec kondensacyjny? czy to wymaga jakichś olbrzymich nakładów na osprzęt towarzyszący? dom ma mieć grzewczą płytę fundamentową wyłącznie, żadnych grzejników, a na CWU w tej sytuacji mogłabym poza okresem mrozów trochę oszczędzać i być EKO

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea Zobacz post
    dziękuję za odpowiedź. zawsze mi się wydawało trzymanie takiego dużego zbiornika powiedzmy 200 l nieefektywne, ale może masz rację - w końcu te zbiorniki są chyba dobrze zaizolowane? a w takim razie może powinnam kupić zbiornik 200 l z taką małą sprytną pompą ciepła powietrze woda do CWU a do tego piec kondensacyjny jako alternatywę zimą? tylko czy do takich kombajnów pompa ciepła z zasobnikiem można wpiąć piec kondensacyjny? czy to wymaga jakichś olbrzymich nakładów na osprzęt towarzyszący? dom ma mieć grzewczą płytę fundamentową wyłącznie, żadnych grzejników, a na CWU w tej sytuacji mogłabym poza okresem mrozów trochę oszczędzać i być EKO
    Najtańsza i najbardziej ekonomiczna opcja to kocioł wiszący i zasobnik pod nim. Nie zajmie więcej powierzchni niż kotły typu compact czyli tzw lodówki. Moim zdaniem grzanie cwu latem przez pompę ciepła jest zbędnym wydatkiem (na pompę), przecież kocioł może to robić przez cały rok. Mój kocioł grzejąc obecnie tylko cwu zużywa na dobę ok 0,6 m3 gazu (rodzina 4 osobowa). To niewiele a tym samym bardzo długi ewentualny zwrot inwestycji w pompę.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Najtańsza i najbardziej ekonomiczna opcja to kocioł wiszący i zasobnik pod nim. Nie zajmie więcej powierzchni niż kotły typu compact czyli tzw lodówki. Moim zdaniem grzanie cwu latem przez pompę ciepła jest zbędnym wydatkiem (na pompę), przecież kocioł może to robić przez cały rok. Mój kocioł grzejąc obecnie tylko cwu zużywa na dobę ok 0,6 m3 gazu (rodzina 4 osobowa). To niewiele a tym samym bardzo długi ewentualny zwrot inwestycji w pompę.
    ojej, to jakiś strasznie oszczędny masz ten piec? jaki? piec kondensacyjny dwufunkcyjny immergas zeus superior vitrix w obecnym domu moich rodziców zużył w maju i czerwcu na CWU aż 61 m3 na dokładnie 65 dni czyli 0,94 m3 na dobę... a to tylko dwie starsze osoby.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea Zobacz post
    ojej, to jakiś strasznie oszczędny masz ten piec? jaki? piec kondensacyjny dwufunkcyjny immergas zeus superior vitrix w obecnym domu moich rodziców zużył w maju i czerwcu na CWU aż 61 m3 na dokładnie 65 dni czyli 0,94 m3 na dobę... a to tylko dwie starsze osoby.
    Kocioł jak w stopce: Immergas XTT 12 2 ERP, jedno funkcyjny, moc 1,9 - 12 KW, zasobnik Immergas UBS 160. Na gotowanie posiłków i podgrzanie CWU miesięcznie idzie u mnie około 30 m3 gazu.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kocioł jak w stopce: Immergas XTT 12 2 ERP, jedno funkcyjny, moc 1,9 - 12 KW, zasobnik Immergas UBS 160. Na gotowanie posiłków i podgrzanie CWU miesięcznie idzie u mnie około 30 m3 gazu.
    a to już normalniej bo jak napisałeś 0,6 m3 na dobę to wychodziłoby 18 m3 miesięcznie to się przeraziłam, że ten mój piec chyba popuszcza w atmosferę

    rozumiem, że polecasz ten piec? i zasobnik też?

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Najtańsza i najbardziej ekonomiczna opcja to kocioł wiszący i zasobnik pod nim. Nie zajmie więcej powierzchni niż kotły typu compact czyli tzw lodówki. Moim zdaniem grzanie cwu latem przez pompę ciepła jest zbędnym wydatkiem (na pompę), przecież kocioł może to robić przez cały rok. Mój kocioł grzejąc obecnie tylko cwu zużywa na dobę ok 0,6 m3 gazu (rodzina 4 osobowa). To niewiele a tym samym bardzo długi ewentualny zwrot inwestycji w pompę.
    Zuzywasz 30m3.
    Na na CWU 18m3
    Gotowanie 12m3 ????
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zuzywasz 30m3.
    Na na CWU 18m3
    Gotowanie 12m3 ????
    jak to wszystko się mierzy?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zuzywasz 30m3.
    Na na CWU 18m3
    Gotowanie 12m3 ????
    Tak, to dokładne dane z kilku miesięcznych obserwacji. Na samo podgrzanie CWU (płyta gazowa była jeszcze na butli) wychodziło około 0,6 m3/dobę. Teraz CWU + gotowanie) nie przekracza metra. Założyłem na wszystkie baterie perlatory i zużycie wody trochę spadło, ile nie liczyłem ale spadło. Teraz trudno mi powiedzieć ile gazu na co, tak czy siak zużycie miesięczne jest na poziomie 30 m3.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    jak to wszystko się mierzy?
    Spoglądając na licznik i ...licząc.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    jak to wszystko się mierzy?
    imrahil, na fakturach z PGNIG ja mam opłaty i zużycie w m3 opisane co dwa miesiące, a ponieważ nie mam płyty gazowej, to tylko CWU w okresie lata oznacza u mnie to zużycie.

    EDIT:

    a jaki koszt CWU mają ci którzy mają pompy ciepła powietrze/woda? ktoś coś?

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea Zobacz post
    imrahil, na fakturach z PGNIG ja mam opłaty i zużycie w m3 opisane co dwa miesiące, a ponieważ nie mam płyty gazowej, to tylko CWU w okresie lata oznacza u mnie to zużycie.
    to jasne. ale to co robi wg39070 to raczej tylko szacowanie.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tak, to dokładne dane z kilku miesięcznych obserwacji. Na samo podgrzanie CWU (płyta gazowa była jeszcze na butli) wychodziło około 0,6 m3/dobę. Teraz CWU + gotowanie) nie przekracza metra. Założyłem na wszystkie baterie perlatory i zużycie wody trochę spadło, ile nie liczyłem ale spadło. Teraz trudno mi powiedzieć ile gazu na co, tak czy siak zużycie miesięczne jest na poziomie 30 m3.
    Dziwna rzecz, kazdy z kim rozmawiam, a gaz używa tylko do gotowania zużywa okolo 4-5m3, z kolei CWU dla cateto3osobiwrj rodziny to prawie 1m3 na dobę.
    Prowadzisz jakąś jadłodajnie ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-07-2017 o 12:25
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony